Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
17727 |
| 30 PLN | |
17728 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429B Mi.463A |
| 25 PLN | |
17729 |
| 180 PLN | |
17730 |
| 240 PLN | |
17731 |
1947 kultura polska, parka makulaturowa z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja i opis. | Fi.429B MK Mi.463A |
| 80 PLN | |
17732 |
1947 kultura polska, makulaturowa parka z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja i opis. | Fi.429MK Mi.463A |
| 90 PLN | |
17733 |
1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na lewym marginesie. | Fi.430A Mi.464B |
| 30 PLN | |
17734 |
1947 Kultura Polska (II) - św.Albert Chmielowski, 2 zł nieząbkowane - frankatura mieszana, list wysłany 20.5.48 z Ząbkowic do Złotegostoku, dobry stan zachowania. | Fi.430A, 429B, 438 Mi.464B, 463A, 473 |
| 30 PLN | |
17735 |
1947 kultura polska, narożny czworoblok z numerem walca na bocznym marginesie, pierwszy znaczek od góry z błędem "kropka na marginesie", drugi dolny znaczek z błędem "kropka na włosach". | Fi.430A B2, B4 Mi.464B |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
17736 |
1947 kultura polska, znaczek makulaturowy ze pionową smugą farby, prawie dokładnie przez środek twarzy brata Alberta, gwarancja Wiatrowski. | Fi.430A MK Mi.464B |
| 90 PLN | |
17737 |
| 50 PLN | |
17738 |
1947 kultura polska, znaczek z podwójnym ząbkowaniem pionowym na prawym marginesie, gwarancja Walocha. | Fi.430MK2 |
| 75 PLN | |
17739 |
1947 Kultura Polska II wydanie - Fr.Chopin; czworoblok unikalnych prób znaczka za 3 zł. w kolorze szarozielonym, drukowanych z walca N.2.W.II - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próba była drukowana 2.VII.1947 roku i nie została w tej formie przyjęta do druku, adnotacja "próba" prof.S.Miksteina na dolnym marginesie; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; ta oferowana (z Fr.Chopinem) należy do najrzadszych - dotąd nieopisanych i jeszcze nieskatalogowanych, wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.431 P Mi.465 |
| 26 000 PLN | |
17740 |
| 300 PLN | |
17741 |
1947 firmowy list polecony z Knyszyna 18.IX.47 do Warszawy. | Fi.432, 434B |
| 25 PLN | |
17742 |
1947 Kultura Polska, list z Warszawy do Niemiec. | Fi.432A Mi.466B |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
17743 |
1947 Kultura polska II wydanie, parka znaczków za 5 zł. z częściowym brakiem rysunku znaczka - druk na podwiniętym papierze, sygnowany, gwarancja i opis MK Schmutz. | Fi.432A MK Mi.466B |
| 1 200 PLN | |
17744 |
| 20 PLN | |
17745 |
1947 list lotniczy z Łodzi do Holandii. | Fi.432B, 434B Mi.466A, 468A |
| 10 PLN | |
17746 |
| 45 PLN | |
17747 |
1947 Kultura Polska II wydanie - M.Curie Skłodowska; czworoblok unikalnych prób znaczka za 10 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.II - oznaczenie znajduje się za 10 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próba była drukowana 2.VI.1947 roku i nie została w tej formie przyjęta do druku, stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na dolnym marginesie; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; ta oferowana (z M.Curie Skłodowską) należy do najrzadszych - dotąd nieopisanych i jeszcze nieskatalogowanych, wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.434 P Mi.468 |
| 26 000 PLN | |
17748 |
1947 kultura polska, znaczek makulaturowy z obiegu pocztowego bez części obrazka w prawym dolnym narożniku, gwarancja Wiatrowski. | Fi.434A MK |
| 250 PLN | |
17749 |
1947 list z Sosnowca do Holandii. | Fi.435A Mi.469B |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
17750 |
| 35 PLN | |
17751 |
1947 Kultura polska II wydanie, Adam Mickiewicz, "łza w prawym oku" znaczek z powtarzalnym błędem na liście poleconym wysłany 18.2 z Terespola nad Bugiem do Warszawy, kasownik odbiorczy; gwarancja i opis Walisch. | Fi.436A B Mi.470B |
| 120 PLN | |
17752 |
1947 Kultura polska II wydanie, Adam Mickiewicz, "łza w prawym oku" znaczek z powtarzalnym błędem w parce na liście poleconym wysłany 7.2.1948 z Kudowy Zdroju do Warszawy, kasownik odbiorczy; gwarancja i opis Walisch. | Fi.436B B Mi.470A |
| 200 PLN | |
17753 |
1947 świat pracy, narożny czworoblok. | Fi.437 Mi.472 |
| 40 PLN | |
17754 |
1947 Świat pracy, komplet znaczków (2 serie) z pustopolami na górze i na dole, trudny do skompletowania i rzadko oferowany zestaw w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.437-40 Mi.472-75 |
| 1 000 PLN | |
17755 |
1947 Karnet "Świat pracy", drukarnia paryska na zlecenie Ministerstwa Poczt i Telegrafu, wykonała dodatkowe odbitki znaczków (w kolorach definitywnych) na małych arkusikach; po oprawieniu w okładki wręczano je w upominku ważnym osobistościom (Fi.9000.-); pierwszy arkusik z typowymi zażółceniem wywołanym reakcją z zastosowanym klejem, okładki noszą naturalne ślady zużycia, nakład tylko - 200 sztuk!!! | Fi.437-40 P |
| 8 000 PLN | |
17756 |
1947 świat pracy, seria w arkuszach sprzedażnych, paski z dziesięcioma pustopolami, oznaczenia i numeracja arkuszy na dolnych marginesach, kompletne arkusze rzadko oferowane. | Fi.437-40 ark. Mi.472-5 |
| 3 250 PLN SPRZEDANY | |
17757 |
1947 świat pracy, znaczek z częściowym abklaczem na odwrocie. | Fi.438 Mi.473 |
| 80 PLN | |
17758 |
1947 świat pracy, znaczki unieważnione stemplem poczty peronowej Kraków 2. | Fi.438 |
| 25 PLN | |
17759 |
1947 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z przesuniętym do góry nadrukiem. Rzadkie na tej pozycji. | Fi.441 Mi.476 |
| 45 PLN | |
17760 |
1947 przedrukowe wydania lotnicze, parka znaczków z abklaczem nadruku, gwarancja z oznaczeniem Walocha. | Fi.441 Mi.476 |
| 50 PLN | |
17761 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, wieloblok z poz. 80/95, znaczek z poz. 83 z błędem "występ w prawej belce", z poz. 84 z błędem "uszkodzona litera C", z poz. 85 z błędem "występ w prawej belce", z poz. 91 z błędem "plama pod belką", z poz. 92 z błędem "uszkodzona litera L", gwarancja i opis Walocha. | Fi.441 B10-B14 Mi.476 |
| 160 PLN | |
17762 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, lotniczy list polecony z Olsztyna do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.441, 442a, 427B Mi.476, 477b, 462A |
| 80 PLN | |
17763 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, lotniczy list polecony z Leszna do Kanady. | Fi.441, 442a, 435B Mi.476, 477a,469A |
| 100 PLN | |
17764 |
1947 wydanie na przesyłki lotnicze, seria z odmianami papierów. | Fi.441, 442a, b Mi.476, 477a, b |
| 400 PLN | |
17765 |
1947 przedrukowe wydania lotnicze, znaczek z poz. 68 z błędem "uszkodzone C", gwarancja z oznaczeniem Walocha. | Fi.441B Mi.476 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
17766 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, wieloblok z poz. 55/90, znaczki z poz. 58, 60, 66, 78, 79, 80 i 88 z katalogowymi błędami, gwarancja i opis Walocha. | Fi.441B2, B3, B4, B5, B6, B7, B11 Mi.476 |
| 260 PLN SPRZEDANY | |