Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
39974 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukami typ 134. | Fi.Cp20 |
| 280 PLN | |
39975 |
1919 nadruk znaku opłaty "Orzeł na tarczy barokowej" o nominale 15 fen i napisu "Pocztówka" na niemieckim formularzu o sygnaturze C154/(10.16), pojedyncza belka kasująca, karta wysłana 19.3 z Warszawy do Żyrardowa, kasownik odbiorczy 20.3 na froncie; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Cp21II |
| 1 000 PLN | |
39976 |
1919 całostka wydania prowizorycznego, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp21II |
| 450 PLN | |
39977 |
1919 kartka z Poznania 3.2.20 do Berlina, usterki druku kartki w postaci przerwanego prawego ramienia T w KARTA i wyszczerbionego O w POCZTOWA. | Fi.Cp23 |
| 80 PLN | |
39978 |
1919 całostka w walucie markowej. | Fi.Cp24 |
| 50 PLN | |
39979 |
1919 kartka z Bielska 19.1.20 do Warszawy. | Fi.Cp25 |
| 15 PLN | |
39980 |
1919 rzadka kartka z długością napisu "KARTA POCZTOWA" około 70 mm z charakterystycznym rozmazanym drukiem. | Fi.Cp28 |
| 650 PLN | |
39981 |
| 650 PLN | |
39982 |
| 650 PLN | |
39983 |
1919 całostka z usuniętym oznaczeniem waluty. | Fi.Cp30a |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
39984 |
1919 całostka z usuniętym oznaczeniem waluty. | Fi.Cp30b |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
39985 |
1919 całostka z usuniętym oznaczeniem waluty. | Fi.Cp31 |
| 90 PLN | |
39986 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez rombu. | Fi.Cs2II |
| 1 000 PLN | |
39987 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem ty 3. | Fi.Cs2II |
| 1 200 PLN | |
39988 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z rzadkim typem nadruku typ 1 - skrót nominału "hal", lekko uszkodzony prawy górny narożnik i ślady po podklejeniu na odwrocie. | Fi.Cs3I |
| 250 PLN | |
39989 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez rombu. | Fi.Cs3II |
| 50 PLN | |
39990 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 13 z przecinkiem zamiast kropki. | Fi.Cs4III |
| 50 PLN | |
39991 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką i zamienionym szykiem napisu POLSKA POCZTA. | Fi.Cs4IIIt |
| 100 PLN | |
39992 |
| 50 PLN | |
39993 |
1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 9 z obiegu pocztowego z Krakowa do Jedlińska, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz. | Fi.Fa9 |
| 120 PLN | |
39994 |
1920 kartka z Torunia 8.3.20 do Niemiec. | Fi.Cp30 |
| 20 PLN | |
39995 |
1920 kartka z Łodzi 16.2.20 do Widnia, stempel warszawskiej cenzury wojskowej Wr.1. | Fi.Cp30b |
| 40 PLN | |
39996 |
1920 kartka z usuniętym oznaczeniem waluty w kolorze liliowym, ciekawe spacje pochodzące od elementów justujących znak opłaty po obu jego stronach. | Fi.Cp31 |
| 60 PLN | |
39997 |
1920 karta do obrotu krajowego za 15 h (usunięte oznaczenie waluty) - znak opłaty liliowy w typie I (typ A wg PZP), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto); bardzo dobry stan zachowania (Fi. 100.-). | Fi.Cp31 |
| 100 PLN | |
39998 |
1920 całostki w dwóch wariantach napisu propagandowego; bez pogrubień wyrazów i z czterema pogrubionymi. | Fi.Cp32 |
| 40 PLN | |
39999 |
1920 całostka z hasłem propagandowym w układzie b. | Fi.Cp32 |
| 40 PLN | |
40000 |
1920 całostka z hasłem propagandowym w układzie b, całostka wadliwie wycięta z silnie przesunięty w dół obrazkiem. | Fi.Cp32MK |
| 100 PLN | |
40001 |
1920 kartka do obrotu zagranicznego z hasłem propagandowym. | Fi.Cp33 |
| 30 PLN | |
40002 |
| 30 PLN | |
40003 |
1920 kartka do obrotu zagranicznego z dwujęzycznym hasłem propagandowym. | Fi.Cp33 |
| 40 PLN | |
40004 |
1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f; karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f dofrankowana w urzędzie pocztowym w związku ze zmianą taryfy; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp33 |
| 100 PLN | |
40005 |
1920 całostka do obrotu zagranicznego z usterkami druku koło znaku opłaty. | Fi.Cp33 |
| 80 PLN | |
40006 |
| 70 PLN | |
40007 |
1920 całostka bez hasła propagandowego. | Fi.Cp35I |
| 30 PLN | |
40008 |
| 50 PLN | |
40009 |
1920 kartka z hasłem propagandowym E. | Fi.Cp35II |
| 60 PLN | |
40010 |
| 30 PLN | |
40011 |
1920 całostka z hasłem propagandowym c. | Fi.Cp35II |
| 80 PLN | |
40012 |
1920 kartka do korespondencji zagranicznej z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp37 |
| 120 PLN | |
40013 |
1920 część podwójnej całostki na odpowiedź. | Fi.Cp37B |
| 50 PLN | |