Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 118. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
20258

Fi.456-58
Mi.487-89
60 PLN
20259

1948 VII Wyścig kolarski dookoła Polski, znaczek za 15 zł na papierze średnim y, ząbkowanie liniowe ZL11 z błędem na poz.5 "biała plamka na spodenkach drugiego kolarza"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.458 B
Mi.489
60 PLN
20260

1948 Święto Morza, podwójna perforacja pozioma - 6 zł czworoblok narożnikowy z podwójną perforacją poziomą ZL11; walor w dobrym stanie zachowania (dwie delikatne podlepki na marginesach); gwarancja.

Fi.459 MK2
Mi.490
600 PLN
20261

1948 Święto Morza, serie z odmianami ząbkowań ZL10¾ i ZL11 znaczka za 6 zł.

Fi.459-61
Mi.490-2
50 PLN
20262

1948 Święto Morza, znaczek bez perforacji poziomej na dole znaczka.

Fi.461MK1
Mi.492
600 PLN
20263

1948 Wystawa Ziem Odzyskanych, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.462-5
Mi.493-6
50 PLN
20264

1948 Wystawa Ziem Odzyskanych narożna seria z numerami walca na dolnych marginesach.

Fi.462-5
Mi.493-6
100 PLN
20265

1948, karnet - "Wystawa Ziem Odzyskanych", znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym z wyróżnikiem A2 - wyjątkowo rzadko obecnie spotykany walor, o jego stopniu rzadkości nich świadczy fakt, że na naszej aukcji (na przestrzeni ponad 20 lat) oferowano go zaledwie dwa razy, ładny stan zachowania (Myślicki 48 065).

Fi.462-65
Mi.493-96
250 PLN
20266

1948 Wystawa Ziem Odzyskanych, seria ostemplowana okolicznościowo 20.9 na specjalnej pamiątkowej kopercie.

Fi.462-65
Mi.493-96
60 PLN
20267

1948 Wystawa Ziem Odzyskanych, seria ostemplowana okolicznościowo na specjalnej pamiątkowej karcie; czerwona odbitka w kolorze czerwonym!

Fi.462-465
Mi.493-496
80 PLN
20268

1948 Wystawa Ziem Odzyskanych, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.464
Mi.495
30 PLN
20269

1948 Wystawa Ziem Odzyskanych, 18 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 7.7.50 z Radomia do Iłży, zwraca uwagę datownik nadawczy URZĄD TF-TG RADOM, fioletowy stempelek polecenia RADOM TF-TG; kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.464, 470, 513
Mi.495, 518, 556
40 PLN
20270

1948 Trasa Wschód-Zachód w Warszawie, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.IV. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, kasowany grzecznościowo z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.467
Mi.502
30 PLN
20271

1948 trasa Wschód - Zachód w Warszawie, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.467
Mi.502
40 PLN
20272

1948 Menu Filatelistyczne z okazji 25-lecia Związku Filatelistów w Toruniu; ciekawy humorystyczny dokument "Menu Filatelistyczne" z bardzo dowcipnym tekstem, znaczki skasowane stemplem w kolorze srebrnym (Myślicki 48 110).

Fi.467, 468
Mi.502, 503
100 PLN
20273

1948 Zjazd Filatelistów w Toruniu, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.468
Mi.503
40 PLN
20274

1948 zjazd filatelistów w Toruniu, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.468
Mi.503
30 PLN
20275

1948 Program uroczystości zjazdowych Stowarzyszeń Filatelistycznych w Polsce, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym w kolorze żółtym (Myślicki 48 110).

Fi.468
Mi.503
35 PLN
20276

1948 Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy w Krakowie, parka znaczków skasowana stemplem okolicznościowym "DNI TARNOWA 30-X-1948 STULECIE WIOSNY LUDÓW" na liście poleconym wysłanym 30.10 do Łodzi, na kopercie odciśnięty dodatkowy stempel okolicznościowy "DNI TARNOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA OD 29 DO31-X1948 R."; naodwrocie datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 48 114 + 115).

Fi.469
Mi.504
120 PLN
20277

1948 Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy w Krakowie, znaczek skasowany okolicznościowo 8.10 na widokówce (Wilno, Ostra Brama); temat - KOLEJ.

Fi.469
Mi.504
80 PLN
20278

Fi.470
Mi.518
40 PLN
20279

1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.470
Mi.518
20 PLN
20280

1948 Bolesław Bierut, znaczek za 2 zł, sześcioblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

Fi.470
Mi.518
50 PLN
20281

1948 Bolesław Bierut, 2 zł czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.3.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.470
Mi.518
60 PLN
20282

1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie - ząbkowanie poziome przechodzi już przez liczby rozrachunkowe.

Fi.470
Mi.518
20 PLN
20283

1948 Bolesław Bierut, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie - ząbkowanie poziome przechodzi już przez liczby rozrachunkowe.

Fi.470
Mi.518
32 PLN
20284

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.470
Mi.518
25 PLN
20285

Fi.470
Mi.518
10 PLN
20286

1948 Bolesław Bierut, parka z numerem walca na marginesie.

Fi.470
Mi.519
15 PLN
20287

Fi.470
Mi.621
40 PLN
20288

Fi.470
Mi.621
35 PLN
20289

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.470
35 PLN
20290

1948 Bolesław Bierut, czworoblok znaczka za 2 zł., prawy górny z błędem na poz.8 "biała plama na klapie marynarki", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.470 B1
Mi.518
60 PLN
20291

1948 Bolesław Bierut, arkusz znaczka za 2 zł złożony w połowie, znaczki z nadrukiem groszy typ 1 Centralnej Składnicy Zaopatrzenia.

Fi.470 ark.
Mi.621
280 PLN
20292

Fi.470-78
Mi.518-26
50 PLN
20293

Fi.470B1
Mi.518
30 PLN
20294

1948 Bolesław Bierut, pasek znaczków z nadrukiem groszy typ 1 w barwie fioletowej, skrajny lewy znaczek bez perforacji pionowej na marginesie.

Fi.470MK1
Mi.621
160 PLN
20295

1948 Bolesław Bierut, znaczki w barwie żółtawopomarańczowej i pomarańczowej.

Fi.470a, b
Mi.518
22 PLN
20296

Fi.470t
Mi.518
100 PLN
20297

Fi.471
Mi.519
40 PLN