Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
3126 |
1924 czysty formularz przekazu zleceniowego, pierwsze wydanie w walucie złotowej, bez sygnatury. | |
| 100 PLN | |
3127 |
1924 czysta koperta listu wartościowego. | |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
3128 |
1924 miejscowy sądowy list polecony z Krakowa nadany 5.03.24, stempel opłaty ryczałtowanej, czerwona erka Kraków 7. | |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
3129 |
1925 list z Mokrego koło Torunia do Niemiec. | Fi.183, 184 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
3130 |
1925 list polecony z Krakowa do polskiego poselstwa w Pradze. | Fi.183, 192, 208II, 209I |
| 30 PLN | |
3131 |
1925 list z Torunia do Niemiec. | Fi.185 |
| 30 PLN | |
3132 |
1925 list polecony z Warszawy do polskiego poselstwa w Pradze, urząd nadania Warszawa Sejm, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.185, 191, 209I |
| 40 PLN | |
3133 |
1925 kartka z Krakowa do Ustanowej. | Fi.186 Mi.205 |
| 20 PLN | |
3134 |
1925 frankatura wielokrotna na kopercie firmowej Syndykatu Koszykarskiego w Krakowie. | Fi.186 Mi.205 |
| 30 PLN | |
3135 |
1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Rozwadów - Lublin nr 457, widokówka z ratuszem w Tarnowie. | Fi.186 |
| 80 PLN | |
3136 |
1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Medzilaborce (Czechosłowacja) - Przemyśl (?) nr 572, kasownik z wyróżnikiem b. | Fi.186 |
| 50 PLN | |
3137 |
1925 perforacja firmowa S&Z - Schneider & Zimmer, znaczek za 15 gr Orzeł w wieńcu z perforacją firmową, kasowany; znaczek pionowo złamany. | Fi.187 Mi.206 |
| 60 PLN | |
3138 |
1925 list firmowy z Warszawy do Pragi, na odwrocie nalepka propagandowa Pomorskiej Wystawy Rolnictwa i Przemysłu w Grudziądzu. | Fi.187 Mi.208 |
| 35 PLN | |
3139 |
1925 list polecony z Wisznic do Białej Podlaskiej, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.188, 208 |
| 25 PLN | |
3140 |
1925 pobraniowa kartka polecona z Nakła do Mroczy, gwarancja. | Fi.188, 209 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
3141 |
1925 wydanie z dopłata na Skarb narodowy, seria z liczbami rozrachunkowymi na prawym marginesie w pięknym stanie. | Fi.194-204 Mi.213-23 |
| 1 800 PLN | |
3142 |
1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria. | Fi.194-204 Mi.213-23 |
| 1 500 PLN | |
3143 |
1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie na wycinkach. | Fi.194-204 Mi.213-23 |
| 1 200 PLN | |
3144 |
1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria z delikatnymi podlepkami; bardzo dobry/dobry stan zachowania. | Fi.194-204 Mi.213-23 |
| 500 PLN | |
3145 |
1925-26 wydanie obiegowe (różne rysunki), rozbudowana kompletna seria 18-znaczkowa zawierająca oba typy (tam, gdzie one występują) wszystkich wartości, bardzo trudna do skompletowania; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.205-15 Mi.233-43 |
| 1 800 PLN | |
3146 |
1925 różne widoki, podstawowa seria. | Fi.205-15 Mi.233-43 |
| 190 PLN | |
3147 |
1925 wydanie obiegowe (różne rysunki), zestaw prób znaczków: za 2 gr. - z małymi literami GR, 3, 5, 10 gr. i 15 gr., niegumowane - tak jak je wydano, trzy wartości marginesowe, gwarancja Schmutz (4), gwarancja (1). | Fi.206 P4, 207I-10I P1, Mi.234-38 U |
| 2 600 PLN | |
3148 |
1925 różne widoki, niegumowana parka prób arkuszowych bez kreślenia. | Fi.206P1 Mi.234U |
| 800 PLN | |
3149 |
1925 różne widoki, gumowana próba arkuszowa bez kreślenia, gwarancja Walocha. | Fi.207IP1 Mi.235U |
| 400 PLN | |
3150 |
1925 różne rysunki, znaczek z rysunkiem typ I. | Fi.208I Mi.236I |
| 40 PLN | |
3151 |
1925 różne widoki, znaczek z rysunkiem typu I. | Fi.208I Mi.236I |
| 35 PLN | |
3152 |
1925 różne widoki, znaczek w barwie ciemnozielonej z ząbkowaniem liniowym, naturalne ubytki w gumie, gwarancja i opis Walocha. | Fi.208I Mi.236I |
| 80 PLN | |
3153 |
1925 różne widoki, znaczek w odmianie typ I. | Fi.208I Mi.236I |
| 40 PLN | |
3154 |
1925 "MANEWRY W.P. URZĄD POCZTOWY", znaczki na wycinku stemplowane 11.VIII. w czasie trwania na Wołyniu I fazy manewrów w dniach 9-14.VII, dla zaproszonych gości w specjalnym pociągu zainstalowano urząd pocztowy, który stosował ten datownik (Myślicki 25 002). | Fi.209 |
| 80 PLN | |
3155 |
1925 różne widoki, znaczek z rysunkiem typu I. | Fi.209I Mi.237I |
| 30 PLN | |
3156 |
| 40 PLN | |
3157 |
1925 wydanie obiegowe - kolumna Zygmunta, bardzo rzadka jako gumowana próba znaczka za 10 gr., skośnie kreślona, zachowana z pełną oryginalną gumą w bardzo dobrym stanie, gwarancja Łaszkiewicz, Schmutz. | Fi.209I P Mi.237 U |
| 3 000 PLN | |
3158 |
| 80 PLN | |
3159 |
1925 różne widoki, cięta gumowana próba arkuszowa z kreśleniem czerwonym tuszem w narożniku, gwarancja Rachmanow. | Fi.209P1 |
| 400 PLN | |
3160 |
1925 list z Poznania 5.XI.25 do Niemiec. | Fi.210 Mi.238 |
| 10 PLN | |
3161 |
1925 znaczek z perforacją firmową "W.B. / B.E." — Bank Eskontowy, Bielsko, przekształcony w Śląski Bank Eskontowy Spółka Akcyjna w Bielsku użyty w Bielsku. | Fi.210 |
| 40 PLN | |
3162 |
1925 miejscowy list polecony z Białej Podlaskiej. | Fi.210 |
| 10 PLN | |
3163 |
1925 wydanie obiegowe - Wawel, bardzo rzadka jako gumowana próba znaczka za 15 gr., niekreślona, zachowana z pełną oryginalną gumą na jednej podlepce w bardzo dobrym stanie, niekiedy katalogowana jako znaczek cięty, gwarancja Rachmanow. | Fi.210I P Mi.238 U |
| 800 PLN | |
3164 |
| 80 PLN | |
3165 |
1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa nr 1, widokówka z Krakowa. | Fi.211 |
| 40 PLN | |