Aukcja zakończy się 08.07.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 113. Polska Ludowa 1944-1952

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
17487

1946 lotniczy list polecony z Warszawy do Szwajcarii, stempel urzędu cenzury nr 3253, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.395, 397, 405
40 PLN
17488

1946 kartka polecona z Świecia do Torunia.

Fi.395, 406, 407, Cp95
80 PLN
17489

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 10 zł fioletowobrązowy o rysunku kontrastowym na białym bezdrzewnym papierze z lekkim szarawym odcieniem, średnim 0,090-0,095 mm (odmiana ex2 - według artykułu p.L.Schmutza "Filatelista" 6/2018 Wydanie z 1946 roku na przesyłki lotnicze Fi.nr 395-400), ząbkowanie ZL 10¾, znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.II. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.395x2
Mi.429
150 PLN
17490

1946 lotniczy list polecony z Warszawy do Danii, stempel urzędu cenzury nr 3300.

Fi.396, 405
50 PLN
17491

1946 wydanie lotnicze, znaczek na papierze y5 z ząbkowaniem ZL 10¾B, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.396I
Mi.429
20 PLN
SPRZEDANY
17492

1946 wydanie lotnicze, pasek znaczków z obiegu pocztowego z silnie przesuniętą górną perforacją poziomą (lekko skoszoną - ostatni znaczek po lewo nie posiada właściwie już napisu "Poczta lotnicza"), gwarancja Wysocki.

Fi.396MK
Mi.429
70 PLN
17493

1946 wydanie lotnicze, parka ciętych prób w barwie niebieskiej na papierze gumowanym, katalog Fischer 4.000,- zł, gwarancja.

Fi.396P2
Mi.429UP
3 200 PLN
17494

1946 wydanie lotnicze, parka znaczków ciętych, gwarancja Mikstein.

Fi.396nz
Mi.429U
800 PLN
17495

1946 wydanie lotnicze, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.396nz
Mi.429U
800 PLN
17496

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Petriuk.

Fi.396nz
Mi.429U
370 PLN
17497

1946 lotniczy list polecony z Nowego Sącza do Stanów Zjednoczonych.

Fi.397, 400
80 PLN
17498

1946 lotniczy list polecony z Białegostoku do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel kontroli dewizowej.

Fi.398
50 PLN
17499

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 26.4 z Bielska do Nowego Jorku, koperta lotnicza z sygnaturą "P.P.T.iT.-nr.310-X.45-50.000", na odwrocie nietypowy datownik przejściowy Katowice 2 i odręczna adnotacja niebieską kredką "Kontr. dewiz przepro" - zapewne z tym należy łączyć znajdujący się na froncie jednowierszowy stempelek z numeratorem i datą (tu 05618 i 27.4.46) z dopisaną tą samą kredką literą "K" (kontrola?); okrągły stempelek cenzury zagranicznej z literami "R.P. i U.C." 3215; na odwrocie odbiorcze datowniki amerykańskie; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.398, 362I, 385
Mi.431, 393I,419
500 PLN
17500

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, list lotniczy wysłany 27.9.46 z miejscowości Przedecz do Chicago, dobry stan zachowania.

Fi.398, 408a
Mi.431, 441a
30 PLN
17501

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, lekkie wgniecenie produkcyjne w papierze, gwarancja Mikstein.

Fi.398nz
Mi.431U
250 PLN
17502

1946 samolot nad Warszawą, 25 zł - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 20.5.47 z Warszawy do Londynu, na odwrocie stempelek "Kontrola przeprowadzona".

Fi.399
Mi.432 
60 PLN
17503

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura mieszana (Fi.150.-), polecony list lotniczy wysłany 20.VII z Warszawy do Chicago, kasowniki odbiorcze; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.400, 377, 395, 396
Mi.430, 410, 428, 429
80 PLN
17504

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł + 15 zł - frankatura dwukolorowa, polecony list lotniczy wysłany 11.XII.47 z Zaklikowa do USA, stempelek polecenia i "LOTNICZA/ PAR AVION"; na odwrocie stempel prowizoryczny - datownik okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki) i datowniki: nowojorski przejściowy i odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.150.-).

Fi.400, 397
Mi.430, 433
100 PLN
SPRZEDANY
17505

1946 ekspresowa polecona kartka z Końskiego do Torunia.

Fi.400, 401, Cp95
80 PLN
SPRZEDANY
17506

1946 lotniczy list polecony z Świdnicy do Stanów Zjednoczonych, na froncie stempel urzędu cenzury 3216, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.400, 405
80 PLN
17507

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek na specjalnej karcie skasowany 14.4 w urzędzie Szczecin 1 fioletowym stemplem okolicznościowym "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 006).

Fi.401
Mi.434
80 PLN
17508

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, list z Szczecina do Chełmna, kasownik okolicznościowy Dni Szczecina, gwarancja Weźranowski.

Fi.401
Mi.434
100 PLN
17509

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, sześcioblok.

Fi.401
Mi.434
70 PLN
SPRZEDANY
17510

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek na grzecznościowo poleconym liście, skasowany 9.5 stemplem okolicznościowym "ROCZNICA OSWOBODZENIA WROCŁAWIA" (Myślicki 46 017), zwraca uwagę prowizoryczna - odręcznie rysowana erka; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.401
Mi.434
100 PLN
17511

1946 Polacy w Hiszpanii, znaczek na specjalnej karcie skasowany 14.4 w urzędzie Szczecin 1 stemplem okolicznościowym "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 006).

Fi.401
Mi.434 
70 PLN
17512

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, górny znaczek z błędem "szabla".

Fi.401B1
Mi.434
90 PLN
SPRZEDANY
17513

1946 600. lecie Bydgoszczy - znaczek za 3+2 zł na karcie pocztowej ostemplowany 29.4 wirnikiem okolicznościowym "1346 1946 600-LECIE BYDGOSZCZY" Bydgoszcz 1 (Myślicki 46 101); znaczek w bardzo dobrym stanie zachowania, karta pionowo złamana.

Fi.402
Mi.435
60 PLN
17514

1946 600-lecie Bydgoszczy, czworoblok.

Fi.402
Mi.435
35 PLN
17515

1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem walca, arkusz z pełnymi szerokimi marginesami, w arkuszu znaczek z błędem B1 tzw. "plama poza obrazem".

Fi.402 ark.(402 B1)
Mi.435
750 PLN
17516

1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem nakładu i walca (był tylko jeden), w tym znaczek z błędem B1 tzw. "plama poza obrazem", przycięte marginesy arkusza.

Fi.402 ark. (402 B1)
Mi.435 
550 PLN
17517

1946 600-lecie Bydgoszczy, znaczek z błędem "plamka z lewej strony poza obrębem obrazu znaczka", znaczek z podwójną perforacją pionową, gwarancja i oznaczenie.

Fi.402B1 MK
Mi.435
300 PLN
17518

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z 5 katalogowanymi i 4 niekatalogowanymi (powtarzalnymi) błędami: na poz.10 "dwie kreski na ramce", na poz.11 "gruba kreska na ramieniu (pod pachą)", na poz.16 "ukośna kreska przechodząca z lewej strony napisu MAJDANEK", na poz.21 "druga litera O w KOMORY przerwana z lewej strony", na poz.23 ""łuk" nad dachami", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3", na poz.49 "czarna plama pod ścianą pierwszego budynku z lewej strony", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka postaci"; dobry stan zachowania (Fi.1890.-).

Fi.403 B1, B2, B3, B4, B5, B
Mi.436
1 500 PLN
17519

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, kasowany znaczek za 3+7 zł. na wycinku, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.404
Mi.437
30 PLN
17520

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na widokówce (Grudziądz) skasowany 19.V stemplem okolicznościowym (Myślicki 46 010).

Fi.404
Mi.437 
40 PLN
17521

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, prawa cześć arkusza złożona w połowie.

Fi.404
Mi.438
200 PLN
17522

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, pełny arkusz sprzedażny w ładnym stanie.

Fi.404 ark.
Mi.437
380 PLN
17523

1946 list polecony z Prabut do Niemiec adresowany do misji repatriacyjnej w Warszawie, gwarancja Petriuk.

Fi.404, 411, 417
140 PLN
17524

1946 list z Radości koło Warszawy do Gdyni.

Fi.405
Mi.438
63 PLN
SPRZEDANY
17525

1946 AMBULANS NR.191 relacji Toporów - Poznań, owalny datownik odciśnięty czytelnie 15.6 na znaczku.

Fi.405
Mi.438
60 PLN
17526

1946 "21-22 LIPIEC 1946 KRAJOWY ZLOT MŁODZIEŻY ZWM" Warszawa 1, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 22.7, odbitka kasownika w kolorze czerwonym (Myślicki 46 046).

Fi.405
Mi.438 
30 PLN