Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 118. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
19898

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie jy5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.399jy5
Mi.432
27 PLN
19899

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie ly5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.399ly5
Mi.432
35 PLN
19900

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura wielokrotna, polecony list lotniczy wysłany 04.11.46 ze Skarżyska-Kamiennej do Nowego Jorku; prowizoryczny stempelek polecenia; dodatkowo ząbkowana cegiełka kwestarska (revenue) o nominale 5 zł "NA ODBUDOWĘ UZDROWISK ZZ PRAC POCZTY i TEL."; na odwrocie amerykańskie datowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.400
Mi.433
180 PLN
19901

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura wielokrotna, polecony list lotniczy wysłany -5.-4.48 z Zaklikowa do Lyndora w USA, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); na odwrocie amerykańskie datowniki odbiorcze; dobry stan zachowania.

Fi.400
Mi.433
120 PLN
19902

1946 lotniczy list polecony z oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Łomży do Stanów Zjednoczonych. Na rewersie adnotacja o kontroli dewizowej.

Fi.400
80 PLN
19903

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura mieszana (Fi.150.-), polecony list lotniczy wysłany 20.VII z Warszawy do Chicago, datowniki odbiorcze; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.400, 377, 395, 396
Mi.430, 410, 428, 429
80 PLN
19904

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie by2 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.400by2
Mi.433
20 PLN
19905

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie cy3 z ząbkowaniem ZL 10¾A, papier żeberkowany od strony rysunku, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.400cy3 ż
Mi.423
25 PLN
19906

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie fy2 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.400fy2
Mi.433
18 PLN
19907

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie py5 z ząbkowaniem ZL 11C, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.400py5
Mi.433
30 PLN
19908

Fi.401
Mi.434
80 PLN
19909

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek na grzecznościowo poleconym liście, skasowany 9.5 stemplem okolicznościowym "ROCZNICA OSWOBODZENIA WROCŁAWIA" (Myślicki 46 017), zwraca uwagę prowizoryczna - odręcznie rysowana erka; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.401
Mi.434
100 PLN
19910

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, blok legitymacyjny.

Fi.401
Mi.434
80 PLN
19911

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł. czytelnie skasowany w Piotrkowie Trybunalskim datownikiem z epoki, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja.

Fi.401
Mi.434
40 PLN
19912

1946 Polacy w Hiszpanii, znaczek na specjalnej karcie skasowany 14.4 w urzędzie Szczecin 1 stemplem okolicznościowym "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 006).

Fi.401
Mi.434
70 PLN
19913

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek z błędem "szabla".

Fi.401B1
Mi.434
70 PLN
19914

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek bez perforacji pionowej na lewym marginesie, mini atest Wiatrowski.

Fi.401MK1
Mi.434
1 800 PLN
19915

1946 600. lecie Bydgoszczy - znaczek za 3+2 zł na karcie pocztowej ostemplowany 29.4 wirnikiem okolicznościowym "1346 1946 600-LECIE BYDGOSZCZY" Bydgoszcz 1 (Myślicki 46 101); znaczek w bardzo dobrym stanie zachowania, karta pionowo złamana.

Fi.402
Mi.435
60 PLN
19916

1946 600-lecie Bydgoszczy, oryginalnie kasowany znaczek za 3+2 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.402
Mi.435
60 PLN
19917

1946 600-lecie Bydgoszczy, narożne znaczki w dwóch odmianach barwy.

Fi.402
Mi.435
25 PLN
19918

Fi.402 ark. (402 B1)
Mi.435
550 PLN
19919

Fi.402 ark.(402 B1)
Mi.435
750 PLN
19920

Fi.402B1 MK
Mi.435
300 PLN
19921

Fi.403 B1, B2, B3, B4, B5, B
Mi.436
1 500 PLN
19922

1946 Obóz śmierci w Majdanku, znaczek za 3+5 zł z błędem na poz.10 "dwie kreski na ramce"; czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.60.-); gwarancja i opis.

Fi.403 B2
Mi.436
63 PLN
19923

1946 Obóz śmierci w Majdanku, znaczek za 3+5 zł. z błędem na poz.11 "gruba kreska na ramieniu", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.403 B3
Mi.436
72 PLN
19924

Fi.404
Mi.437
30 PLN
19925

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, karnet okolicznościowy.

Fi.404
Mi.437
50 PLN
19926

Fi.404
Mi.437
40 PLN
19927

Fi.404
Mi.438
200 PLN
19928

1946 karta okolicznościowa z odsłonięcia statuy orła białego w Chorzowie.

Fi.404
40 PLN
19929

Fi.404 ark.
Mi.437
380 PLN
19930

1946 AMBULANS NR.191 relacji Toporów - Poznań, owalny datownik odciśnięty czytelnie 15.6 na znaczku.

Fi.405
Mi.438
60 PLN
19931

1946 1. rocznica zwycięstwa, wieloblok.

Fi.405
Mi.438
30 PLN
19932

1946 1. rocznica zwycięstwa, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.405
Mi.438
45 PLN
19933

1946 1. rocznica zwycięstwa, narożny znaczek z częścią numeru walca na dolnym marginesie.

Fi.405
Mi.438
35 PLN
19934

Fi.405
Mi.438
30 PLN
19935

1946 1. rocznica zwycięstwa - frankatura wielokrotna, list lotniczy wysłany 27.V z Płocka do Londynu, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym (P111 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); cenzura zagraniczna nr.3265; zgrabna mała kopertka w dobrym stanie zachowania (minimalne punktowe przebarwienia na końcach kilku ząbków).

Fi.405
Mi.438
200 PLN
19936

1946 1. rocznica zwycięstwa, piękny narożny czworoblok znaczków ciętych za 3 zł., gwarancja Schmutz.

Fi.405 nz
Mi.438 U
2 600 PLN
19937

1946 1. rocznica zwycięstwa, znaczek z przesuniętą perforacją pionową.

Fi.405MK
Mi.438
20 PLN