Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 113. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
17847

1948 Święto Morza, podwójna perforacja pozioma - 6 zł czworoblok narożnikowy z podwójną perforacją poziomą ZL11; czyste, niekatalogowany walor w dobrym stanie zachowania (dwie delikatne podlepki na marginesach); gwarancja.

Fi.459 MK2
Mi.490
600 PLN
17848

1948 Święto Morza, serie z odmianami ząbkowań ZL10¾ i ZL11 znaczka za 6 zł.

Fi.459-61
Mi.490-2
50 PLN
17849

1948 karnet - "WYSTAWA ZIEM ODZYSKANYCH".

Fi.462-5
Mi.493-5
40 PLN
17850

1948, karnet - "Wystawa Ziem Odzyskanych", znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym z wyróżnikiem A2 - wyjątkowo rzadko obecnie spotykany walor, o jego stopniu rzadkości nich świadczy fakt, że na naszej aukcji (na przestrzeni ponad 20 lat) oferowano go zaledwie dwa razy, ładny stan zachowania (Myślicki 48 065).

Fi.462-65
Mi.493-96
300 PLN
17851

1948 Wystawa Ziem Odzyskanych, seria ostemplowana okolicznościowo 20.9 na specjalnej pamiątkowej kopercie.

Fi.462-65
Mi.493-96
30 PLN
17852

1948 Wystawa Ziem Odzyskanych, seria ostemplowana okolicznościowo na specjalnej pamiątkowej karcie; czerwona odbitka w kolorze czerwonym!

Fi.462-465
Mi.493-496
40 PLN
17853

1948 frankatura pojedyncza na liście z Ełku 7.8.48 do Kobyłki.

Fi.463
Mi.494
10 PLN
17854

1948 frankatura pojedyncza na kartce z Wrocławia 23.8.48 do Kobyłki, stempel okolicznościowy Wystawy Ziem Odzyskanych.

Fi.464
Mi.495
15 PLN
17855

1948 Wystawa Ziem Odzyskanych, 18 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 7.7.50 z Radomia do Iłży, zwraca uwagę datownik nadawczy URZĄD TF-TG RADOM, fioletowy stempelek polecenia RADOM TF-TG; kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.464, 470, 513
Mi.495, 518, 556
40 PLN
17856

1948 Wystawa Ziem Odzyskanych, parka z podwójna perforacją poziomą pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Walocha.

Fi.464MK
Mi.495
120 PLN
17857

1948 Trasa Wschód-Zachód w Warszawie, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.IV. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, kasowany grzecznościowo z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.467
Mi.502
30 PLN
17858

1948 Menu Filatelistyczne z okazji 25-lecia Związku Filatelistów w Toruniu; ciekawy humorystyczny dokument z bardzo dowcipnym tekstem, znaczki skasowane stemplem w kolorze srebrnym (Myślicki 48 110).

Fi.467, 468
Mi.502, 503
60 PLN
17859

1948 Program uroczystości zjazdowych Stowarzyszeń Filatelistycznych w Polsce, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym w kolorze żółtym (Myślicki 48 110).

Fi.468
Mi.503
35 PLN
17860

1948 Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy w Krakowie, znaczek skasowany okolicznościowo 8.10 na widokówce (Wilno, Ostra Brama); temat - KOLEJ.

Fi.469
Mi.504
80 PLN
17861

Fi.470
Mi.518
30 PLN
17862

1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.470
Mi.518
20 PLN
17863

1948 Bolesław Bierut, znaczek za 2 zł, sześcioblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

Fi.470
Mi.518
50 PLN
17864

1948 Bolesław Bierut, 2 zł czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.3.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.470
Mi.518
60 PLN
17865

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.470
Mi.518
25 PLN
17866

Fi.470
Mi.518
10 PLN
17867

1948 Bolesław Bierut, parka z numerem walca na marginesie.

Fi.470
Mi.519
15 PLN
17868

Fi.470
Mi.621
35 PLN
17869

Fi.470
Mi.621
30 PLN
17870

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.470
30 PLN
17871

1948 Bolesław Bierut, czworoblok znaczka za 2 zł., prawy górny z błędem na poz.8 "biała plama na klapie marynarki", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.470 B1
Mi.518
60 PLN
17872

1948 Bolesław Bierut, arkusz znaczka za 2 zł złożony w połowie, znaczki z nadrukiem groszy typ 1 Centralnej Składnicy Zaopatrzenia.

Fi.470 ark.
Mi.621
280 PLN
17873

Fi.470-78
Mi.518-26
50 PLN
17874

Fi.470B1
Mi.518
30 PLN
17875

1948 Bolesław Bierut, pasek znaczków z nadrukiem groszy typ 1 w barwie fioletowej, skrajny lewy znaczek bez perforacji pionowej na marginesie.

Fi.470MK1
Mi.621
120 PLN
17876

1948 Bolesław Bierut, znaczki w barwie żółtawopomarańczowej i pomarańczowej.

Fi.470a, b
Mi.518
22 PLN
17877

Fi.470t
Mi.518
100 PLN
17878

Fi.471
Mi.519
35 PLN
17879

Fi.471
Mi.519
30 PLN
17880

Fi.471
Mi.519
30 PLN
17881

Fi.471
Mi.519
30 PLN
17882

Fi.471
Mi.519
70 PLN
17883

1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.471
Mi.519
30 PLN
17884

1948 Bolesław Bierut, dolna część arkusza z numerem walca na dolnym marginesie, pod 90 i 100 znaczkiem

Fi.471
Mi.519
60 PLN
17885

1948 Bolesław Bierut, rotograwiura, 3 zł - frankatura pojedyncza, opłacona zgodnie z taryfą widokówka świąteczna (opłata jak za druk najniższej wagi) wysłana 20.12.1949 z Poznania do Gdańska Wrzeszcza; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.471
Mi.519
40 PLN
17886

Fi.471
Mi.519
35 PLN