Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 115. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
42454

1950 "groszy - lokalny", Bielsko 2, Bierut, kasowany znaczek za 40 zł. z czarnym stempelkiem typu 28, gwarancja Ćwiertnia.

Fi.525
Mi.657
105 PLN
42455

1950 "groszy" znaczki z odmianą nadruku typu 3 powstałą w urzędzie pocztowym Kozienice - "brak litery O" - gumowa część stempelka do przedruku znaczków odpadała, więc przytwierdzono ją gwoździem wbitym w literę O napisu GROSZY - odmiana opisana w PZP t.II s.419, jeden z przypadków gdy znaczki przedrukowano już po ich naklejeniu na przesyłkę, a stempelek odciskano tak aby nadruk przechodził na kopertę, tu stempelki prawie całkowicie odciśnięte na kopercie, list wysłany 19.12 z Kozienic do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania (tylna klapa rozdarta).

Fi.525
Mi.657
500 PLN
42456

1950 "groszy - lokalny", Trzebicz, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 40 zł. z lila stempelkiem typu 42, gwarancja Krawczyk.

Fi.525
Mi.657
75 PLN
42457

1950 groszy, list z Kowalewa koło Pleszewa do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 18 w barwie niebieskiej.

Fi.525, 526
Mi.657, 658
60 PLN
42458

1950 groszy, list polecony z Brześcia Kujawskiego do Środy Śląskiej opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze niebieskim.

Fi.525, 527
Mi.657, 665
25 PLN
42459

1950 Bolesław Bierut, znaczek z niedodrukiem obrazka.

Fi.526
Mi.555
45 PLN
42460

1950 "groszy - lokalny", Gubin, Bierut, znaczek za 50 zł. z fioletowym stempelkiem typu 40, gwarancja Ćwiertnia.

Fi.526
Mi.658
40 PLN
42461

1950 groszy, list z Wałbrzycha 4.12.50 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26.

Fi.527
Mi.665
20 PLN
42462

1950 groszy, miejscowy list z Wałbrzycha 1.12.50 opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26.

Fi.527
Mi.665
20 PLN
42463

1950 groszy, list z Kalisza do Warszawy opłacony znaczkami groszy z nadrukiem typ 20.

Fi.527
Mi.665
20 PLN
42464

1950 groszy, front listu z Krakowa opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze zielonym.

Fi.527
Mi.665
40 PLN
42465

1950 groszy, znaczek z nadrukiem typ 24.

Fi.527
Mi.665
10 PLN
42466

1950 groszy, list z Wołowa do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czarnym.

Fi.527
Mi.665
30 PLN
42467

1950 groszy, list polecony z Trzebnicy do Oleśnicy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.527
Mi.665
25 PLN
42468

1950 groszy, list polecony z Brochowa Wrocławskiego do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.527
Mi.665
30 PLN
42469

1950 groszy, list firmowy z Polkowic do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.527
Mi.665
30 PLN
42470

1950 groszy, list z Pieszyc do Wałbrzycha opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.527
Mi.665
30 PLN
42471

1950 groszy, list polecony z Katowic do Warszawy nadany w drugim dniu obiegu 7.11.50 opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie fioletowej.

Fi.527
Mi.665
80 PLN
42472

1950 groszy, list z Kluczy do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie fioletowej.

Fi.527
Mi.665
50 PLN
42473

1950 groszy, list z Knurowa do Łodzi opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie czarnej stemplowanymi na kopercie.

Fi.527
Mi.665
80 PLN
42474

1950 groszy, list z Kostuchny do Gdańska opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie fioletowej.

Fi.527
Mi.665
60 PLN
42475

1950 groszy, list z Katowic do Opola opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie fioletowej, jeden znaczek uszkodzony.

Fi.527
Mi.665
30 PLN
42476

1950 groszy, list polecony z Kostrzynia Odrzańskiego do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 17 w barwie czarnej.

Fi.527, 531
Mi.665, 669
50 PLN
42477

1950 "groszy" znaczek z zielonym nadrukiem typu 3, list wysłany 17.11 z urzędu Kraków 2 do Warszawy; nadruki w kolorze zielonym były wykonywane najrzadziej i należą do rzadko spotykanych.

Fi.527I
Mi.665
100 PLN
42478

Fi.527I
Mi.665
30 PLN
42479

1950 "groszy - lokalny", Trzebicz, plan 6-letni, znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem typu 42, gwarancja Krawczyk.

Fi.527I
Mi.665
60 PLN
42480

1950 "groszy - lokalny", Bielsko 2 - znaczek za 15 zł Plan 6-letni z wyraźnym czerwonym nadrukiem lokalnym typu 28 - frankatura mieszana ze znaczkiem bez nadruku, list wysłany 22.12 do Warszawy, znaczki skasowane jednoobrączkowym datownikiem BIELSKO 1 z wyróżnikiem "a"; całości ofrankowane znaczkami z nadrukami lokalnymi, nawet te najpopularniejsze, należą do bardzo rzadkich; koperta dużego formatu dobry stan zachowania.

Fi.527I, 531II
Mi.665, 669
1 600 PLN
42481

1950 Plan 6-letni, obie odmiany znaczka, czyste.

Fi.527I-II
Mi.562a-b
30 PLN
42482

1950 "groszy - lokalny", Cibórz, Plan 6-letni, pięknie kasowany znaczek za 15 zł. nienotowany dotąd ze stempelkiem typu 39 w kolorze czerwonolila (kolor stempelka też rzadki), pochodzi z historycznej kolekcji A.Roszkowskiego i ma na odwrocie jego gwarancję.

Fi.527II
Mi.665
300 PLN
42483

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, list wysłany 13.11 z urzędu Gliwice 2 do Warszawy.

Fi.527II
Mi.665
30 PLN
42484

1950 Plan 6-letni, makulaturowa parka z silnie przesuniętą w pionie perforacją.

Fi.527MK
Mi.562
450 PLN
42485

Fi.527MK
Mi.562
250 PLN
42486

1950 "groszy" PIERWSZE DNI REFORMY, przesyłka z 14.11 - ósmego dnia obowiązkowego stosowania nadruków "groszy" znaczki z nadrukiem typu 24 - jeden ze znaczków z nadrukiem podwójnym - na liście wysłanym 14.11 z miejscowości Drobin do Warszawy, stempel propagandowy "Żądamy zakazu broni atomowej ..." (Myślicki 50 204), pod nim widoczna pieczęć nadawcy Urząd Pocztowo-Telekomunikacyjny Drobin; bardzo dobry stan zachowania (same znaczki kasowane Mi.80 euro).

Fi.528
Mi.666
300 PLN
42487

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, I Kongres Pokoju Zawodowego Pracowników Poczt i Telekomunikacji, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem typu 31, gwarancja Ćwiertnia.

Fi.529
Mi.667
125 PLN
42488

1950 groszy nadruk lokalny Wielka Wieś, parka znaczków z nadrukiem groszy typ 27B w barwie czerwonej, gwarancja Czwiertnia.

Fi.529
Mi.667
90 PLN
42489

1950 groszy nadruk lokalny Piła, znaczek z nadrukiem groszy typ 41 w barwie czerwonej, gwarancja Czwiertnia.

Fi.529
Mi.667
45 PLN
42490

Fi.530, 531 I-II
Mi.668-69
40 PLN
42491

1950 Światowy Kongres Pokoju, znaczek z podwójnym moletowaniem liter O i W, gwarancja i opis Walocha.

Fi.530B1
Mi.668
40 PLN
42492

Fi.530B1
30 PLN
42493

1950 Światowy Kongres Pokoju, znaczek z podwójnym moletowaniem liter Y i K, gwarancja i opis Walocha.

Fi.531IIB1
Mi.669
40 PLN