Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
40214 |
1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 3 zł, dofrankowana i wysłana 12.8.1948 ze Słupska do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza). | Fi.Cp97, 431B |
| 40 PLN | |
40215 |
1947 całostki wydania upamiętniającego pomordowanych w Oświęcimiu. | Fi.Cp97-8 |
| 80 PLN | |
40216 |
1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6 (Fi.120.-). | Fi.Cp97-98 |
| 70 PLN | |
40217 |
1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, czyste. | Fi.Cp97-98 |
| 80 PLN | |
40218 |
1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 6 zł, wysłana 24.4.1948 ze Sztumu do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza). | Fi.Cp98 |
| 50 PLN | |
40219 |
1947 Belweder. całostka z smugą z procesu drukowania. | Fi.Cp99 |
| 60 PLN | |
40220 |
1947 Belweder, całostki ilustrowane. | Fi.Cp99-100 |
| 90 PLN | |
40221 |
1947 całostka z obiegu pocztowego. | Fi.Cp102I |
| 10 PLN | |
40222 |
1947 Polacy walczący w wojnie domowej w Hiszpanii, całostka bez dodatkowego napisu. | Fi.Cp102I |
| 40 PLN | |
40223 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 14.12 we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu (Fi.70.-); na odwrocie niewielkie ślady podlepek. | Fi.Cp102II |
| 50 PLN | |
40224 |
1947 Polacy walczący w wojnie domowej w Hiszpanii, całostka z dodatkowym napisem z okazji kongresu PPS. | Fi.Cp102II |
| 80 PLN | |
40225 |
1947 Polacy walczący w wojnie domowej w Hiszpanii, całostka z dodatkowym napisem z okazji kongresu PPS stemplowana kasownikiem okolicznościowym kongresu. | Fi.Cp102II |
| 70 PLN | |
40226 |
1948 międzynarodowy kupon na odpowiedź użyty w Łodzi. | Fi.Cc10a |
| 100 PLN | |
40227 |
1948 międzynarodowy kupon na odpowiedź czysty. | Fi.Cc11a |
| 50 PLN | |
40228 |
1948 WYCINEK Z CAŁOSTKI UŻYTY JAKO ZNACZEK OPŁATY, karta pocztowa za 6 zł z doklejonym znakiem opłaty za 6 zł - wyciętym z całostki - przesłana miejscowo 11.3.49 w Warszawie, nieznacznie przefrankowana 12 zamiast 10 zł; dodatkowo odciśnięty stempel propagandowy "PRZYJAŹŃ POLSKO-CZECHOSŁOWACKA"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 49 010). | Fi.Cp103 |
| 200 PLN | |
40229 |
1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi.80.-). | Fi.Cp103 |
| 60 PLN | |
40230 |
1948 kościół w Pniowie, całostka z sygnaturą VIII.47. | Fi.Cp103 |
| 40 PLN | |
40231 |
1948 zamek w Będzinie, całostka z sygnaturą VII.47. | Fi.Cp104 |
| 45 PLN | |
40232 |
1948 zamek w Będzinie. | Fi.Cp104 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
40233 |
1948 zamek w Lanckoronie, całostka ilustrowana. | Fi.Cp105 |
| 140 PLN | |
40234 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 11. | Fi.Cp106 |
| 60 PLN | |
40235 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 8. | Fi.Cp106 |
| 60 PLN | |
40236 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 15. | Fi.Cp106 |
| 60 PLN | |
40237 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 17. | Fi.Cp106 |
| 60 PLN | |
40238 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 18. | Fi.Cp106 |
| 60 PLN | |
40239 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 20. | Fi.Cp106 |
| 60 PLN | |
40240 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 21. | Fi.Cp106 |
| 60 PLN | |
40241 |
1948 Alegoria Wiosny Ludów, karta z ilustracją wielkanocną nr 8 - Śmigus na wsi; ostemplowana grzecznościowo 17.3 datownikiem TELEKOM. WARSZAWA z wyróżnikiem H. | Fi.Cp107 |
| 30 PLN | |
40242 |
1948 całostka z ilustracją wielkanocną nr 17. | Fi.Cp107 |
| 40 PLN | |
40243 |
1948 Wiosna Ludów, całostka z ilustracją 15 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp107 |
| 45 PLN | |
40244 |
1948 Wiosna Ludów, całostka z ilustracją 19. | Fi.Cp107 |
| 80 PLN | |
40245 |
1948 Wiosna Ludów, całostka z ilustracją 5. | Fi.Cp107 |
| 80 PLN | |
40246 |
1948 Wiosna Ludów, całostka z ilustracją 1. | Fi.Cp107 |
| 80 PLN | |
40247 |
1948 Wiosna Ludów, całostka z ilustracją 8. | Fi.Cp107 |
| 80 PLN | |
40248 |
1948 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, całostka z obiegu pocztowego z dopłatą na PCK. | Fi.Cp108 |
| 60 PLN | |
40249 |
1948 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej. | Fi.Cp108 |
| 40 PLN | |
40250 |
1948 zamek w Będzinie, karta za 10/6(8) zł z nadrukiem typu 10 wysłana 18.10.49 z Bydgoszczy do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp120 |
| 30 PLN | |
40251 |
1949 Bolesław Bierut, MAKULATURA PRZESUNIĘTY POZIOMO DRUK - karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Cp109II |
| 120 PLN | |
40252 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 3 i krakowskim typem nadruku z obiegu pocztowego. | Fi.Cp110I |
| 55 PLN | |
40253 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 6 i krakowskim typem nadruku z obiegu pocztowego. | Fi.Cp110I |
| 55 PLN | |