Aukcja zakończy się 08.07.2024
Powrót

Opis

1945 wydanie przedrukowe, znaczki za 1,50 zł (II forma) - frankatura wielokrotna, koperta ofrankowana paskiem poziomym 4 znaczków w różnych typach - T1+T1+T2+T2, na pierwszym z lewej znaczku błędy: "wyszczerbiona lewa część prawej dolnej belki i kwadratowa dziura w górnej części belki nadruku", na pierwszym z prawej znaczku "uszkodzona cyfra 1 nadruku"; list wysłany 21.03.46 z Częstochowy do Opoczna, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - datownikiem dwuobrączkowym z mostkiem "R CZĘSTOCHOWA" z wyróżnikiem "a" (C188c wg najnowszej monografii pp Z.Mąki J.Walochy i A.Kielbasy-Schoeni'ego "Znaki nadawcze używane na korespondencji w placówkach pocztowych Rzeczypospolitej Polskiej od 1944 roku"); na odwrocie stempel odbiorczy z 23 3 tzw. "datownik radziecki" OPOCZNO z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania.

Lot # 41478

Aukcja 115
Zamknięcie: Aukcja zakończona
Aktualna cena: 400 PLN
Katalog: Fi.376a T1+T2
Mi.409b
Kategoria: Polska Ludowa 1944-1952

Liczba przebić: 0 Historia przebić
Powrót