Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 115. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
41254

1945 wydanie łódzkie, znaczek za 1 zł. niekatalogowany bez perforacji pionowej, dodatkowo z lekko skośną perforacją poziomą, gwarancja Krawczyk.

Fi.358 MK
Mi.391
100 PLN
41255

1945 wydanie łódzkie, oryginalnie użyty w Mławie znaczek za 1 zł. z prawie pełnym napisem POCZTA POLSKA na górze znaczka, gwarancja i opis.

Fi.358 MK3
Mi.391
120 PLN
41256

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.358MK
Mi.391
80 PLN
41257

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków z silnie przesuniętą perforacja pionową.

Fi.358MK
Mi.391
120 PLN
41258

Fi.358MK
Mi.391
175 PLN
41259

1945 wydanie łódzkie, znaczek z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.358MK
Mi.391
60 PLN
41260

1945 wydanie łódzkie, znaczek bez perforacji poziomej na dolnym marginesie.

Fi.358MK1
Mi.391
40 PLN
41261

Fi.358P2
19 000 PLN
41262

1945 wydanie łódzkie, znaczek w barwie czarnoniebieskiej, gwarancja i opis Walocha.

Fi.358f
Mi.391
20 PLN
41263

1945 wydanie łódzkie, znaczek cięty.

Fi.358nz
Mi.391U
100 PLN
41264

1945 wydanie łódzkie, narożna parka znaczków ciętych.

Fi.358nz
Mi.391U
200 PLN
41265

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków bez perforacji poziomej na marginesie.

Fi.358s
Mi.391
80 PLN
41266

1945 list polecony z Pyzdr do Gniezna, prowizoryczny kasownik "URZĄD / Pocztowo - Telegraficzny ? PYZDRY ? Nr____", przedwojenna erka, na odwrocie stempel tranzytowy z Wrześni i odbiorczy z Gniezna.

Fi.359
Mi.404
315 PLN
41267

1945 lotniczy list polecony z Krakowa do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 2070 i stempel kontroli dewizowej, wielokrotna frankatura znaczka za 3 zł.

Fi.359
80 PLN
41268

1945 wydanie łódzkie - pomnik T.Kościuszki, piękna marginesowa cięta próba znaczka za 3 zł. w kolorze pomarańczowym (Fi.3000.-) na białym papierze z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Gryżewski.

Fi.359 P3
Mi.404
3 250 PLN
41269

1945 wydanie łódzkie - pomnik T.Kościuszki, piękna marginesowa cięta próba znaczka za 3 zł. w kolorze zielonym (Fi.3000.-) na drzewnym papierze z pełną oryginalną gumą - ponieważ znamy próby w trzech bardzo różnych odcieniach zielonego ten oznaczamy jako b, na bocznym marginesie rzadko spotykane krzyżyki markacyjne po obu stronach rysunku, sporadycznie występują także na górnym marginesie; wydanie stosunkowo słabo opisane, ale próba może być odbita z pojedynczej matrycy - tak jak podobnie oznaczone próby znaczka za 1 zł., bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Gryżewski.

Fi.359 P4b
Mi.404
3 750 PLN
41270

1945 wydanie łódzkie - pomnik T.Kościuszki, piękna marginesowa cięta próba znaczka za 3 zł. w kolorze fioletowym (Fi.3000.-) na drzewnym papierze z pełną oryginalną gumą, na bocznym marginesie rzadko spotykane krzyżyki markacyjne - lepiej widoczny ten na dole; bardzo dobry stan zachowania, wydanie stosunkowo słabo opisane, ale próba może być odbita z pojedynczej matrycy - tak jak podobnie oznaczone próby znaczka za 1 zł., bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.359 P9
Mi.404
3 750 PLN
41271

1945 wydanie łódzkie, niegumowana próba arkuszowa w barwie fioletowej, gwarancja Schmutz.

Fi.359P2
Mi.404
2 400 PLN
41272

1945 wydanie łódzkie, parka niegumowanych prób arkuszowych w barwie pomarańczowej, gwarancja Schmutz.

Fi.359P3
Mi.404
3 800 PLN
41273

1945 wydanie łódzkie, parka niegumowanych prób arkuszowych w barwie zielonej, gwarancja Schmutz.

Fi.359P4
Mi.404
3 800 PLN
41274

1945 wydanie łódzkie, cięta próba arkuszowa w barwie zielonej, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.359P4
2 400 PLN
41275

1945 wydanie łódzkie, gumowana perforowana próba arkuszowa w barwie seledynowej, gwarancja i oznaczenie.

Fi.359P7
Mi.404
3 200 PLN
41276

1945 wydanie łódzkie, gumowana próba arkuszowa w barwie fioletowej, gwarancja (z G) i oznaczenie Schmutz.

Fi.359P9
Mi.404
1 800 PLN
41277

1945 wydanie łódzkie, cięta próba arkuszowa w barwie szaroróżowej, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.359P11
2 200 PLN
41278

1945 wydanie łódzkie, znaczek w barwie szaroróżowej, gwarancja i opis Walocha.

Fi.359a
Mi.404
15 PLN
41279

1945 wydanie łódzkie, znaczek w barwie szarorubinowej, gwarancja i opis Walocha.

Fi.359b
Mi.404
15 PLN
41280

1945 wydanie łódzkie, znaczek w barwie szarorubinowej z ząbkowaniem ZL9, gwarancja i opis Walocha.

Fi.359b ZL9
Mi.404
70 PLN
41281

1945 wydanie łódzkie, znaczek w barwie ciemno szarorubinowej, gwarancja i opis Walocha.

Fi.359c
Mi.404
20 PLN
41282

1945 wydanie łódzkie, 5 zł - frankatura pojedyncza, prawidłowo ofrankowany list polecony II klasy wysłany 3.XI z Banku Gospodarstwa krajowego w Radomiu do Starachowic, znaczek skasowany datownikiem "RADOM TELEF.-TELEGR." z wyróżnikiem "a", zwraca uwagę prowizoryczny stempelek polecenia; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.360
Mi.392
270 PLN
41283

1945 wydanie łódzkie, 5 zł - frankatura pojedyncza, znaczek z lewym marginesem na liście poleconym z miejscowości Witkowo wysłany 18/9 do Leszna, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym z dopisaną datą, prowizoryczny stempelek polecenia, datownik odbiorczy Gniezno na odwrocie; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (na odwrocie usunięty fragment koperty z adresem nadawcy); gwarancja Plewka.

Fi.360
Mi.392
200 PLN
41284

1945 list polecony z Łodzi 18.9.45 do Nowego Jorku, stempel cenzury wojskowej nr 1085, rzadka pojedyncza frankatura, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.360
Mi.392
200 PLN
41285

1945 lotniczy list polecony z Warszawy do Izraela, stempel cenzury wojskowej nr 1451, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i odbiorczy.

Fi.360
Mi.392
200 PLN
41286

1945 list polecony z Lublina 12.7.45 do Hrubieszowa, prowizoryczny kasownik Lublina 1 z ręcznie wpisana datą, stempel cenzury wojskowej nr 1910, na odwrocie prowizoryczny kasownik odbiorczy z Hrubieszowa.

Fi.360
240 PLN
41287

1945 stempel okolicznościowy Święta Ludowego w Warszawie.

Fi.360
40 PLN
41288

1945 lotniczy list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 1265, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel odbiorczy.

Fi.360
250 PLN
41289

1945 wydanie łódzkie, narożna parka z przesuniętą perforacją, na prawym znaczku wchodzącą na obrazek znaczka.

Fi.360MK
Mi.392
80 PLN
41290

1945 wydanie łódzkie, znaczek z podwójna perforacją poziomą, gwarancja i opis Walocha.

Fi.360MK
Mi.392
300 PLN
41291

1945 wydanie łódzkie, makulaturowy znaczek za 5 zł z silnie przesuniętą perforacja na liście poleconym z Kościana do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczym.

Fi.360MK
300 PLN
41292

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków z obiegu pocztowego bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Walocha.

Fi.360MK1
300 PLN
41293

1945 wydanie łódzkie, znaczek w barwie jasnoczerwonej na papierze y, gwarancja i opis Walocha.

Fi.360a
Mi.392
20 PLN