Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
3406 |
1931 list miejscowy do administracji Ministerstwa Spraw Wojskowych w Warszawie, wirniki propagandowe; „Nie ma Polski Bez Morza Budujmy Okręty Wojenne” i na odwrocie „ Pomóż Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi Ratować Ciebie”, brak znaczka. | |
| 50 PLN | |
3407 |
1932 kartka z Bydgoszczy do Niemiec. | Fi.205, 250, Cp51 |
| 15 PLN | |
3408 |
1932 kartka z Zakopanego do Krakowa, widokówka Tatr Zielony Staw. | Fi.226 |
| 60 PLN | |
3409 |
1932 metka listu poleconego z Poznania do Niemiec, adnotacja "Próbki towarowe/wzory bez wartości", tj. szczególna usługa Poczty Polskiej, na którą była ustalona osobna, specjalna taryfa pocztowa. Rzadkie. | Fi.238, 243 |
| 80 PLN | |
3410 |
1932 "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." Warszawa 2, stempel okolicznościowy z wyróżnikiem "*c*" na liście wysłanym 21.III do Minneapolis, ofrankowanym m.in. znaczkiem za 50 gr z marszałkiem Józefem Piłsudskim w kolorze niebieskozielonym dobry stan zachowania (Myślicki 30 102). | Fi.238d, 243b Mi.257, 261 |
| 50 PLN | |
3411 |
1932 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Czersk - Laskowice nr 436 z wyróżnikiem a. | Fi.243 |
| 75 PLN SPRZEDANY | |
3412 |
1932 znaczek z perforacją firmową ".K." - Ludwik Kolwitz, Towarzystwo Przemysłowe i. Hurtowego Handlu Żelazem i Artykułami Żelaznymi Sp. z o.o. w Bydgoszczy, znaczek użyty w Bydgoszczy. | Fi.248 |
| 60 PLN | |
3413 |
1932 list polecony z Katowic do Szwajcarii, nadawca komisja plebiscytowa w Katowicach, stempel i pieczęcie lakowe komisji "la Commission Mixte de Haute-Silésie", duży dekoracyjny walor z unikalną frankaturą. | Fi.250 Mi.271 |
| 600 PLN | |
3414 |
1932 wydanie obiegowe "doniczki", 5 gr + 30 gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 26.V.1934 z miejscowości Michałowo - Niezabudka do Berlina. | Fi.251, 256 Mi.272, 277 |
| 20 PLN | |
3415 |
1932 godło państwa - małe doniczki, seria w poziomych parkach. | Fi.251-7 Mi.272-8 |
| 240 PLN | |
3416 |
1932 małe doniczki, seria. | Fi.251-7 Mi.272-8 |
| 100 PLN | |
3417 |
1932 wydanie obiegowe - godło państwa tzw. małe doniczki, seria w czworoblokach. | Fi.251-7 Mi.272-8 |
| 380 PLN | |
3418 |
1932 małe doniczki, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.L, gwarancja i opis Walocha. | Fi.253 Zn.W.II.L Mi.274 |
| 120 PLN | |
3419 |
| 270 PLN SPRZEDANY | |
3420 |
1932 wydanie obiegowe godło państwa "małe doniczki", fałszerstwo znaczka za 25 gr. na szkodę poczty, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.255FP Mi.276PFä |
| 500 PLN | |
3421 |
1932 list z Przemyśla. | Fi.256 Mi.277 |
| 10 PLN | |
3422 |
1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Miedzilaborce (Czechy) - Zagórz nr 372. | Fi.Cp50 |
| 200 PLN | |
3423 |
1932 bankowy ekspres polecony (erka prywatna z wyróżnikiem BM) z Katowic do Niemiec, frankatura mechaniczna Międzynarodowego Banku Handlowego S.A. w Katowicach, na odwrocie stemple niemieckiego ambulansu pocztowego na trasie Breslau - Buthen (Wrocław - Będzin). | |
| 100 PLN | |
3424 |
1933 wydanie Funduszu Obrony Morskiej, znaczek za 1 zł, czysty bez gumy, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.16 |
| 50 PLN | |
3425 |
1933 list polecony z Dąbrowy Górniczej do Warszawy. | Fi.242 |
| 30 PLN | |
3426 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Ostrów Poznański - Leszno nr 398, widokówka z kopalni w Wieliczce. | Fi.242, 252, 254 |
| 60 PLN | |
3427 |
1933 kartka z obiegu w języku Esperanto z Bydgoszczy do Australii. | Fi.242, 256 |
| 90 PLN | |
3428 |
1933 kartka z Warszawy do Niemiec, rzadki kasownik okolicznościowy "VII MIĘDZYNARODOWY KONGRES HISTORYKÓW 21-27. SIERPNIA 1933 WARSZAWA". | Fi.242, 259 |
| 600 PLN | |
3429 |
1933 znaczek z dziurkowaniem firmowym "N & Cº" skasowany 19.07.33 w Bielsku. | Fi.248 |
| 60 PLN | |
3430 |
1933 rzadki kasownik okolicznościowy "VII MIĘDZYNARODOWY KONGRES HISTORYKÓW 21-27. SIERPNIA 1933 WARSZAWA" na miejscowo adresowanej kopercie. | Fi.251 |
| 100 PLN | |
3431 |
1933 dowód doręczenia z Dobczyc, opłata doręczeniowa pobrana znaczkiem opłaty. | Fi.255 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
3432 |
1933 list polecony z Katowic do Warszawy. | Fi.256 |
| 10 PLN | |
3433 |
1933 700-lecie Torunia, czworoblok. | Fi.258 Mi.279 |
| 1 200 PLN | |
3434 |
1933 700-lecie Torunia, narożny czworoblok. | Fi.258 Mi.279 |
| 1 600 PLN | |
3435 |
1933 list polecony z II Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej w Toruniu do Finlandii, okolicznościowy stempel wystawy i erka, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.258, 260 Mi.279, 281 |
| 120 PLN | |
3436 |
| 120 PLN | |
3437 |
1933 700-lecie Torunia, marginesowy znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim położeniem znaku wodnego W.II.D., czysty (Fi.2200.-), na marginesie swietnie widoczny znak wodny, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.258D Mi.279Y |
| 2 400 PLN | |
3438 |
1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego W.II.G., czyste (Fi.450.-), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.258G Mi.279 |
| 400 PLN | |
3439 |
1933 700-lecie założenia Torunia, niegumowana próba na papierze prążkowanym poziomo. | Fi.258P3 Mi.279 |
| 1 500 PLN | |
3440 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.880.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 700 PLN | |
3441 |
1933 zwycięzcy Challenge'u, znaczek w ładnym stanie. | Fi.259 Mi.280 |
| 100 PLN | |
3442 |
1933 S/S "KOŚCIUSZKO" znaczek na wycinku skasowany 16.VIII w pokładowej agencji datownikiem AGENCJA POCZT-TEL. s/s "KOŚCIUSZKO", rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 020). | Fi.259 Mi.280 |
| 100 PLN | |
3443 |
1933 FDC - Zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, pasek trzech znaczków z marginesem na prawidłowo ofrankowanym lotniczym liście poleconym wysłanym z urzędu WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY do Poznania 15 IV - w dniu wejścia znaczków do obiegu; na odwrocie datowniki odbiorcze: Poznań 1 i Poznań 3 z tego samego dnia; dodatkowy stempelek urzędu odbiorczego "Nadeszła pocztą lotniczą"; jedna z dwóch znanych do tej pory kopert FDC z paskiem trzech znaczków; rzadki walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.259 Mi.280 |
| 2 000 PLN | |
3444 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.220.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 170 PLN | |
3445 |
1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura. | Fi.259 Mi.280 |
| 180 PLN | |