Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 118. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
19858

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na poz.27 "wcięcie w dolnym łuku litery S", gwarancja i opis.

Fi.392 B
Mi.425
60 PLN
19859

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na poz.14 "uszkodzona litera S w Styczeń", gwarancja i opis.

Fi.392 B
Mi.425
60 PLN
19860

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek na papierze y4a w barwie ciemno żółtawobrązowym z błędem "plamka obok ramki", gwarancja i opis Walocha.

Fi.392B6
Mi.425
150 PLN
19861

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.50 "przerwany łuk litery S", gwarancja i opis.

Fi.393 B
Mi.426
60 PLN
19862

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z rzadkim błędem na poz.41 "ścięte WA w WARSZAWA i lewa górna część cyfry 5 w dacie 1945", gwarancja i opis.

Fi.393 B
Mi.426
70 PLN
19863

Fi.394
Mi.427
60 PLN
19864

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek za 6 zł. z błędem "kropka na marginesie na wysokości litery E w STYCZNIOWE", minimalny slad po podlepce, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.394 B
Mi.427
80 PLN
19865

1946 kartka polecona z Świecia do Torunia.

Fi.395, 406, 407, Cp95
85 PLN
19866

1946 wydanie lotnicze, seria stemplowana grzecznościowo stemplem okolicznościowym Targów Jesiennych w Poznaniu.

Fi.395-400
Mi.428-33
90 PLN
19867

1946 samolot nad Warszawą (seria) i kultura polska I i II - 10 zł Maria Skłodowska-Curie, dekoracyjnie ofrankowana koperta poleconego listu lotniczego wysłanego 22.9.47 z Niepołomic do Chicopee w USA, na odwrocie amerykańskie datowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.395-400, 425A-B, 434A-B
Mi.428-33, 460A-B, 468A-B
200 PLN
19868

1946 wydanie lotnicze, czworoblok w odmianie Iay5b z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja (na jednym znaczku) i oznaczenie Walocha.

Fi.395Iay5b
Mi.428
40 PLN
19869

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie Iby5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.395Iby5
Mi.428
30 PLN
19870

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie Iby5 z ząbkowaniem ZL 10¾A z błędem "plama nad kadłubem", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.395Iby5
Mi.428
20 PLN
19871

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie by5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.395by5
Mi.429
15 PLN
19872

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 10 zł fioletowobrązowy o rysunku kontrastowym na białym bezdrzewnym papierze z lekkim szarawym odcieniem, średnim 0,090-0,095 mm (odmiana ex2 - według artykułu p.L.Schmutza "Filatelista" 6/2018 Wydanie z 1946 roku na przesyłki lotnicze Fi.nr 395-400), ząbkowanie ZL 10¾, znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.II. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.395x2
Mi.429
150 PLN
19873

Fi.396MK
Mi.429
70 PLN
19874

Fi.396P2
Mi.429UP
3 200 PLN
19875

1946 wydanie lotnicze, czworoblok w odmianie by5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja (na jednym znaczku) i oznaczenie Walocha.

Fi.396by5
40 PLN
19876

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie cy5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.396cy5
Mi.429
15 PLN
19877

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie ly5 z ząbkowaniem ZL 11C, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.396ly5
Mi.429
55 PLN
19878

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie my5 z ząbkowaniem ZL 11A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.396my5
Mi.429
55 PLN
19879

1946 wydanie lotnicze, parka znaczków ciętych, gwarancja Mikstein.

Fi.396nz
Mi.429U
800 PLN
19880

1946 wydanie lotnicze, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.396nz
Mi.429U
800 PLN
19881

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie ay5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.397ay5
Mi.430
25 PLN
19882

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie fy10 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.397fy10
Mi.430
121 PLN
19883

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie hy5 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.397hy5
Mi.430
25 PLN
19884

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura wielokrotna, polecony list lotniczy wysłany -3.-5.47 z Zaklikowa do Lyndora w USA, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. klasyfikacji Z.Mąki), adnotacja o przeprowadzonej kontroli dewizowej; na odwrocie amerykańskie datowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.398
Mi.431
150 PLN
19885

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 26.4 z Bielska do Nowego Jorku, koperta lotnicza z sygnaturą "P.P.T.iT.-nr.310-X.45-50.000", na odwrocie nietypowy datownik przejściowy Katowice 2 i odręczna adnotacja niebieską kredką "Kontr. dewiz przepro" - zapewne z tym należy łączyć znajdujący się na froncie jednowierszowy stempelek z numeratorem i datą (tu 05618 i 27.4.46) z dopisaną tą samą kredką literą "K" (kontrola?); okrągły stempelek cenzury zagranicznej z literami "R.P. i U.C." 3215; na odwrocie odbiorcze datowniki amerykańskie; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.398, 362I, 385
Mi.431, 393I,419
500 PLN
19886

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, list lotniczy wysłany 27.9.46 z miejscowości Przedecz do Chicago, dobry stan zachowania.

Fi.398, 408a
Mi.431, 441a
27 PLN
19887

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie by1 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.398by1
Mi.431
15 PLN
19888

Fi.398by1
Mi.431
15 PLN
19889

Fi.398by1
Mi.431
15 PLN
19890

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie dy2 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.398dy2
Mi.431
15 PLN
19891

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie fy3 z ząbkowaniem ZL 10¾A, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.398fy3
Mi.431
20 PLN
19892

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie gy4 z ząbkowaniem ZL 10¾A z żeberkowaniem od strony rysunku, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.398gy4
Mi.431
25 PLN
19893

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie sy6 z ząbkowaniem ZL 11B, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.398sy6
Mi.431
35 PLN
19894

Fi.399
Mi.432
60 PLN
19895

Fi.399ay5
Mi.432
15 PLN
19896

Fi.399by5
Mi.432
15 PLN
19897

1946 wydanie lotnicze, znaczek w odmianie by5 z ząbkowaniem ZL 10¾A z błędem "plama nad murem", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.399by5
Mi.432
30 PLN