Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
19898 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie jy5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.399jy5 Mi.432 |
| 27 PLN SPRZEDANY | |
19899 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie ly5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.399ly5 Mi.432 |
| 35 PLN SPRZEDANY | |
19900 |
1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura wielokrotna, polecony list lotniczy wysłany 04.11.46 ze Skarżyska-Kamiennej do Nowego Jorku; prowizoryczny stempelek polecenia; dodatkowo ząbkowana cegiełka kwestarska (revenue) o nominale 5 zł "NA ODBUDOWĘ UZDROWISK ZZ PRAC POCZTY i TEL."; na odwrocie amerykańskie datowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.400 Mi.433 |
| 180 PLN | |
19901 |
1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura wielokrotna, polecony list lotniczy wysłany -5.-4.48 z Zaklikowa do Lyndora w USA, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); na odwrocie amerykańskie datowniki odbiorcze; dobry stan zachowania. | Fi.400 Mi.433 |
| 120 PLN | |
19902 |
1946 lotniczy list polecony z oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Łomży do Stanów Zjednoczonych. Na rewersie adnotacja o kontroli dewizowej. | Fi.400 |
| 80 PLN | |
19903 |
1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura mieszana (Fi.150.-), polecony list lotniczy wysłany 20.VII z Warszawy do Chicago, datowniki odbiorcze; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.400, 377, 395, 396 Mi.430, 410, 428, 429 |
| 80 PLN | |
19904 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie by2 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.400by2 Mi.433 |
| 20 PLN | |
19905 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie cy3 z ząbkowaniem ZL 10¾A, papier żeberkowany od strony rysunku, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.400cy3 ż Mi.423 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
19906 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie fy2 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.400fy2 Mi.433 |
| 18 PLN SPRZEDANY | |
19907 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie py5 z ząbkowaniem ZL 11C, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.400py5 Mi.433 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
19908 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek na specjalnej karcie skasowany 14.4 w urzędzie Szczecin 1 fioletowym stemplem okolicznościowym "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 006). | Fi.401 Mi.434 |
| 80 PLN | |
19909 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek na grzecznościowo poleconym liście, skasowany 9.5 stemplem okolicznościowym "ROCZNICA OSWOBODZENIA WROCŁAWIA" (Myślicki 46 017), zwraca uwagę prowizoryczna - odręcznie rysowana erka; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.401 Mi.434 |
| 100 PLN | |
19910 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, blok legitymacyjny. | Fi.401 Mi.434 |
| 80 PLN | |
19911 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł. czytelnie skasowany w Piotrkowie Trybunalskim datownikiem z epoki, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja. | Fi.401 Mi.434 |
| 40 PLN | |
19912 |
1946 Polacy w Hiszpanii, znaczek na specjalnej karcie skasowany 14.4 w urzędzie Szczecin 1 stemplem okolicznościowym "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 006). | Fi.401 Mi.434 |
| 70 PLN | |
19913 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek z błędem "szabla". | Fi.401B1 Mi.434 |
| 70 PLN | |
19914 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek bez perforacji pionowej na lewym marginesie, mini atest Wiatrowski. | Fi.401MK1 Mi.434 |
| 1 800 PLN SPRZEDANY | |
19915 |
1946 600. lecie Bydgoszczy - znaczek za 3+2 zł na karcie pocztowej ostemplowany 29.4 wirnikiem okolicznościowym "1346 1946 600-LECIE BYDGOSZCZY" Bydgoszcz 1 (Myślicki 46 101); znaczek w bardzo dobrym stanie zachowania, karta pionowo złamana. | Fi.402 Mi.435 |
| 60 PLN | |
19916 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, oryginalnie kasowany znaczek za 3+2 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.402 Mi.435 |
| 60 PLN | |
19917 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, narożne znaczki w dwóch odmianach barwy. | Fi.402 Mi.435 |
| 25 PLN | |
19918 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem nakładu i walca (był tylko jeden), w tym znaczek z błędem B1 tzw. "plama poza obrazem", przycięte marginesy arkusza. | Fi.402 ark. (402 B1) Mi.435 |
| 550 PLN | |
19919 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem walca, arkusz z pełnymi szerokimi marginesami, w arkuszu znaczek z błędem B1 tzw. "plama poza obrazem". | Fi.402 ark.(402 B1) Mi.435 |
| 750 PLN | |
19920 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, znaczek z błędem "plamka z lewej strony poza obrębem obrazu znaczka", znaczek z podwójną perforacją pionową, gwarancja i oznaczenie. | Fi.402B1 MK Mi.435 |
| 300 PLN | |
19921 |
1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z 5 katalogowanymi i 4 niekatalogowanymi (powtarzalnymi) błędami: na poz.10 "dwie kreski na ramce", na poz.11 "gruba kreska na ramieniu (pod pachą)", na poz.16 "ukośna kreska przechodząca z lewej strony napisu MAJDANEK", na poz.21 "druga litera O w KOMORY przerwana z lewej strony", na poz.23 ""łuk" nad dachami", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3", na poz.49 "czarna plama pod ścianą pierwszego budynku z lewej strony", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka postaci"; dobry stan zachowania (Fi.1890.-). | Fi.403 B1, B2, B3, B4, B5, B Mi.436 |
| 1 500 PLN | |
19922 |
1946 Obóz śmierci w Majdanku, znaczek za 3+5 zł z błędem na poz.10 "dwie kreski na ramce"; czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.60.-); gwarancja i opis. | Fi.403 B2 Mi.436 |
| 63 PLN SPRZEDANY | |
19923 |
1946 Obóz śmierci w Majdanku, znaczek za 3+5 zł. z błędem na poz.11 "gruba kreska na ramieniu", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.403 B3 Mi.436 |
| 72 PLN SPRZEDANY | |
19924 |
1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, kasowany znaczek za 3+7 zł. na wycinku, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.404 Mi.437 |
| 30 PLN | |
19925 |
1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, karnet okolicznościowy. | Fi.404 Mi.437 |
| 50 PLN | |
19926 |
1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na widokówce (Grudziądz) skasowany 19.V stemplem okolicznościowym (Myślicki 46 010). | Fi.404 Mi.437 |
| 40 PLN | |
19927 |
1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, prawa cześć arkusza złożona w połowie. | Fi.404 Mi.438 |
| 200 PLN | |
19928 |
1946 karta okolicznościowa z odsłonięcia statuy orła białego w Chorzowie. | Fi.404 |
| 40 PLN | |
19929 |
| 380 PLN | |
19930 |
1946 AMBULANS NR.191 relacji Toporów - Poznań, owalny datownik odciśnięty czytelnie 15.6 na znaczku. | Fi.405 Mi.438 |
| 60 PLN | |
19931 |
1946 1. rocznica zwycięstwa, wieloblok. | Fi.405 Mi.438 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
19932 |
1946 1. rocznica zwycięstwa, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.405 Mi.438 |
| 45 PLN | |
19933 |
1946 1. rocznica zwycięstwa, narożny znaczek z częścią numeru walca na dolnym marginesie. | Fi.405 Mi.438 |
| 35 PLN | |
19934 |
1946 "21-22 LIPIEC 1946 KRAJOWY ZLOT MŁODZIEŻY ZWM" Warszawa 1, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 22.7, odbitka kasownika w kolorze czerwonym (Myślicki 46 046). | Fi.405 Mi.438 |
| 30 PLN | |
19935 |
1946 1. rocznica zwycięstwa - frankatura wielokrotna, list lotniczy wysłany 27.V z Płocka do Londynu, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym (P111 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); cenzura zagraniczna nr.3265; zgrabna mała kopertka w dobrym stanie zachowania (minimalne punktowe przebarwienia na końcach kilku ząbków). | Fi.405 Mi.438 |
| 200 PLN | |
19936 |
1946 1. rocznica zwycięstwa, piękny narożny czworoblok znaczków ciętych za 3 zł., gwarancja Schmutz. | Fi.405 nz Mi.438 U |
| 2 600 PLN | |
19937 |
1946 1. rocznica zwycięstwa, znaczek z przesuniętą perforacją pionową. | Fi.405MK Mi.438 |
| 20 PLN | |