Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
17847 |
1948 Święto Morza, podwójna perforacja pozioma - 6 zł czworoblok narożnikowy z podwójną perforacją poziomą ZL11; czyste, niekatalogowany walor w dobrym stanie zachowania (dwie delikatne podlepki na marginesach); gwarancja. | Fi.459 MK2 Mi.490 |
| 600 PLN | |
17848 |
1948 Święto Morza, serie z odmianami ząbkowań ZL10¾ i ZL11 znaczka za 6 zł. | Fi.459-61 Mi.490-2 |
| 50 PLN | |
17849 |
1948 karnet - "WYSTAWA ZIEM ODZYSKANYCH". | Fi.462-5 Mi.493-5 |
| 40 PLN | |
17850 |
1948, karnet - "Wystawa Ziem Odzyskanych", znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym z wyróżnikiem A2 - wyjątkowo rzadko obecnie spotykany walor, o jego stopniu rzadkości nich świadczy fakt, że na naszej aukcji (na przestrzeni ponad 20 lat) oferowano go zaledwie dwa razy, ładny stan zachowania (Myślicki 48 065). | Fi.462-65 Mi.493-96 |
| 300 PLN | |
17851 |
1948 Wystawa Ziem Odzyskanych, seria ostemplowana okolicznościowo 20.9 na specjalnej pamiątkowej kopercie. | Fi.462-65 Mi.493-96 |
| 30 PLN | |
17852 |
1948 Wystawa Ziem Odzyskanych, seria ostemplowana okolicznościowo na specjalnej pamiątkowej karcie; czerwona odbitka w kolorze czerwonym! | Fi.462-465 Mi.493-496 |
| 40 PLN | |
17853 |
1948 frankatura pojedyncza na liście z Ełku 7.8.48 do Kobyłki. | Fi.463 Mi.494 |
| 10 PLN | |
17854 |
1948 frankatura pojedyncza na kartce z Wrocławia 23.8.48 do Kobyłki, stempel okolicznościowy Wystawy Ziem Odzyskanych. | Fi.464 Mi.495 |
| 15 PLN | |
17855 |
1948 Wystawa Ziem Odzyskanych, 18 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 7.7.50 z Radomia do Iłży, zwraca uwagę datownik nadawczy URZĄD TF-TG RADOM, fioletowy stempelek polecenia RADOM TF-TG; kasownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.464, 470, 513 Mi.495, 518, 556 |
| 40 PLN | |
17856 |
1948 Wystawa Ziem Odzyskanych, parka z podwójna perforacją poziomą pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Walocha. | Fi.464MK Mi.495 |
| 120 PLN | |
17857 |
1948 Trasa Wschód-Zachód w Warszawie, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.IV. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, kasowany grzecznościowo z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.467 Mi.502 |
| 30 PLN | |
17858 |
1948 Menu Filatelistyczne z okazji 25-lecia Związku Filatelistów w Toruniu; ciekawy humorystyczny dokument z bardzo dowcipnym tekstem, znaczki skasowane stemplem w kolorze srebrnym (Myślicki 48 110). | Fi.467, 468 Mi.502, 503 |
| 60 PLN | |
17859 |
1948 Program uroczystości zjazdowych Stowarzyszeń Filatelistycznych w Polsce, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym w kolorze żółtym (Myślicki 48 110). | Fi.468 Mi.503 |
| 35 PLN | |
17860 |
1948 Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy w Krakowie, znaczek skasowany okolicznościowo 8.10 na widokówce (Wilno, Ostra Brama); temat - KOLEJ. | Fi.469 Mi.504 |
| 80 PLN | |
17861 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie. Ząbkowanie dolne lekko przesunięte - przechodzi już przez dolne liczby rozrachunkowe. | Fi.470 Mi.518 |
| 30 PLN | |
17862 |
1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.470 Mi.518 |
| 20 PLN | |
17863 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek za 2 zł, sześcioblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania. | Fi.470 Mi.518 |
| 50 PLN | |
17864 |
1948 Bolesław Bierut, 2 zł czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.3.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.470 Mi.518 |
| 60 PLN | |
17865 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.470 Mi.518 |
| 25 PLN | |
17866 |
| 10 PLN | |
17867 |
1948 Bolesław Bierut, parka z numerem walca na marginesie. | Fi.470 Mi.519 |
| 15 PLN | |
17868 |
1948 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny, znaczki z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czerwonym. Ząbkowanie dolne lekko przesuniete - przechodzi już przez dolne liczby rozrachunkowe. | Fi.470 Mi.621 |
| 35 PLN | |
17869 |
1948 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny, znaczki z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze czarnym. | Fi.470 Mi.621 |
| 30 PLN | |
17870 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.470 |
| 30 PLN | |
17871 |
1948 Bolesław Bierut, czworoblok znaczka za 2 zł., prawy górny z błędem na poz.8 "biała plama na klapie marynarki", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.470 B1 Mi.518 |
| 60 PLN | |
17872 |
1948 Bolesław Bierut, arkusz znaczka za 2 zł złożony w połowie, znaczki z nadrukiem groszy typ 1 Centralnej Składnicy Zaopatrzenia. | Fi.470 ark. Mi.621 |
| 280 PLN | |
17873 |
1948 Bolesław Bierut, seria czysta bardzo dobry stan zachowania (Fi. 65.-). | Fi.470-78 Mi.518-26 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
17874 |
1948 Bolesław Bierut, parka znaczków w tym, lewy z błędem "plama na klapie marynarki" ewidentnie z innej pozycji niż opisana w katalogu. | Fi.470B1 Mi.518 |
| 30 PLN | |
17875 |
1948 Bolesław Bierut, pasek znaczków z nadrukiem groszy typ 1 w barwie fioletowej, skrajny lewy znaczek bez perforacji pionowej na marginesie. | Fi.470MK1 Mi.621 |
| 120 PLN | |
17876 |
1948 Bolesław Bierut, znaczki w barwie żółtawopomarańczowej i pomarańczowej. | Fi.470a, b Mi.518 |
| 22 PLN | |
17877 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z podwójną perforacją pionową na marginesie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.470t Mi.518 |
| 100 PLN | |
17878 |
1948 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny, znaczki z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze fioletowym. | Fi.471 Mi.519 |
| 35 PLN | |
17879 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.471 Mi.519 |
| 30 PLN | |
17880 |
| 30 PLN | |
17881 |
| 30 PLN | |
17882 |
1948 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny z rzadszym numerem walca na marginesie (Babiński C+6). | Fi.471 Mi.519 |
| 70 PLN | |
17883 |
1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.471 Mi.519 |
| 30 PLN | |
17884 |
1948 Bolesław Bierut, dolna część arkusza z numerem walca na dolnym marginesie, pod 90 i 100 znaczkiem | Fi.471 Mi.519 |
| 60 PLN | |
17885 |
1948 Bolesław Bierut, rotograwiura, 3 zł - frankatura pojedyncza, opłacona zgodnie z taryfą widokówka świąteczna (opłata jak za druk najniższej wagi) wysłana 20.12.1949 z Poznania do Gdańska Wrzeszcza; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.471 Mi.519 |
| 40 PLN | |
17886 |
1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.471 Mi.519 |
| 35 PLN | |