Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
17487 |
1946 lotniczy list polecony z Warszawy do Szwajcarii, stempel urzędu cenzury nr 3253, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.395, 397, 405 |
| 40 PLN | |
17488 |
1946 kartka polecona z Świecia do Torunia. | Fi.395, 406, 407, Cp95 |
| 80 PLN | |
17489 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 10 zł fioletowobrązowy o rysunku kontrastowym na białym bezdrzewnym papierze z lekkim szarawym odcieniem, średnim 0,090-0,095 mm (odmiana ex2 - według artykułu p.L.Schmutza "Filatelista" 6/2018 Wydanie z 1946 roku na przesyłki lotnicze Fi.nr 395-400), ząbkowanie ZL 10¾, znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.II. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.395x2 Mi.429 |
| 150 PLN | |
17490 |
1946 lotniczy list polecony z Warszawy do Danii, stempel urzędu cenzury nr 3300. | Fi.396, 405 |
| 50 PLN | |
17491 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek na papierze y5 z ząbkowaniem ZL 10¾B, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.396I Mi.429 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
17492 |
| 70 PLN | |
17493 |
| 3 200 PLN | |
17494 |
1946 wydanie lotnicze, parka znaczków ciętych, gwarancja Mikstein. | Fi.396nz Mi.429U |
| 800 PLN | |
17495 |
1946 wydanie lotnicze, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz. | Fi.396nz Mi.429U |
| 800 PLN | |
17496 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Petriuk. | Fi.396nz Mi.429U |
| 370 PLN | |
17497 |
1946 lotniczy list polecony z Nowego Sącza do Stanów Zjednoczonych. | Fi.397, 400 |
| 80 PLN | |
17498 |
1946 lotniczy list polecony z Białegostoku do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel kontroli dewizowej. | Fi.398 |
| 50 PLN | |
17499 |
1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 26.4 z Bielska do Nowego Jorku, koperta lotnicza z sygnaturą "P.P.T.iT.-nr.310-X.45-50.000", na odwrocie nietypowy datownik przejściowy Katowice 2 i odręczna adnotacja niebieską kredką "Kontr. dewiz przepro" - zapewne z tym należy łączyć znajdujący się na froncie jednowierszowy stempelek z numeratorem i datą (tu 05618 i 27.4.46) z dopisaną tą samą kredką literą "K" (kontrola?); okrągły stempelek cenzury zagranicznej z literami "R.P. i U.C." 3215; na odwrocie odbiorcze datowniki amerykańskie; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.398, 362I, 385 Mi.431, 393I,419 |
| 500 PLN | |
17500 |
1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, list lotniczy wysłany 27.9.46 z miejscowości Przedecz do Chicago, dobry stan zachowania. | Fi.398, 408a Mi.431, 441a |
| 30 PLN | |
17501 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, lekkie wgniecenie produkcyjne w papierze, gwarancja Mikstein. | Fi.398nz Mi.431U |
| 250 PLN | |
17502 |
1946 samolot nad Warszawą, 25 zł - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 20.5.47 z Warszawy do Londynu, na odwrocie stempelek "Kontrola przeprowadzona". | Fi.399 Mi.432 |
| 60 PLN | |
17503 |
1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura mieszana (Fi.150.-), polecony list lotniczy wysłany 20.VII z Warszawy do Chicago, kasowniki odbiorcze; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.400, 377, 395, 396 Mi.430, 410, 428, 429 |
| 80 PLN | |
17504 |
1946 samolot nad Warszawą, 30 zł + 15 zł - frankatura dwukolorowa, polecony list lotniczy wysłany 11.XII.47 z Zaklikowa do USA, stempelek polecenia i "LOTNICZA/ PAR AVION"; na odwrocie stempel prowizoryczny - datownik okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki) i datowniki: nowojorski przejściowy i odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.150.-). | Fi.400, 397 Mi.430, 433 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
17505 |
1946 ekspresowa polecona kartka z Końskiego do Torunia. | Fi.400, 401, Cp95 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
17506 |
1946 lotniczy list polecony z Świdnicy do Stanów Zjednoczonych, na froncie stempel urzędu cenzury 3216, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.400, 405 |
| 80 PLN | |
17507 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek na specjalnej karcie skasowany 14.4 w urzędzie Szczecin 1 fioletowym stemplem okolicznościowym "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 006). | Fi.401 Mi.434 |
| 80 PLN | |
17508 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, list z Szczecina do Chełmna, kasownik okolicznościowy Dni Szczecina, gwarancja Weźranowski. | Fi.401 Mi.434 |
| 100 PLN | |
17509 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, sześcioblok. | Fi.401 Mi.434 |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
17510 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek na grzecznościowo poleconym liście, skasowany 9.5 stemplem okolicznościowym "ROCZNICA OSWOBODZENIA WROCŁAWIA" (Myślicki 46 017), zwraca uwagę prowizoryczna - odręcznie rysowana erka; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.401 Mi.434 |
| 100 PLN | |
17511 |
1946 Polacy w Hiszpanii, znaczek na specjalnej karcie skasowany 14.4 w urzędzie Szczecin 1 stemplem okolicznościowym "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 006). | Fi.401 Mi.434 |
| 70 PLN | |
17512 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, górny znaczek z błędem "szabla". | Fi.401B1 Mi.434 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
17513 |
1946 600. lecie Bydgoszczy - znaczek za 3+2 zł na karcie pocztowej ostemplowany 29.4 wirnikiem okolicznościowym "1346 1946 600-LECIE BYDGOSZCZY" Bydgoszcz 1 (Myślicki 46 101); znaczek w bardzo dobrym stanie zachowania, karta pionowo złamana. | Fi.402 Mi.435 |
| 60 PLN | |
17514 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, czworoblok. | Fi.402 Mi.435 |
| 35 PLN | |
17515 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem walca, arkusz z pełnymi szerokimi marginesami, w arkuszu znaczek z błędem B1 tzw. "plama poza obrazem". | Fi.402 ark.(402 B1) Mi.435 |
| 750 PLN | |
17516 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem nakładu i walca (był tylko jeden), w tym znaczek z błędem B1 tzw. "plama poza obrazem", przycięte marginesy arkusza. | Fi.402 ark. (402 B1) Mi.435 |
| 550 PLN | |
17517 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, znaczek z błędem "plamka z lewej strony poza obrębem obrazu znaczka", znaczek z podwójną perforacją pionową, gwarancja i oznaczenie. | Fi.402B1 MK Mi.435 |
| 300 PLN | |
17518 |
1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z 5 katalogowanymi i 4 niekatalogowanymi (powtarzalnymi) błędami: na poz.10 "dwie kreski na ramce", na poz.11 "gruba kreska na ramieniu (pod pachą)", na poz.16 "ukośna kreska przechodząca z lewej strony napisu MAJDANEK", na poz.21 "druga litera O w KOMORY przerwana z lewej strony", na poz.23 ""łuk" nad dachami", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3", na poz.49 "czarna plama pod ścianą pierwszego budynku z lewej strony", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka postaci"; dobry stan zachowania (Fi.1890.-). | Fi.403 B1, B2, B3, B4, B5, B Mi.436 |
| 1 500 PLN | |
17519 |
1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, kasowany znaczek za 3+7 zł. na wycinku, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.404 Mi.437 |
| 30 PLN | |
17520 |
1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na widokówce (Grudziądz) skasowany 19.V stemplem okolicznościowym (Myślicki 46 010). | Fi.404 Mi.437 |
| 40 PLN | |
17521 |
1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, prawa cześć arkusza złożona w połowie. | Fi.404 Mi.438 |
| 200 PLN | |
17522 |
| 380 PLN | |
17523 |
1946 list polecony z Prabut do Niemiec adresowany do misji repatriacyjnej w Warszawie, gwarancja Petriuk. | Fi.404, 411, 417 |
| 140 PLN | |
17524 |
1946 list z Radości koło Warszawy do Gdyni. | Fi.405 Mi.438 |
| 63 PLN SPRZEDANY | |
17525 |
1946 AMBULANS NR.191 relacji Toporów - Poznań, owalny datownik odciśnięty czytelnie 15.6 na znaczku. | Fi.405 Mi.438 |
| 60 PLN | |
17526 |
1946 "21-22 LIPIEC 1946 KRAJOWY ZLOT MŁODZIEŻY ZWM" Warszawa 1, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 22.7, odbitka kasownika w kolorze czerwonym (Myślicki 46 046). | Fi.405 Mi.438 |
| 30 PLN | |