Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
16092 |
1979 Kopalnia soli w Wieliczce, znaczki za 1,50 zł w czworobloku z marginesem, lewy górny z błędem na poz.51 "plama w literze o w Polska", lewy dolny z błędem na poz.61 "litera z w Wieliczka uszkodzona"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski. | Fi.2491 B1+B2 Mi.2639 |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
16093 |
1979 100. rocznica śmierci Rowland Hilla, arkusz sprzedażny. | Fi.2494 ark. Mi.2642 |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
16094 |
1979 arcydzieła sztuki - rzeźba "Pokój", znaczek z uskokiem perforacji z obiegu pocztowego. | Fi.2508MK |
| 30 PLN | |
16095 |
1979 rzeźba Pokój, znaczek bez perforacji pionowej na lewym marginesie, gwarancja Jungjohann. | Fi.2508MK |
| 90 PLN | |
16096 |
| 1 200 PLN | |
16097 |
1979 ilustrowana karta pocztowa, skasowana okolicznościowo 10.6 z okazji 50-lecia Polskiej Pierwszej Powszechnej Wystawy Łowieckiej w Poznaniu. | Fi.Cp664 |
| 10 PLN | |
16098 |
| 240 PLN | |
16099 |
1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po prawej stronie, bardzo dobry stan zachowania (Fi.220.-). | Fi.bl.105ND (61) Mi.Bl.74ND |
| 200 PLN | |
16100 |
1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok z błędem "ścięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO". | Fi.bl.106b B1 Mi.Bl.76 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
16101 |
1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok. | Fi.bl.106b Mi.Bl.76 |
| 20 PLN | |
16102 |
1979 Wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, srebrny blok kasowany. | Fi.bl.106b (62) Mi.Bl.76 |
| 25 PLN | |
16103 |
1979 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna Katowice '79, makulaturowy blok z rozmytym drukiem srebrnej farby. | Fi.bl.107MK Mi.Bl.77 |
| 150 PLN | |
16104 |
1979 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem; przesyłka oznaczona stempelkiem "Wojskowe bezpłatne", dodatkowy stempel ze skorpionem; temat - FAUNA. | |
| 30 PLN | |
16105 |
1980 rocznik znaczków czystych (Fi.65,20). | Fi.2516-78 Mi.2664-2726 |
| 40 PLN | |
16106 |
1980 rocznik kopert FDC (bez bl.113(69); Fi.75,50). | Fi.2516-78 Mi.2664-2726 |
| 120 PLN | |
16107 |
1980-1989 komplet 10 czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.913,10). | Fi.2516-3104 Mi.2664-3252 |
| 550 PLN | |
16108 |
1980 Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid, dolny znaczek z błędem "jasna szyja biegacza". | Fi.2528B2 |
| 30 PLN | |
16109 |
1980 Igrzyska Olimpijskie w Moskwie, górny znaczek z błędem "kreska między ręka a piłką". | Fi.2529B1 Mi.2677 |
| 15 PLN | |
16110 |
| 40 PLN | |
16111 |
1980 110. rocznica urodzin Lenina, znaczek za 2,50 zł z błędami na poz.35 "brak kropki po W i krótszy przecinek"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.2534 B1 Mi.2682 |
| 30 PLN | |
16112 |
1980 110. rocznica urodzin Lenina, parka znaczków za 2,50 zł, prawy z błędem na poz.16 "krótszy przecinek"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski. | Fi.2534 B3 Mi.2682 |
| 40 PLN | |
16113 |
1980 110. rocznica urodzin W.Lenina, lewy znaczek z błędem "krótsze I w ROCZNICA", prawy znaczek z błędami "krótszy przecinek w nominale" i "brak kropki po W". | Fi.2534 B1+B2 Mi.2682 |
| 50 PLN | |
16114 |
1980 cenzura Stanu Wojennego, kartka ze stemplem cenzury "KW MO w Piotrkowie Trybunalskim Do pakietów 32". | Fi.2544 |
| 25 PLN | |
16115 |
1980 Warszawskie pojazdy konne, seria z pustopolami u góry, z wyjątkiem znaczka za 6 zł z pustopolem u góry, czyste (Fi.60.-). | Fi.2573-78 Mi.2721-26 |
| 50 PLN | |
16116 |
1980 cenzura Stanu Wojennego, list z Piotrkowa Trybunalskiego ze stemplem cenzury "URZĄD CENZURY 272". | Fi.Ck67 |
| 25 PLN | |
16117 |
1981 rocznik kopert FDC (bez bl.113(70); Fi.66.-). | Fi.2579-2643 Mi.2727-91 |
| 60 PLN | |
16118 |
1981 Pablo Picasso, nowodruk w pięknym stanie (Fi.280.-). | Fi.2580ND Mi.Bl.74ND |
| 220 PLN | |
16119 |
1981 sport balonowy, prawy znaczek z błędem "ń w Anderson". | Fi.2586B1 Mi.2734 |
| 25 PLN | |
16120 |
| 35 PLN | |
16121 |
1981 sport balonowy, znaczek z błędem "ń w słowie Anderson". | Fi.2586B1 |
| 25 PLN | |
16122 |
1981 sport balonowy, znaczek z błędem "ń w Anderson". | Fi.2586B1 |
| 25 PLN | |
16123 |
1981 100.rocznica urodzin Pabla Picassa, komplet: przywieszka z prawej, przywieszka z lewej, przywieszka między znaczkami, znaczek pomiędzy przywieszkami, czyste. | Fi.2589Pw Mi.2728aZf |
| 20 PLN | |
16124 |
1981 polskie miasta na starych rycinach, pasek znaczków z niedodrukiem i brakiem druku na prawej części arkusza, spektakularny błąd. | Fi.2590MK Mi.2753 |
| 850 PLN | |
16125 |
1981 cenzura Stanu Wojennego, list z Poznania do Krakowa, stempel urzędu cenzury nr 802. | Fi.2595 |
| 50 PLN | |
16126 |
1981 Polska ceramika szlachetna (I), 1 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.21 "ciemna plama w tle na lewo od wazonu", poz.46 "wyrostek z prawej strony cyfry 1 w nominale"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja. | Fi.2596 B1 Mi.2739 |
| 60 PLN | |
16127 |
1981 restytucja żubra, niebezpieczne fałszerstwo abklacza. | Fi.2608 Mi.2764 |
| 50 PLN | |
16128 |
1981 Restytucja żubra, arkusz znaczków za 6,50 zł (10 pasków po 5 znaczków), zgięty pionowo (Fi.50.-, Mi.60 euro). | Fi.2608-12 Mi.2764-68 |
| 80 PLN | |
16129 |
| 25 PLN | |
16130 |
1981 restytucja żubra, dziesięć serii w arkuszu sprzedażnym złożonym w połowie. | Fi.2608-12 ark. Mi.2764-68 |
| 60 PLN | |
16131 |
1981 60-lecie Polskiego Związku Tenisowego, dolny lewy znaczek z błędem "plama nad skarpetą na lewej nodze". | Fi.2613B1 Mi.2756 |
| 25 PLN | |