Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 117. Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
3126

1924 czysty formularz przekazu zleceniowego, pierwsze wydanie w walucie złotowej, bez sygnatury.

100 PLN
3127

1924 czysta koperta listu wartościowego.

100 PLN
3128

1924 miejscowy sądowy list polecony z Krakowa nadany 5.03.24, stempel opłaty ryczałtowanej, czerwona erka Kraków 7.

50 PLN
3129

1925 list z Mokrego koło Torunia do Niemiec.

Fi.183, 184
30 PLN
3130

1925 list polecony z Krakowa do polskiego poselstwa w Pradze.

Fi.183, 192, 208II, 209I
30 PLN
3131

1925 list z Torunia do Niemiec.

Fi.185
30 PLN
3132

1925 list polecony z Warszawy do polskiego poselstwa w Pradze, urząd nadania Warszawa Sejm, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.185, 191, 209I
40 PLN
3133

1925 kartka z Krakowa do Ustanowej.

Fi.186
Mi.205
20 PLN
3134

1925 frankatura wielokrotna na kopercie firmowej Syndykatu Koszykarskiego w Krakowie.

Fi.186
Mi.205
30 PLN
3135

1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Rozwadów - Lublin nr 457, widokówka z ratuszem w Tarnowie.

Fi.186
80 PLN
3136

1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Medzilaborce (Czechosłowacja) - Przemyśl (?) nr 572, kasownik z wyróżnikiem b.

Fi.186
50 PLN
3137

1925 perforacja firmowa S&Z - Schneider & Zimmer, znaczek za 15 gr Orzeł w wieńcu z perforacją firmową, kasowany; znaczek pionowo złamany.

Fi.187
Mi.206
60 PLN
3138

Fi.187
Mi.208
35 PLN
3139

1925 list polecony z Wisznic do Białej Podlaskiej, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.188, 208
25 PLN
3140

1925 pobraniowa kartka polecona z Nakła do Mroczy, gwarancja.

Fi.188, 209
120 PLN
3141

1925 wydanie z dopłata na Skarb narodowy, seria z liczbami rozrachunkowymi na prawym marginesie w pięknym stanie.

Fi.194-204
Mi.213-23
1 800 PLN
3142

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria.

Fi.194-204
Mi.213-23
1 500 PLN
3143

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie na wycinkach.

Fi.194-204
Mi.213-23
1 200 PLN
3144

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria z delikatnymi podlepkami; bardzo dobry/dobry stan zachowania.

Fi.194-204
Mi.213-23
500 PLN
3145

1925-26 wydanie obiegowe (różne rysunki), rozbudowana kompletna seria 18-znaczkowa zawierająca oba typy (tam, gdzie one występują) wszystkich wartości, bardzo trudna do skompletowania; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.205-15
Mi.233-43
1 800 PLN
3146

1925 różne widoki, podstawowa seria.

Fi.205-15
Mi.233-43
190 PLN
3147

1925 wydanie obiegowe (różne rysunki), zestaw prób znaczków: za 2 gr. - z małymi literami GR, 3, 5, 10 gr. i 15 gr., niegumowane - tak jak je wydano, trzy wartości marginesowe, gwarancja Schmutz (4), gwarancja (1).

Fi.206 P4, 207I-10I P1,
Mi.234-38 U
2 600 PLN
3148

1925 różne widoki, niegumowana parka prób arkuszowych bez kreślenia.

Fi.206P1
Mi.234U
800 PLN
3149

1925 różne widoki, gumowana próba arkuszowa bez kreślenia, gwarancja Walocha.

Fi.207IP1
Mi.235U
400 PLN
3150

1925 różne rysunki, znaczek z rysunkiem typ I.

Fi.208I
Mi.236I
40 PLN
3151

1925 różne widoki, znaczek z rysunkiem typu I.

Fi.208I
Mi.236I
35 PLN
3152

1925 różne widoki, znaczek w barwie ciemnozielonej z ząbkowaniem liniowym, naturalne ubytki w gumie, gwarancja i opis Walocha.

Fi.208I
Mi.236I
80 PLN
3153

1925 różne widoki, znaczek w odmianie typ I.

Fi.208I
Mi.236I
40 PLN
3154

1925 "MANEWRY W.P. URZĄD POCZTOWY", znaczki na wycinku stemplowane 11.VIII. w czasie trwania na Wołyniu I fazy manewrów w dniach 9-14.VII, dla zaproszonych gości w specjalnym pociągu zainstalowano urząd pocztowy, który stosował ten datownik (Myślicki 25 002).

Fi.209
80 PLN
3155

Fi.209I
Mi.237I
30 PLN
3156

Fi.209I, II
Mi.237I, II
40 PLN
3157

1925 wydanie obiegowe - kolumna Zygmunta, bardzo rzadka jako gumowana próba znaczka za 10 gr., skośnie kreślona, zachowana z pełną oryginalną gumą w bardzo dobrym stanie, gwarancja Łaszkiewicz, Schmutz.

Fi.209I P
Mi.237 U
3 000 PLN
3158

1925 wydanie obiegowe (różne rysunki), znaczek za 10 gr o rzadkim ząbkowaniu liniowym ZL 11¾:11½ na podlepce, dobry stan zachowania.

Fi.209I ZL
Mi.237I
80 PLN
3159

1925 różne widoki, cięta gumowana próba arkuszowa z kreśleniem czerwonym tuszem w narożniku, gwarancja Rachmanow.

Fi.209P1
400 PLN
3160

1925 list z Poznania 5.XI.25 do Niemiec.

Fi.210
Mi.238
10 PLN
3161

1925 znaczek z perforacją firmową "W.B. / B.E." — Bank Eskontowy, Bielsko, przekształcony w Śląski Bank Eskontowy Spółka Akcyjna w Bielsku użyty w Bielsku.

Fi.210
40 PLN
3162

1925 miejscowy list polecony z Białej Podlaskiej.

Fi.210
10 PLN
3163

1925 wydanie obiegowe - Wawel, bardzo rzadka jako gumowana próba znaczka za 15 gr., niekreślona, zachowana z pełną oryginalną gumą na jednej podlepce w bardzo dobrym stanie, niekiedy katalogowana jako znaczek cięty, gwarancja Rachmanow.

Fi.210I P
Mi.238 U
800 PLN
3164

1925 wydanie obiegowe (różne rysunki), znaczek za 10 gr o rzadkim ząbkowaniu liniowym ZL 11½:11¾ na podlepce, dobry stan zachowania.

Fi.210I ZL
Mi.238I
80 PLN
3165

1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa nr 1, widokówka z Krakowa.

Fi.211
40 PLN