Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 103. PRL 1952-1989

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
16132

1981 60-lecie Polskiego Związku tenisowego, środkowy lewy znaczek z błędem "plamka nad skarpetą na lewej nodze".

Fi.2613B1
Mi.2756
35 PLN
16133

1981 60-lecie Polskiego Związku Tenisowego, znaczek z błędem "plama nad skarpetą na lewej nodze".

Fi.2613B1
Mi.2756
30 PLN
16134

1981 Sport modelarski, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; na dolnym marginesie oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; dobry stan zachowania (arkusze pionowo zgięte).

Fi.2614-19
Mi.2757-62
200 PLN
SPRZEDANY
16135

1981 działacze polskiego ruchu robotniczego, parka z częściowym brakiem perforacji, górny znaczek cięty.

Fi.2624nz + 2624MK1
Mi.2772U, 2772Udr
1 200 PLN
16136

1981 200 lat Teatru Starego w Krakowie, znaczek z przesuniętym w górę drukiem barwy złotej, dla porównania poniżej normalny znaczek.

Fi.2631MK
Mi.2779
25 PLN
SPRZEDANY
16137

1981 pomniki ofiar Grudnia 1970, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2634-5 ark.
Mi.2782-3
60 PLN
16138

1981-2 zestaw 17 listów ze stemplami cenzury Stanu Wojennego.


200 PLN
16139

1981 cenzura Stanu Wojennego, list z Tomaszowa do Krakowa, stempel urzędu cenzury nr 067, oderwany znaczek.


20 PLN
16140

1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982r."; list zamiejscowy wysyłany 14.2.1983 z Kutna do Koszalina, bez dołączanego tekstu propagandowego, zachowało się niewiele oryginalnych przesyłek z Warszawy i pojedyncze z innych miast Polski, listy zamiejscowe należą do prawdziwych filatelistycznych perełek; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2644 FP
2 800 PLN
SPRZEDANY
16141

1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981 r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982 r.", gwarancja Walisch.

Fi.2644 FP
200 PLN
16142

1982 rocznik kopert FDC (bez bl.119(75); Fi.58,50).

Fi.2644-99
Mi.2792-2647
30 PLN
16143

1982 rocznik znaczków czystych (Fi.61,40).

Fi.2644-99
Mi.2792-2847
30 PLN
16144

1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 165 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2644-2811
Mi.2792-2959
90 PLN
16145

1982 formularz Poczty Harcerskiej organizowanej w Tomaszowie Mazowieckim ostemplowany okolicznościowo; temat - HARCERSTWO.

Fi. 2646
Mi.2794 
10 PLN
16146

1982 polscy laureaci nagrody Nobla - Władysław Reymont, parka z silnie przesuniętą perforacją poziomą z górnym marginesem (w tym przesunięciu ciekawsze niż dolny margines).

Fi.2661MK
Mi.2809
450 PLN
16147

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, znaczek za 25 zł z błędem na poz.32 "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2671 B1
Mi.2819
30 PLN
16148

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, parka marginesowa znaczków za 25 zł, prawy z błędem na poz.32 "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2671 B1
Mi.2819
50 PLN
16149

1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze OO. Paulinów w Częstochowie, dolny znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671B1
Mi.2819I
25 PLN
16150

1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze OO. Paulinów w Częstochowie, dolny prawy znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671B1
Mi.2819I
35 PLN
16151

1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze na Jasnej Górze, prawy znaczek z błędem "kropka nad lewą brwią".

Fi.2672B1
Mi.2820
35 PLN
16152

1982 50-lecie zwycięstwa polskich lotników - Challenge, blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau", gwarancja.

Fi.bl.117 B (73)
Mi.Bl.87 
20 PLN
16153

1982 znaczki podziemnej poczty Solidarności.


15 PLN
16154

1982 niemiecka nalepka zbiórki funduszy na pomoc dla Polski w Stanie Wojennym wzorowana na znaczku wydania z 1956 roku (Fi. 838).


80 PLN
16155

1982 list z ośrodka dla internowanych Stanu Wojennego z Kielc do Krakowa, stempel cenzury ośrodka internowania.


100 PLN
16156

1983 rocznik kopert FDC (bez bl.122(78); Fi.56,60).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
16157

1983 rocznik znaczków czystych (Fi.53,70).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
16158

1983 120. rocznica Powstania Styczniowego, zestaw materiałów projektowych autorstwa Waldemara Andrzejewskiego, w tym dwa zdjęcia obrazów rozważanych do wykorzystaniu do grafiki znaczka (jeden wykorzystany), szkice ramek, czcionek itp., zestaw z archiwum po projektancie.

Fi.2700P
1 200 PLN
16159

1983 120. rocznica Powstania Styczniowego, makulaturowy znaczek nieząbkowany, zagniecenia, gwarancja Falkowski.

Fi.2700nz
Mi.2848
2 000 PLN
16160

1983 Medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie, znaczki w parce poziomej, prawy z błędem na poz. 47 "plamka za jeźdźcem", gwarancja i opis Walocha.

Fi.2715 B1
Mi.2863
40 PLN
16161

1983 medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie, prawy znaczek z błędem "kropka za jeźdźcem".

Fi.2715B1
25 PLN
16162

1983 40.rocznica powstania w getcie warszawskim, znaczek za 6 zł z błędem występującym na poz.6 w części nakładu "odwrócone C zamiast O w ŻOB na przywieszce", czysty w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.2718PW B1
Mi.2866
40 PLN
16163

1983 40. rocznica powstania w getcie warszawskim, górna przywieszka z błędem "odwrócone C w ŻOB".

Fi.2718PwB1
Mi.2866
45 PLN
16164

1983 40. rocznica powstania w Getcie warszawskim, przywieszka z błędem "odwrócone C w ŻOB".

Fi.2718PwB1
Mi.2866
30 PLN
16165

1983 40-lecie Ludowego Wojska Polskiego, lewy znaczek z błędem "uszkodzona litera K w słowie WOJSKO".

Fi.2725B1
20 PLN
16166

1983, 60 lecie Polskiego Związku Bokserskiego. znaczek za 6 zł. z błędem "brak barwy czarnej - napisy, i czerwonej - spodenki", ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.2740 MK2
Mi.2887
600 PLN
16167

1983 60-lecie Polskiego Związku Bokserskiego, znaczek z przesuniętym drukiem barw sprawiający wrażenie druku podwójnego, poniżej dla porównania normalny znaczek, gwarancja Petriuk.

Fi.2740MK3
Mi.2888
300 PLN
16168

1983 kobiece stroje ludowe, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2743-8 ark.
Mi.2891-6
150 PLN
16169

1983 60-lecie Polskiego Związku Bokserskiego, znaczek z niespasowanym drukiem barw, poniżej dla porównania normalny znaczek, gwarancja Petriuk.

Fi.2743MK3
Mi.2888
225 PLN
16170

1983 40. rocznica powstania Armii Ludowej, znaczek z lekkim przesunięciem koloru czarnego w bok na emblemacie.

Fi.2749
Mi.2897 
10 PLN
16171

1984 "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY" Bydgoszcz 1, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 12.09; temat - SZACHY.

Fi. 2562
Mi.2710 
10 PLN