Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 115. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
43361

Fi.1103-04 Pw
Mi.1247-48
40 PLN
43362

1961 polskie ziemie zachodnie, parka z przywieszką na papierze ze znakiem wodnym III.3, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.1103-4 III.3
Mi.1247-8
40 PLN
43363

1961 40. rocznica III Powstania Śląskiego, marginesowy pasek znaczków za 1,55 zł. na papierze ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.2, gwarancja Krawczyk.

Fi.1116
Mi.1260
50 PLN
43364

1961 30. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.4, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.1116 III.4
Mi.1260
40 PLN
43365

Fi.1121
Mi.1265
70 PLN
43366

1961 15. rocznica powstania UNICEF, parka rozdzielona międzypolem.

Fi.1127
Mi.1272
35 PLN
43367

1961 owady chronione, seria z odmianami papieru.

Fi.1132-43
Mi.1277-88
130 PLN
43368

1961 Owady chronione, seria na kartach maksimum.

Fi.1132-43
Mi.1277-88
400 PLN
43369

1961 Owady chronione, seria czysta (Fi.100.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88
70 PLN
43370

Fi.1132-43
Mi.1277-88
20 PLN
43371

1961 FDC - "Owady chronione", 6 kopert (Fi.110.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88
60 PLN
43372

Fi.1137
Mi.1282
30 PLN
43373

1961 Owady chronione, pasek trzech znaczków za 80 gr z dolnym marginesem z błędnymi liczbami rozrachunkowymi - poprawne liczby nadrukowano typograficznie, zadrukowując jednocześnie niewłaściwe, znaczki tego wydania drukowane były z walców drukarskich zawierających po dwa sektory dwóch wartości: 20+60 gr, 30+40 gr, 50+80 gr, 1,15+1,55 zł, 1,35+1,50 zł, 2,50+5,60 zł; dla wartości 50 i 80 gr zamieniono liczby rozrachunkowe, przedrukiem typograficznym w barwie ciemnozielonej nadrukowano nowe, właściwe, skreślając jednocześnie stare; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1137
Mi.1282
50 PLN
43374

1961 Owady chronione, znaczek za 80 gr z błędem "przerwane litery L i K"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem.

Fi.1137 B1
Mi.1282
30 PLN
43375

1961 owady chronione, znaczek z błędem "przerwane L i k".

Fi.1137B1
Mi.1281
10 PLN
43376

1961 Owady chronione, znaczek za 1,35 zł. z wzajemnym przesunięciem walców konturującego i tonującego, co daje efekt zdwojonego druku obu napisów - tak skatalogowane są inne podobne znaczki (np.Fi.2975), gwarancja.

Fi.1139 MK
Mi.11284
400 PLN
43377

Fi.1143 B1
Mi.1288
150 PLN
43378

1961 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna Intermess II, blok na papierze ze znakiem wodnym III.7, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.bl.29 III.7
Mi.Bl.25
30 PLN
43379

1961 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna Miast Targowych Intermess II, blok w odmianie I na papierze ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu III.7, gwarancja i oznaczenie.

Fi.bl.29I
Mi.Bl.25
60 PLN
43380

1961 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna Miast Targowych Intermess II, blok w odmianie II na papierze ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu III.7, dodatkowo ma przesunięty w prawo i lekko obrócony rysunek, gwarancja i oznaczenie.

Fi.bl.29II (23)
Mi.Bl.25
200 PLN
43381

1962 "MIĘDZYNARODOWY KONKURS SKRZYPCOWY im.H.WIENIAWSKIEGO 4-18.XI.1962" Poznań 9, znaczek na dekoracyjnej karcie ostemplowany okolicznościowo 4.11 w Poznaniu, dodatkowo okolicznościowa winietka z portretem artysty i programem konkursu; koperta numerowana - 00155; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.889
Mi.1034
100 PLN
43382

Fi.943
Mi.1088
30 PLN
43383

1962 list z Łodzi do Jaworzna, kasownik okolicznościowy Dni Filmu Polskiego.

Fi.1049
40 PLN
43384

1962 20. rocznica powstania PPR, seria w parkach rozdzielonych międzypolem.

Fi.1144-8
Mi.1289-93
160 PLN
43385

Fi.1144-48 Pp
Mi.1289-93
70 PLN
43386

Fi.1144-48 Pp
Mi.1289-93
180 PLN
43387

1962 20.rocznica powstania PPR, seria w parkach rozdzielonych międzypolami z górnymi marginesami z nazwą emisji "XX-LECIE POLSKIEJ PARTII ROBOTNICZEJ", czyste, dobry stan zachowania - w kilku miejscach zgięte na perforacji pionowej (Fi.200.-).

Fi.1144-48 Pp
Mi.1289-93
220 PLN
43388

Fi.1144-1221
Mi.1289-1369
150 PLN
43389

1962 rocznik znaczków czystych (bez bl.31-33 (ark.1149-51a); Fi.226,80).

Fi.1144-1221
Mi.1289-1369
190 PLN
43390

Fi.1144-1308
Mi.1289-1456
490 PLN
43391

1962 Narciarskie Mistrzostw Świata FIS w Zakopanem, znaczek skasowany okolicznościowo 20.2 na efektownej ilustrowanej kopercie; dla porównania dołączono kartę z okresu okupacji niemieckiej; zaskakuje fakt wykorzystania motywu skaczącego narciarza z ilustrowanej karty wydanej w 1941 roku w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.1150a
Mi.1295A
80 PLN
43392

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, znaczek za 40 gr z błędem na poz.48 "ogonek na dolnym łuku w literze Ś wyrazu ŚWIATA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1150a B1
Mi.1295A
40 PLN
43393

Fi.1151bMK
Mi.1296
70 PLN
43394

1962 Polskie Ziemie Zachodnie (II), narożny blok metrykalny z liczbami rozrachunkowymi i oznaczeniami: walca (1 walec), sektora drukarskiego i ukośną kreską służącą do sterowania tzw. autotronem - automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego, znajdującymi się nad 1 znaczkiem w arkuszu; co ciekawe, w odróżnieniu od większości stosowanych oznaczeń metrykalnych sektor oznaczono tu kreską pionową zamiast poziomą, ponadto jest to jedyny znaczek tego wydania posiadający oznaczenia walca i sektorów; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1153-54
Mi.1301-02
40 PLN
43395

1962 XV Wyścig Pokoju, dolny znaczek z błędem "kropka zamiast kropki między PRAGA i WARSZAWA".

Fi.1158B1
Mi.1306
20 PLN
43396

Fi.1164
Mi.1312
40 PLN
43397

1962 Wielcy Polacy (II) - Adam Mickiewicz, znaczek legitymacyjny za 60 gr ze znakiem wodnym III.2 z oznaczeniem walca (1 walec, 1 nakład) i sektora drukarskiego, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1164
Mi.1312
40 PLN
43398

Fi.1166-69
Mi.1314-16
144 PLN
43399

1962 wielcy Polacy - Romuald Traugutt, parka znaczków rozdzielona międzypolem z prywatnym oliwkowym nadrukiem okolicznościowym z okazji 100. rocznicy Powstania Styczniowego.

Fi.1167
Mi.1314
250 PLN
43400

1962 wielcy Polacy, Konopnicka z "broszką".

Fi.1169B1
Mi.1316I
120 PLN