Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
3366 |
1930 "JWielmożny Pan Minister Spraw Wojskowych Marszałek I-szy Józef Piłsudski" list wysłany 29.IX z Kalisza do Marszałka Piłsudskiego; walor z oryginalnego obiegu w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.244 Mi.263 |
| 400 PLN | |
3367 |
1930 popiersie króla Jana III Sobieskiego, marginesowy czworoblok z zachowanym dolnym pustopolem, górne znaczki podlepki. | Fi.245 Mi.264 |
| 280 PLN | |
3368 |
1930 popiersie króla Jana III Sobieskiego, marginesowy czworoblok. | Fi.245 Mi.264 |
| 120 PLN | |
3369 |
1930 Popiersie króla Jana III Sobieskiego - frankatura mieszana, list polecony wysłany 18.3 z Torunia do Warszawy; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, na odwrocie kasowniki odbiorcze. | Fi.245, 294 Mi.264, 315 |
| 30 PLN | |
3370 |
1930-1933 roczniki znaczków czystych (Fi.1655.-; Mi.365 euro). | Fi.245-63 Mi.264-84 (ohne270) |
| 1 300 PLN | |
3371 |
1930 100. rocznica Powstania Listopadowego, seria. | Fi.246-9 Mi.265-8 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
3372 |
1930 kartka z Nowego Sącza do Krakowa. | Fi.247 |
| 10 PLN | |
3373 |
1930 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Bielsko nr 12, stempel z wyróżnikiem c. | Fi.247, 248 |
| 120 PLN | |
3374 |
1930 "NIEMA POLSKI BEZ MORZA/ BUDUJMY OKRĘTY WOJENNE" Warszawa 2 (wyróżnik C), wirnik propagandowy na widokówce przesłanej miejscowo 2.III.1931 (Myślicki 30 114). | Fi.248 Mi.267 |
| 40 PLN | |
3375 |
1930 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Grudziądz - Iłowo nr 245, stempel z wyróżnikiem a. | Fi.Cp48 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
3376 |
1930 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 139, stempel z wyróżnikiem c. | Fi.Cp48I |
| 40 PLN | |
3377 |
1930 Równe Wołyńskie, znaczki opłfiskalne powiatu rówieńskiego w czworoblokach. | |
| 150 PLN | |
3378 |
1930 nalepka okolicznościowa kongresu transportu publicznego i motoryzacji w Warszawie. | |
| 45 PLN | |
3379 |
1930 nalepki Krakowskiej Orkiestry Harcerskiej. | |
| 80 PLN | |
3380 |
1931 list ze Lwowa do warszawy z wirnikiem propagandowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P.". | Fi.213, 242 Mi.241, 261 |
| 25 PLN | |
3381 |
1931 list polecony z Warszawy do Białej Podlaskiej, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.239 |
| 15 PLN | |
3382 |
1931 polecony list zleceniowy z Warszawy do Poznania. | Fi.239, 248 Mi.258, 267 |
| 80 PLN | |
3383 |
1931 kartka nadana z agencji pocztowej w kopalni w Wieliczce do Łucka ma Wołyniu, widokówka z kopalni. | Fi.240 |
| 380 PLN | |
3384 |
1931 kartka z Krakowa do Warszawy. | Fi.240 |
| 10 PLN | |
3385 |
1931 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 101 z wyróżnikiem c. | Fi.240, 243 |
| 50 PLN | |
3386 |
1931 kartka z Bydgoszczy źle zaadresowana zwrócona do nadawcy, ciekawa widokówka o tematyce pocztowej. | Fi.242, 243 |
| 80 PLN | |
3387 |
1931 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Rybnik - Gierałtowice nr 604, kasownik z wyróżnikiem a. | Fi.242, 243, Cp48II |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
3388 |
1931 kartka z 23. Kongresu Esperantystów w Krakowie ze stemplem okolicznościowym kongresu. | Fi.243 |
| 400 PLN | |
3389 |
1931 "OFIAROM POWODZI WOJ.WILEŃSKIEGO.NOW.I.BIAŁ." - ciemnoniebieska nalepka dobroczynna (revenue) o nominale 10 gr doklejona na liście poleconym wysłanym 5.IX z Lublina do Białej Podlaskiej; od 1924 roku Poczta na wniosek organizacji charytatywnych wspierała je organizując za pośrednictwem sieci swoich placówek sprzedaż nalepek dobroczynnych, mogły one być doklejane na odwrocie listów, kasowanie nalepek datownikiem pocztowym było niedozwolone (za H.Vogels "Sprzedaż nalepek dobroczynnych w urzędach pocztowych w Polsce w okresie międzywojennym" Przegląd Filatelistyczny 3/2015); słabszy stan zachowania. | Fi.244 Mi.263 |
| 80 PLN | |
3390 |
1931 perforacja firmowa G.A.L. — Polskie Transatlantyckie Towarzystwo Okrętowe S.A. Linja Gdynia-Ameryka, znaczek z dziurkowaniem firmowym skasowany w październiku 1931 w Gdyni; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.244 Mi.263 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
3391 |
1931 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Zebrzydowice nr 12 z wyróżnikiem c. | Fi.244 |
| 50 PLN | |
3392 |
1931 perforacja firmowa HF (monogram) — Henryka Francka Synowie, Fabryka Środków Kawowych S. A. w Skawinie - suszarnia cykorii, hurtowy skład i przedstawicielstwo w Inowrocławiu, znaczek z dziurkowaniem firmowym skasowany datownikiem w urzędzie Inowrocław 2; dobry stan zachowania. | Fi.246 Mi.265 |
| 40 PLN | |
3393 |
1931 "MISTRZOSTWO ŚWIATA/ W HOKEJU NA LODZIE/ 1-8.II.1931 KRYNICA" Warszawa 2 (wyróżnik b), ładna i wyraźna odbitka, bardzo rzadko spotykanego wirnika propagandowego (Myślicki 31 101), na kartce z Warszawy do Krakowa. | Fi.247 |
| 280 PLN SPRZEDANY | |
3394 |
1931 kartka z Radomia. | Fi.248 Mi.266 |
| 10 PLN | |
3395 |
1931 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lublin - Łódź nr 257 z wyróżnikiem b. | Fi.248 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
3396 |
1931 kartka z Bielska do Czechosłowacji, stempel okolicznościowy "DRUGIE WIOSENNE / TARGI KATOWICKIE / 22.V. - 8.VI. 1931", widokówka z Bielska. | Fi.248 |
| 50 PLN | |
3397 |
1931 list polecony z Płocka do Białej Podlaskiej, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.248 |
| 15 PLN | |
3398 |
1931 200. rocznica urodzin Jerzego Waszyngtona, próba znaczka za 30 gr. w kolorze niebieskim na papierze gumowanym białym gładkim, jak widać na odwrocie lekko zgięta, gwarancja Walocha. | Fi.250 P2 Mi.271 |
| 1 800 PLN | |
3399 |
1931 "NIEMA POLSKI BEZ MORZA/ BUDUJMY OKRĘTY WOJENNE" Warszawa 2 (wyróżnik b), wirnik propagandowy (Myślicki 30 114) na liście firmowym z Warszawy do Niemiec. | Fi.252 |
| 30 PLN | |
3400 |
1931 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Łomża - Siedlce nr 302, stempel z wyróżnikiem a. | Fi.Cp48I |
| 60 PLN | |
3401 |
1931 kartka z Warszawy z wirnikiem propagandowym Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie w Krynicy. | Fi.CpCp48 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
3402 |
1931 nieopłacona widokówka wysłana 3.IV z Kowla do Urzędu Pocztowego w Bychawie, stempelek dopłaty bez wypisanej wysokości dopłaty; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
3403 |
1931 komplet wirników propagandowych STRZELECKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA POLOGNE 23.VIII.-6.IX.31. .... CHAMPIONAT DU MONDE DE TIR" na sześciu obiegowych całościach z różnych urzędów pocztowych gdzie stosowano ten wirnik. | |
| 400 PLN | |
3404 |
1931 list urzędowy z Tymbarka do warszawy, stempel 1. Pułku Strzelców Podhalańskich w Limanowej. | |
| 40 PLN | |
3405 |
1931 list z Zakładu Ubezpieczeń w Królewskiej Hucie do Gierałtowic opłacony frankaturą mechaniczną. | |
| 40 PLN | |