Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 103. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
16212

Fi.2832
Mi.2980
40 PLN
16213

1987 rocznik kopert FDC (bez bl.132(88); Fi.69.-).

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
55 PLN
16214

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
150 PLN
16215

Fi.2930 B
Mi.3078
50 PLN
16216

Fi.2931 B
Mi.3079
50 PLN
16217

1987 malarstwo polskie - Leon Wyczółkowski, znaczek z niespasowanym, przesuniętym w poziomie drukiem kolorów.

Fi.2935
Mi.3083
40 PLN
16218

1987 Malarstwo polskie - Leon Wyczółkowski, znaczki za 10 zł w czworobloku, lewy górny z błędem na poz.28 "wcięcie w literze Y w WYCZÓŁKOWSKI", lewy dolny z błędem na poz.33 "wcięcie w literze Z w WYCZÓŁKOWSKI"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2935 B1+B2
50 PLN
16219

Fi.2940
Mi.3088
30 PLN
16220

1987 40. rocznica śmierci Karola Świerczewskiego, znaczki w barwach oliwkowej i oliwkowozielonej.

Fi.2941a, b
Mi.3089
10 PLN
16221

Fi.2951, 2952B1
Mi.3099, 3100
10 PLN
16222

Fi.2951, 2952B1
Mi.3099, 3100
10 PLN
16223

Fi.2951-2
Mi.3099-100
20 PLN
16224

Fi.2951-2 B1, Ark.2951-2 II i III
Mi.3099-100
60 PLN
16225

1987 Odnowa zabytków Krakowa (V), parka znaczków za 10 zł, lewy z błędem na poz.1 w części nakładu "przecięta litera W w KRAKÓW"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2955 B2
Mi.3103
60 PLN
16226

Fi.2965B1
Mi.3113
10 PLN
16227

1987 Wojna Obronna 1939 r. (IV), znaczek za 15 zł z błędem na poz.1 "uszkodzona litera I w nazwisku WRÓBLEWSKI"; gwarancja.

Fi.2967 B1
Mi.3115
40 PLN
16228

1987 Stanisław Więckowski, arkusz sprzedażny złożony w połowie, w arkuszu wszystkie katalogowane błędy B1, B2 i B3

Fi.2976 ark. B1, B2, B3
Mi.3124
70 PLN
16229

1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przywieszką i pustopolem.

Fi.2983
Mi.3131
15 PLN
16230

Fi.2983
Mi.3131
60 PLN
16231

1987 Poczet królów i książąt polskich (II) - Bolesław Chrobry znaczki z przywieszkami i pustopolami: z lewej i prawej strony, znaczek między przywieszkami i przywieszka między znaczkami.

Fi.2983 Pw
Mi.3131
50 PLN
16232

Fi.2983 MK2
Mi.3131
300 PLN
16233

Fi.2983 MK1
Mi.3131
200 PLN
16234

Fi.bl.132
Mi.Bl.102
110 PLN
16235

Fi.bl.132
Mi.Bl.102
120 PLN
16236

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102
240 PLN
16237

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102
400 PLN
16238

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102
300 PLN
16239

1987 blok "Papież - Jaruzelski" na kopercie ze stemplem pierwszego dnia obiegu bloku z 5.6.87, katalog Fischera nawet nie odnotowuje prawdziwej FDC, większość kopert uchodzących za FDC to po prostu koperty z kasownikiem okolicznościowym ze spotkania Papieża z gen. Jaruzelskim na Zamku; oryginalnych kopert ostemplowanych 5 czerwca 1987 istnieje prawdopodobnie tylko kilka sztuk!

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102
800 PLN
16240

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102
120 PLN
16241

1988 rocznik kopert FDC (bez bl.137(93); Fi.63.-).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
40 PLN
16242

1988 rocznik znaczków czystych (Fi.132,40).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
90 PLN
16243

Fi.2986-3104
Mi.3134-3252
140 PLN
16244

1988 stare zegary, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2994-9 ark.
Mi.3142-7
150 PLN
16245

1988 XXIV Igrzyska Olimpijskie w Seulu, seria w arkuszach, czyste, dobry stan zachowania.

Fi.3001-06
Mi.3149-54
200 PLN
16246

1988 wojna obronna 1939 roku, dolny znaczek z błędem "ścieniałe 0 w nominale".

Fi.3013B1
Mi.3161
15 PLN
16247

1988 wojna obronna 1939, znaczek bez druku barwy czarnej - brak nominału, poniżej dla porównania normalny znaczek, gwarancja i opis Mąka.

Fi.3013MK
Mi.3160
650 PLN
16248

Fi.3015MK
Mi.3168
60 PLN
16249

1988 głowy wawelskie, znaczek makulaturowy z zdwojonym drukiem głowy, gwarancja.

Fi.2838MK
Mi.2986
125 PLN
16250

1988 Światowy Dzień Poczty, arkusz sprzedażny.

Fi.3016 ark.
Mi.3163
90 PLN
16251

Fi.3016a
Mi.3163
20 PLN