Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
3566 |
1935 kartka z Stąporkowa do Grecji. | Fi.251, 275 |
| 25 PLN | |
3567 |
1935 kartka z Gdyni do Niemiec, widokówka z widokiem Jelitkowa i Sopotu. | Fi.252, 253, 273 |
| 70 PLN | |
3568 |
1935 kartka z Zakopanego do Krakowa, kasownik okolicznościowy "ŚWIĘTO GÓR 4-11.VIII.1935 ZAKOPANE 1". | Fi.253 |
| 300 PLN | |
3569 |
1935 M/S "PIŁSUDSKI" znaczek na wycinku skasowany 13.IX w pokładowej agencji datownikiem AGENCJA POCZT-TEL. M/S "PIŁSUDSKI", rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 021). | Fi.255 Mi.276 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
3570 |
1935 list z Babic do Krakowa z poaustriackim kasownikiem. | Fi.255 Mi.276 |
| 30 PLN | |
3571 |
1935 pośrednictwo pocztowe w Grodnie w Hotelu Handlowym, list nadany 12.02.35 do Wilna ze stemplem pośrednictwa w kolorze czarnym „POCZTA HOTELOWA HOTEL HANDLOWY – GRODNO 1 – 11 LUTY 1935”, znaczek pocztowy skasowany tego samego dnia w U.P. Grodno 1. | Fi.255 |
| 1 100 PLN SPRZEDANY | |
3572 |
1935 kartka nadana z schroniska nad Morskim Okiem przez urząd zwierzchni w Zakopanem Krakowa, kasownik okolicznościowy "ŚWIĘTO GÓR 4-11.VIII.1935 ZAKOPANE 1" i stempel schroniska. | Fi.255 |
| 100 PLN | |
3573 |
1935 lotniczy list polecz Warszawy do Amsterdamu, na odwrocie stempel Warszawa 19 Port Lotniczy. | Fi.255, 272 Mi.276, 293 |
| 60 PLN | |
3574 |
1935 miejscowy list polecony z Kalisza 21.II.35. | Fi.259 Mi.280 |
| 30 PLN | |
3575 |
1935 Olimpiada Szachowa, list lotniczy z warszawy do Niemiec, znaczki unieważnione rzadkim kasownikiem okolicznościowym "WSZECHŚWIATOWA OLIMPIADA SZACHOWA KONGRES F.I.D.E. * 16-31 VIII.35 * WARSZAWA 1". | Fi.268 |
| 1 000 PLN | |
3576 |
| 200 PLN | |
3577 |
1935 wydanie żałobne, 5 gr - frankatura mieszana, karta pocztowa wysłana 30.VII z Przemyśla do Warszawy, karta firmowa "Franciszek Czyżyński Pracownia Ślusarsko-Mechaniczna"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.273, 253 Mi.294I, 274 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
3578 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
3579 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, podstawowa seria. | Fi.273-7 Mi.394-8 |
| 90 PLN | |
3580 |
1935 wydanie żałobne, 15 gr frankatura pojedyncza - widokówka wysłana 19.XI. z miejscowości Hrebenów do Leska; znaczek uszkodzony. | Fi.274 Mi.295I |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
3581 |
1935 list firmowy nadany w pośrednictwie pocztowym w domu towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie. | Fi.275 Mi.296 |
| 80 PLN | |
3582 |
1935 wydanie żałobne, parka rozdzielona pustopolem, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.275I Mi.296I |
| 100 PLN | |
3583 |
1935 wydanie żałobne, 25 gr (offset) znaczek na kopercie skasowany w Warszawie 18.V w dniu pogrzebu Marszałka. | Fi.275II Mi.296II |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
3584 |
1935 wydanie żałobne, 25 gr (druk ofsetowy) - znaczek na kopercie żałobnej ostemplowany datownikiem URZĄD TELEKOMUNIKACYJNY WARSZAWA w bardzo rzadko stosowanym w Polsce kolorze czerwonym - 17.V w dniu wyruszenia Marszałka w swą ostatnią podróż na Wawel; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.275II Mi.296II |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
3585 |
1935 wydanie żałobne, znaczek za 25 gr (offset) z błędem na poz.94 lub 99 "litera r odmiennego kroju", czyste; dobry stan zachowania (na odwrocie na fragmencie powierzchni śladowe przywarcia farby z drugiego arkusza); gwarancja i opis. | Fi.275II B5 Mi.296II |
| 300 PLN | |
3586 |
1935 wydanie żałobne, 1 zł - frankatura mieszana, polecony list lotniczy nadany 18.X w urzędzie Warszawa 1 do Rio de Janeiro, znaczki skasowane datownikiem URZĄD TELEKOMUNIKACYJNY WARSZAWA z wyróżnikiem "m", datownik przejściowy Portu Lotniczego w Warszawie (19.X), stempel odbiorczy Rio z 22.X; koperta firmowa " Kompanja Handlu Zamorskiego S.A. Warszawa, Moniuszki 6."; minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.277, 238e, 252 Mi.298II, 270, 273 |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
3587 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, 15 gr znaczek na widokówce przedstawiającej portret Marszałka na koniu, pędzla Jerzego Kossaka, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006). | Fi.278 Mi.299 |
| 100 PLN | |
3588 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, widokówka przedstawiająca model kopca, wysłana z Krakowa do Sanoka, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006), dodatkowo stempel Komitetu Budowy Kopca. | Fi.278 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
3589 |
1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie, seria. | Fi.278-9 Mi.299-300 |
| 30 PLN | |
3590 |
1935 kopiec marszałka Józefa Piłsudskiego, seria w marginesowych parkach. | Fi.278-9 Mi.299-300 |
| 70 PLN | |
3591 |
1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego, seria. | Fi.278-9 Mi.299-300 |
| 40 PLN | |
3592 |
1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego, seria w czworoblokach. | Fi.278-9 Mi.299-300 |
| 200 PLN | |
3593 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria skasowana okolicznościowo 7.VI na widokówce przedstawiającej projekt głównego wejścia na kopiec, wysłanej do Wolnego Miasta Gdańska; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 35 006). | Fi.278-79 Mi.299-300 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
3594 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, opłacony zgodnie z taryfą list polecony ofrankowany znaczkami z nadrukiem wysłany 7.VI z Krakowa do Sosnowca, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym KOPIEC MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO SOWINIEC k.KRAKOWA 7.VI; datownik odbiorczy na odwrocie; słabszy stan zachowania - przebarwienia (Myślicki 35 006). | Fi.278-79 Mi.299-300 |
| 80 PLN | |
3595 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria na kopercie listu poleconego, skasowana okolicznościowo 18.VI (Myślicki 35 006). | Fi.278-79 Mi.299-300 |
| 30 PLN | |
3596 |
1935 "PAMIĄTKA BUDOWY KOPCA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO NA SOWIŃCU W KRAKOWIE", efektowny dyplom autorstwa Stanisława Ostoi-Chrostowskiego wykonany techniką dwubarwnego drzeworytu, na odwrocie znaczki ostemplowane okolicznościowo; wyjątkowe wydawnictwo; temat - JÓZEF PIŁSUDSKI. | Fi.278-279 Mi.299-300 |
| 300 PLN SPRZEDANY | |
3597 |
1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego, znaczek z błędem "spacja po Kopiec", gwarancja i opis Walocha. | Fi.278B2 Mi.299 |
| 120 PLN | |
3598 |
1935 sypanie kopca Józefa Piłsudskiego w Krakowie, list firmowy z Krakowa do Białej, znaczek i stempel okolicznościowy. | Fi.279 |
| 40 PLN | |
3599 |
1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Załucze - Lwów nr 34a. | Fi.280 |
| 90 PLN | |
3600 |
1935 list z Grudziądza z kasownikiem okolicznościowym I grudziądzkiej Wystawy Filatelistycznej, koperta zagięta w połowie. | Fi.280 |
| 25 PLN | |
3601 |
1935 stempel okolicznościowy "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" na specjalnej karcie wystawy. | Fi.280 |
| 50 PLN | |
3602 |
1935 kartka nadana w Agencji Pocztowej Zaprudy na kresach do Schodnicy. | Fi.280 |
| 50 PLN | |
3603 |
1935 seria "widokowa" podstawowa - 11 znaczków, czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.160.-). | Fi.280-90 Mi.301-11 |
| 150 PLN | |
3604 |
1935 wydanie obiegowe, podstawowa seria. | Fi.280-90 Mi.301-11 |
| 150 PLN | |
3605 |
1935 list miejscowy z Warszawy ze stemplem okolicznościowym Wszechsłowiańskiej Olimpiady Szachowej z okazji Kongresu F.I.O.F. w Warszawie. | Fi.282 |
| 300 PLN | |