Aukcja zakończy się 08.07.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 113. Polska Ludowa 1944-1952

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
17687

1947 Emil Zegadłowicz, czworoblok znaczków za 5+15 zł. lewy górny z błędem "kreska w prawej 5", gwarancja Falkowski.

Fi.419 B
Mi.453 
60 PLN
17688

1947 Kultura Polska I wydanie, Malarstwo - nieząbkowane znaczki za 1 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.420A
Mi.455B
50 PLN
SPRZEDANY
17689

1947 kultura polska, znaczek z błędem "PÓLSKA", gwarancja i opis Walocha.

Fi.420A B6
Mi.455B
40 PLN
17690

1947 kultura polska, czworoblok z przesuniętą perforacją pionową na krawędź obrazka.

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
17691

1947 Kultura Polska I wydanie, Malarstwo - ząbkowane znaczki za 1 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, usterka perforacji pionowej - przeząbkowano zagięty narożnik arkusza, po rozprostowaniu powstała perforacja "ukośna"; czyste, dobry stan zachowania.

Fi.420B B
Mi.455A
90 PLN
SPRZEDANY
17692

1947 kultura polska, znaczek z znaczek z częściowym brakiem perforacji poziomej z obiegu pocztowego.

Fi.420B MK
Mi.455A
20 PLN
17693

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.421A
30 PLN
17694

1947 Kultura polska I wydanie, św.Albert Chmielowski, nieząbkowane znaczki za 2 zł z w marginesowej parce poziomej, prawy z błędem na poz.50 "plamka na brodzie"; gwarancja.

Fi.421A B2
Mi.456B
80 PLN
17695

1947 Kultura Polska, czworoblok znaczków z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
25 PLN
17696

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
10 PLN
17697

1947 kultura polska, pasek marginesowy.

Fi.421B
Mi.456A
10 PLN
17698

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A 
15 PLN
17699

1947 Kultura Polska, parka znaczków z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.421B
30 PLN
17700

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.422A
Mi.457B
40 PLN
17701

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.422A
25 PLN
17702

1947 kultura polska, narożny ośmioblok.

Fi.422B
Mi.457A
20 PLN
17703

1947 kultura polska, narożny dziesięcioblok.

Fi.422B
Mi.457A
20 PLN
17704

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.423A
30 PLN
17705

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.423B
Mi.458A
10 PLN
17706

1947 miejscowy list polecony z Gdyni 9.8.47, prowizoryczna erka, słaba perforacja - stąd znaczki musiano wyciąć z arkusza.

Fi.423B
Mi.458A 
25 PLN
17707

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
80 PLN
17708

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.424A
30 PLN
17709

1947 kultura polska, znaczek bez perforacji poziomej na górnym marginesie.

Fi.426B MK
Mi.461A
100 PLN
17710

1947 kultura polska, parka bez perforacji poziomej na górnym marginesie, gwarancja.

Fi.426B MK1
Mi.461A
150 PLN
17711

1947 Kultura polska I wydanie, Adam Mickiewicz 20 zł - frankatura wielokrotna, lotniczy list polecony wysłany 29.6 z Niepołomic do Milwaukee w USA, na odwrocie ramkowy stempelek "Kontrola dewizowa przeprowadzona", datowniki: tranzytowy Nowy Jork z 6.VII i odbiorcze z 7 i 8 lipca; walor w dobrym stanie zachowania, przebarwienia na skanie w rzeczywistości są znacznie mniej widoczne.

Fi.427A
Mi.462B
120 PLN
17712

1947 kultura polska, czworoblok.

Fi.427A
Mi.462B
50 PLN
17713

1947 Kultura polska I wydanie, Adam Mickiewicz - znaczek za 20 zł., blok legitymacyjny N.1.W.I.

Fi.427A
Mi.462B 
50 PLN
17714

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.427A
30 PLN
17715

1947 Kultura Polska (I) - A.Mickiewicz, czworoblok ciętych znaczków za 20 zł. z numerem walca N.1.W.I. na marginesie, lewy górny z błędem na poz.81 "Z i Ł złączone", gwarancja.

Fi.427A B1
Mi.462 B
200 PLN
17716

1947 Kultura Polska, narożnikowa parka prób znaczka za 20 zł w kolorze czarnym z charakterystycznym dla tej próby numerem walca N.2.W.I., na odwrocie bez wtórnej odbitki maszynowej, w tej postaci z numerem walca unikalne, gwarancja Schmutz.

Fi.427A P1
Mi.462P
6 000 PLN
17717

1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.427B
Mi.462A
25 PLN
17718

1947 front poleconego listu lotniczego z Strzelec Krajeńskich do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.427B, 434A, 442b
40 PLN
17719

1947 Kultura Polska (I) - A.Mickiewicz, ząbkowany znaczek za 20 zł z klasycznym błędem na poz.81 "połączone Z i Ł", gwarancja.

Fi.427B B1
Mi.462A
100 PLN
17720

1947 wydanie z dopłata na Polski Czerwony Krzyż, czworoblok.

Fi.428
Mi.471
50 PLN
17721

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, znaczek za 5+5 zł z błędem na poz.12 "czarna kropka pod ręką dziecka"; gwarancja.

Fi.428 B2
Mi.471
60 PLN
17722

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429A
Mi.463B 
30 PLN
17723

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.429A
Mi.463B 
15 PLN
17724

1947 "3 ROCZNICA UWOLNIENIA MIASTA OD OKUPANTA 2.VIII.1947" Rzeszów, znaczek na specjalnej ilustrowanej karcie pocztowej ostemplowany okolicznościowo, kasownikiem w kolorze czerwonym (Myślicki 47 029).

Fi.429B
Mi.463A
50 PLN
17725

1947 Kultura Polska, parka znaczków z numerem walca na marginesie.

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN
17726

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN