Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
1593 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z przesuniętym w dół nadrukiem wychodzącym poza margines znaczka. | Fi.2 |
| 60 PLN | |
1594 |
1918 seria pomnikowa, kasowana parka znaczków za 5 f./2 gr., lewy z błędem na poz.12 "Poezta", gwarancja i oznaczenie. | Fi.2 B1 |
| 80 PLN | |
1595 |
1918 seria pomnikowa, kasowany znaczek za 5 f./2 gr. z odwróconym nadrukiem (Fi.600.-), gwarancja i oznaczenie. | Fi.2 No |
| 540 PLN | |
1596 |
1918 seria pomnikowa, kartka wysłana 4.12.18 z Warszawy do Krakowa, ładny stan zachowania. | Fi.2, 3 Mi.2, 3 |
| 700 PLN | |
1597 |
1918 wydania przedrukowe, mieszana frankatura różnych wydań na bankowym liście poleconym z Łodzi do Poznania, olbrzymia koperta o wymiarach 37 x 13 cm do przesyłania dokumentów bankowych, opłata 93 fen., na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.2, 3, 13I, 14I, 85B, 86B, 88B |
| 1 470 PLN SPRZEDANY | |
1598 |
1918 seria pomnikowa, trzy pierwsze znaczki skasowane 16.1.1919 na karcie przedrukowej wydania warszawskiego datownikiem urzędu Warszawa 1 z wyróżnikiem "q"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.2-4, Cp2I |
| 50 PLN | |
1599 |
1918 seria pomnikowa, seria stemplowana. | Fi.2-5 Mi.2-5 |
| 80 PLN | |
1600 |
1918 seria pomnikowa, seria stemplowana. | Fi.2-5 Mi.2-5 |
| 30 PLN | |
1601 |
1918 seria pomnikowa, seria kasowana na wycinkach. | Fi.2-5 |
| 50 PLN | |
1602 |
1918 seria pomnikowa, seria znaczków z nadrukami odwróconymi, znaczek za 5/2 fen. dodatkowo ze znacznie przesuniętym w lewo, mikroskopijny ślad podlepki, pozostałe mocniejszymi śladami po podlepkach, ładny stan zachowania, gwarancja firmowa Witkowski Poznań, sygnatura Rachmanow, gwarancja Gryżewski. | Fi.2-5 No |
| 2 400 PLN | |
1603 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja i oznaczenie. | Fi.2B1 Mi.2 |
| 40 PLN | |
1604 |
1918 seria pomnikowa, lewy znaczek z błędem "Poezta". | Fi.2B1 Mi.2 |
| 100 PLN | |
1605 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "prawa cyfra 5 z kropką wewnątrz", gwarancja i oznaczenie. | Fi.2B5 Mi.2 |
| 70 PLN | |
1606 |
1918 seria pomnikowa, pasek znaczków z rzadkim w tym wydaniu abklaczem. | Fi.3 Mi.3 |
| 100 PLN | |
1607 |
1918 seria pomnikowa, parka znaczków z dolnym marginesem z przesuniętym nadrukiem w poziomie wychodzącym poza obrys znaczka. | Fi.3 Mi.3 |
| 65 PLN | |
1608 |
1918 seria pomnikowa, dwunasto blok z rzadko spotykanym na tym wydaniu abklaczem nadruku. | Fi.3 Mi.3 |
| 360 PLN | |
1609 |
1918 seria pomnikowa, pozioma trójka z przesuniętą perforacją pionową na krawędź rysunku znaczka. | Fi.3 Mi.3 |
| 70 PLN | |
1610 |
1918 seria pomnikowa, czworoblok znaczków za 10 fen./6 gr. z niekatalogowanymi błędami "uszkodzone k" i "wyszczerbione s". | Fi.3 B |
| 60 PLN | |
1611 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 10 fen./6 gr. ze znacznym przesunięciem nadruku w pionie, prawie cały napis "Poczta Polska" znajduje się na górze, zamiast na dole znaczka, gwarancja. | Fi.3 B |
| 200 PLN | |
1612 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 10 fen./6 gr. z błędem na poz.20 "kropka pomiędzy nóżkami litery k", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.3 B3 |
| 40 PLN | |
1613 |
1918 seria pomnikowa, kasowany znaczek za 10 f./6 gr. ze znacznie przesuniętym w poziomie nadrukiem, gwarancja i oznaczenie. | Fi.3 MK |
| 100 PLN | |
1614 |
1918 seria pomnikowa, kasowany znaczek za 10 f./6 gr. z odwróconym nadrukiem, dodatkowo dwa błędy "kropka w nóżce litery k" i bardzo rzadki tzw."gwóźdź w FEN" pokazany na szczególe pod znaczkiem, gwarancja i oznaczenie. | Fi.3 No B |
| 300 PLN | |
1615 |
1918 seria pomnikowa, lewy znaczek z błędem "Poezta". | Fi.3B1 Mi.3 |
| 80 PLN | |
1616 |
1918 seria pomnikowa, dolny lewy znaczek z błędem "Poezta", gwarancja i oznaczenie. | Fi.3B1 Mi.3 |
| 40 PLN | |
1617 |
1918 seria pomnikowa, dolny lewy znaczek z błędem "Poezta", górne znaczki podlepka, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.3B1 Mi.3 |
| 70 PLN | |
1618 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "wyszczerbione N", gwarancja i oznaczenie. | Fi.3B2 Mi.3 |
| 30 PLN | |
1619 |
1918 seria pomnikowa, prawy dolny znaczek z błędem "uszkodzona prawa górna część litery N", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.3B2 Mi.3 |
| 120 PLN | |
1620 |
1918 seria pomnikowa, narożny czworoblok z nadrukiem odwróconym, gwarancja Krawczyk. | Fi.3No Mi.3K |
| 450 PLN | |
1621 |
1918 seria pomnikowa, czworoblok z odwróconym nadrukiem, lewy dolny znaczek na ilustracji z błędem "wyszczerbione N", gwarancja. | Fi.3No B2 Mi.3K |
| 200 PLN | |
1622 |
1918 seria pomnikowa, list firmowy wysłany w pierwszym dniu obiegu 17.11.18 z Warszawy do Niemiec, opłata zawyżona o 5 fen., stempel niemieckiej cenzury z Wrocławia, bardzo ładny stan zachowania, rzadkie, fotoatest Petriuk. | Fi.4 Mi.4 |
| 2 800 PLN | |
1623 |
1918 OSTROŁĘKA, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym z Ostrołęki. | Fi.4 Mi.4 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
1624 |
1918 seria pomnikowa, pionowa parka znaczków za 25 fen./10 gr. z nadrukami odwróconymi, gwarancja. | Fi.4 No |
| 500 PLN | |
1625 |
1918 seria pomnikowa, kasowany znaczek za 25 f./10 gr. z odwróconym nadrukiem, gwarancja i oznaczenie. | Fi.4 No |
| 100 PLN | |
1626 |
1918 seria pomnikowa, dolny lewy znaczek z błędem "Poezta", gwarancja i oznaczenie. | Fi.4B1 Mi.4 |
| 100 PLN | |
1627 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "uszkodzone ols", znaczek unieważniony kasownikiem wagonu pocztowego, gwarancja i oznaczenie. | Fi.4B9 Mi.4 |
| 120 PLN | |
1628 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja. | Fi.4No Mi.4K |
| 250 PLN | |
1629 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja. | Fi.4No Mi.4K |
| 250 PLN | |
1630 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Petriuk. | Fi.4No Mi.4K |
| 120 PLN | |
1631 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 25 fen./10 gr. z błędem na poz.20 "kropka pomiędzy nóżkami litery k" (Fi.250.-) - to faza końcowa "brak dużej części liter ka tzw. gwóźdź", gwarancja i oznaczenie. | Fi.4a B3 |
| 500 PLN | |
1632 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 50 fen./20 gr. z błędem "Poezta" (Fi.200.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.5 B1 |
| 180 PLN | |