Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 113. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
17927

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.478
Mi.526
30 PLN
17928

1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.478
Mi.526
30 PLN
17929

1948 Bolesław Bierut, rotograwiura, 35 zł - frankatura pojedyncza, opłacony zgodnie z taryfą list polecony wysłany 9.8 z Gdańska do Ząbkowic Śląskich, znaczek skasowany datownikiem GDAŃSK 6 (WRZESZCZ); stempel odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.478
Mi.526
50 PLN
17930

Fi.479
Mi.505
30 PLN
17931

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, I wydanie z datą 8.XII.1948, bloki legitymacyjne z oznaczeniem zaakceptowanych walców: 5 zł - N.1.W.I.; 15 zł i 25 zł - N.1.W.II.; znajdujące się pod 91 lub 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.479-81
Mi.505-07
120 PLN
17932

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, blok legitymacyjny.

Fi.480
Mi.506
35 PLN
17933

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, seria w okolicznościowym karnecie.

Fi.482-4
Mi.508-10
50 PLN
17934

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, serie z odmianami papieru.

Fi.482-4
Mi.508-10
90 PLN
17935

1948 karnet - "KONGRES JEDNOŚCI KLASY ROBOTNICZEJ" seria z datą "XII.1948".

Fi.482-4
Mi.508-10
50 PLN
17936

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, II wydanie z datą XII.1948, seria kasowana; gwarancja.

Fi.482-84
Mi.508-10
25 PLN
17937

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, II wydanie z datą XII.1948, 25 zł - blok legitymacyjny z oznaczeniem walca OK.W.I. (okolicznościowy) - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.484
Mi.510
50 PLN
17938

1948 walka z gruźlicą, list z Uhnowa nadany 1.2.49 do Krakowa.

Fi.485
Mi.511
200 PLN
17939

1948 walka z gruźlicą, seria stemplowana z przywieszkami.

Fi.485-8 Pw
Mi.511-4
50 PLN
17940

1948 walka z gruźlicą, seria w pionowych paskach z kompletem przywieszek, znaczki za 15+10 zł z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.485-8 Pw1-10
Mi.511-4
900 PLN
17941

1948 walka z gruźlicą, komplet dziesięciu serii z wszystkimi rodzajami przywieszek. Doskonały stan.

Fi.485-8 Pw1-10
Mi.511-4
850 PLN
17942

1948 walka z gruźlicą, seria w paskach z kompletem przywieszek.

Fi.485-8 Pw1-10
Mi.511-4
1 250 PLN
17943

1948 walka z gruźlicą, 10 stemplowanych serii z kompletem przywieszek.

Fi.485-8 Pw1-10
Mi.511-4
480 PLN
17944

1948 walka z gruźlicą, seria w pięcio znaczkowych paskach z przywieszkami z marginesami dolnymi - liczby rozrachunkowe, jeden z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.485-8 Pw6-10
Mi.511-4
550 PLN
17945

1948 walka z gruźlicą, komplet dziesięciu serii czystych z różnymi przywieszkami w pionowych paskach (Fi.1250); dodatkowo z marginesami i numerami walców na dolnym marginesie, gdzieniegdzie złożone, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.485-88 Pw
Mi.511-14 Zf
1 500 PLN
17946

1948 walka z gruźlicą, komplet dziesięciu serii czystych ze wszystkimi przywieszkami; bardzo dobry stan zachowania (Fi.900.-).

Fi.485-88 Pw
Mi.511-14 Zf
800 PLN
17947

1948 walka z gruźlicą, znaczek z błędem "bransoletka", gwarancja Krawczyk.

Fi.487B1
Mi.513
70 PLN
17948

1948 walka z gruźlicą, dziesięć znaczków za 15 + 10 zł z kompletem przywieszek.

Fi.488 Pw1-10
Mi.514
90 PLN
17949

1948 walka z gruźlicą, parka bez perforacji poziomej na marginesie, rzadkie.

Fi.488s
Mi.514Uo
220 PLN
17950

1948 bojownicy o wolność i demokrację, parka rozdzielona przywieszką, tzw. mostek.

Fi.489
Mi.515
350 PLN
17951

1948 bojownicy o wolność i demokrację, pasek znaczków z arkusza.

Fi.489
Mi.515
150 PLN
17952

1948 bojownicy o wolność i demokrację, luzak.

Fi.489
Mi.515
60 PLN
17953

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, czysty znaczek za 80 zł. z czwartą przywieszką po prawej (Fi.250.-).

Fi.489 Pw
Mi.515 Zf
200 PLN
17954

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok FDC na lotniczym liście poleconym z Warszawy do USA, na odwrocie stemple odbiorcze. Niski numer bloku 00058.

Fi.489 bl. 11
Mi.Bl. 11
1 400 PLN
17955

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, seria w tym znaczek za 100 zł z przywieszką (WIELKIM...) na ekspresowym poleconym liście filatelistycznym wysłanym 7.3 z Bydgoszczy do Koszalina, znaczki czysto skasowane w urzędzie nadawczym Bydgoszcz 1, na odwrocie stempel urzędu przejściowego Bydgoszcz 1 i datownik odbiorczy; same znaczki kasowane Fi.380.-; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.489, 490Pw, 491
Mi.515-17
500 PLN
17956

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria z nadrukami groszy.

Fi.489-91
Mi.515-7
100 PLN
17957

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria.

Fi.489-91
Mi.515-7
170 PLN
17958

Fi.489-91
Mi.515-7
150 PLN
17959

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, narożnikowa seria czysta z numerem sektora i arkusika, ładny stan, zwykła seria (Fi.210.-).

Fi.489-91
Mi.515-17
250 PLN
17960

1948 Bojownicy o wolność i demokrację seria czysta w ładnym stanie (Fi.210.-).

Fi.489-91
Mi.515-17
150 PLN
17961

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, oryginalnie kasowana seria (Fi.270.-), znaczki o tak wysokich nominałach rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.489-91
Mi.515-17
300 PLN
17962

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, mały bloczek z sektora 4 liczony jako pasek znaczków z bloku (Fi.600.-), arkusz drukarski miał sześć sektorów, bardzo dekoracyjny, poza małym węgielkiem w papierze w ładnym stanie.

Fi.489-91 A
Mi.A515-17
540 PLN
17963

1948 bojownicy o wolność i demokrację, 4 serie z kompletem przywieszek po lewej stronie.

Fi.489-91 Pw1-4
Mi.515-7
3 800 PLN
17964

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria w kompletnych arkuszach z przywieszkami bez numeracji, bardzo dobry stan zachowania, rzadkie.

Fi.489-91 ark. MK
Mi.515-7
18 000 PLN
17965

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria znaczków z bloku.

Fi.489-91A
Mi.A515-7
900 PLN
17966

Fi.490
Mi.516
170 PLN