Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 115. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
43321

1960 Dzień Znaczka, wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków z poz.9/18 z błędami: na poz.10 (prawy górny znaczek) "wyszczerbiony brzuszek cyfry 6 w dolnej części", na poz.17 "połączone w środkowej części litery A i C oraz połączone cyfry 6 i 0"; znak wodny w położeniu III.6; błędy opisane przez S.Walischa Filatelista 11/2002; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1043 B
Mi.1187
120 PLN
43322

Fi.1043 Zn.W III.8
Mi.1177
200 PLN
43323

1960 historyczne miasta polskie, znaczek z obiegu pocztowego z drukiem na sklejonej taśmie papieru - brak cześci rysunku po prawej stronie, gwarancja i opis Walocha.

Fi.1047s
Mi.1191
625 PLN
43324

1960 Historyczne miasta polskie - NIESPASOWANIE BARW, makulatura znaczka za 2,50 zł. o wzajemnie przesuniętych barwach fioletowej i jasnoniebieskiej co najlepiej widać po kominach i postaciach, inna wartość z tej serii skatalogowana już jako MK - niespasowanie barw z wyceną Fi.-.-, gwarancja.

Fi.1059 MK
Mi.1215
300 PLN
43325

1960 Historyczne miasta polskie - NIESPASOWANIE BARW, makulatura znaczka za 3,10 zł. o silnie wzajemnie przesuniętych barwach co najlepiej widać po kominach, inna wartość z tej serii skatalogowana już jako MK - niespasowanie barw z wyceną Fi.-.-, tu przesunięcie barw jest większe, gwarancja.

Fi.1060 MK
Mi.1216
400 PLN
43326

1960 historyczne miasta polskie, pojedyncza frankatura znaczka za 5,60 zł na liście poleconym do Brazylii, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.1061
Mi.1217
250 PLN
43327

1960 Ptaki chronione w Polsce - drop, znaczek za 10 gr z błędem na poz.8 w części nakładu "niebieska obroża na szyi ptaka"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1062 B1
Mi.1197
30 PLN
43328

1960 ptaki chronione w Polsce, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr., w arkuszu znaczek z błędem "niebieska obroża na szyi", gwarancja.

Fi.1062 ark. (1062B1)
Mi.1197
50 PLN
43329

1960 Ptaki chronione w Polsce, seria czysta (Fi.80.-)

Fi.1062-73
Mi.1197-1208
55 PLN
43330

Fi.1062-73
Mi.1197-1208
20 PLN
43331

1960 FDC - "Ptaki chronione w Polsce", 4 koperty (Fi.80.-).

Fi.1062-73
Mi.1197-1208
60 PLN
43332

1960 ptaki chronione w Polsce, dolny prawy znaczek z błędem występującym w części nakładu "niebieska obroża", gwarancja i opis Walocha.

Fi.1062B1
Mi.1197
40 PLN
43333

1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek z błędem na poz. 8 występujący w części nakładu "niebieska obroża na szyi ptaka", gwarancja i opis Walocha.

Fi.1062B1
Mi.1197
30 PLN
43334

1960 ptaki chronione w Polsce, znaczki w różnych odmianach barw, prawy znaczek z drukiem barwy czerwonej w miejsce żółtej.

Fi.1062MK
Mi.1197
30 PLN
43335

1960 ptaki chronione w Polsce, niespasowany druk kolorów - pogrubione nogi.

Fi.1065
Mi.1200
35 PLN
43336

1960 FDC - "Ptaki chronione w Polsce", znaczek za 40 gr z błędem "pogrubione litery NY w CZARNY" na poz.8 w części nakładu, pozostałe 3 koperty gratis (komplet FDC Fi.80.-); gwarancja; temat - PTAKI.

Fi.1065 B1, 1062-73
Mi.1197-1208
100 PLN
43337

Fi.1065B1
Mi.1200
35 PLN
43338

1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek z błędem "pogrubione litery NY", gwarancja i opis Walocha.

Fi.1065B1
Mi.1200
20 PLN
43339

Fi.1070-73
Mi.1205-08
120 PLN
43340

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok.

Fi.bl.22
320 PLN
43341

Fi.bl.22-26
Mi.1151-5 KB
1 900 PLN
43342

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), blok 24 za 1,35 zł. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu Wz.III.5 zamiast Wz.III.3, blok 23 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 3 sektorze na znaczku z poz.1 "cyfra 9 w 1939 z ogonkiem" i z poz.3 "dwie poziome kreski w literze L w POLSKIEGO", bardzo ładny stan zachowania.

Fi.bl.22-26 (bl.24 Wz.5), 1008 B6 + B7
Mi.1151-55
5 600 PLN
43343

Fi.bl.22-26 1008 B11 + B12
Mi.1151-55
2 400 PLN
43344

Fi.bl.25
320 PLN
43345

Fi.bl.27
Mi.1177
120 PLN
43346

Fi.bl.27
Mi.1177
180 PLN
43347

1960-81 zestaw ośmiu czarnodruków w pięknym stanie.

360 PLN
43348

1960 list służbowy Obwodowego Urzędu Poczt i Telekomunikacji z Nowego Targu do dyrekcji okręgu w Krakowie, prowizoryczna erka stemplowana na wcześniej przygotowanym wycinku papieru, osobliwe.

450 PLN
43349

Fi.110-2P
Mi.1254-6
5 500 PLN
43350

1961 rocznik znaczków czystych (Fi.215,90).

Fi.1074-1143
Mi.1218-88
180 PLN
43351

Fi.1074-1143
Mi.1218-1288
220 PLN
43352

1961 pierwszy lot człowieka w kosmos, marginesowy znaczek za 60 gr z błędem na poz 59 "kreska nad lewym ramieniem kosmonauty"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1082 B1
Mi.1226
50 PLN
43353

1961 pierwszy lot człowieka w kosmos, parka z podwójnym ząbkowaniem pionowym, ubytki gumy na prawym marginesie, gwarancja.

Fi.1082MK1
Mi.1227
250 PLN
43354

1961 pierwszy lot człowieka w kosmos - Jurij Gagarin, parka znaczków za 60 gr. na papierze ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.5, gwarancja i opis.

Fi.1083
Mi.1227
80 PLN
43355

1961 XXX Międzynarodowe Targi Poznańskie, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.6, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.1086 III.6
Mi.1230
40 PLN
43356

Fi.1087 III.6
Mi.1231
60 PLN
43357

Fi.1095
Mi.1239
120 PLN
43358

1961 polski przemysł okrętowy, czysty znaczek za 1,55 zł. z pustopolem pod znaczkiem i fartuchem, rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania, gwarancja Więcław.

Fi.1095
Mi.1239
400 PLN
43359

1961 polski przemysł okrętowy, znaczek z pustopolem na dolnym marginesie.

Fi.1095
Mi.1239
220 PLN
43360

1961 polski przemysł okrętowy, pasek znaczków za 1,55 zł z pustopolem na dolnym marginesie.

Fi.1095
Mi.1239
230 PLN