20790

1920 Śląsk Cieszyński, znaczek za 1,50 K z przedrukiem S.O. w I typie - z poz.98, na znaczku podstawowym powtarzalny błąd "plama nad cyfrą 1", czyste; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
20792

1920 Śląsk Cieszyński, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem.

80 PLN80 PLN
20812

1920 Olsztyn, nie dopuszczone do obiegu znaczki typu Germania, wszystkie trzy wartości 20,30,40 drukowane z płyty - w parkach z numerem HAN (nakładu) znaczka podstawowego; wartości 5,10 drukowane z walca nie posiadały takiego numeru - tu w parkach z oznaczeniami na marginesach; przedrukowano jedynie po pięć arkuszy tych znaczków i może istnieć tylko po pięć parek z oznaczeniem HAN, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, cena zwykłych serii (Fi.4000.-), kolorowy fotoatest Mikulski.

4 800 PLN4 200 PLN
20857

1921 znaczki tak zwanej "poczty Zielonej" o charakterze prywatnym, znaczki cięte i ząbkowane w pełnych arkuszach drukarskich tak jak wydano niegumowanych, arkusze niespotykane i bardzo rzadkie, doskonały stan zachowania.

15 000 PLN15 000 PLN
20954

1941 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi, karta, część na odpowiedź wysłana 25.V do stalagu VD ze wsi Tomaszówka, datownik agencji pocztowej z 25.5 ТОМАШОВКА БРЕСТ.ОБЛ. z wyróżnikiem "б", miński datownik tranzytowy "МЕНСК БССР МИНСК 4"; walor w dobrym stanie zachowania (karta z lewej strony przycięta).

200 PLN200 PLN
21066

1943 aerograf - o nienotowanej ilustracji, datowany 30-10-43 wysłany z Indii do polskiego żołnierza 1 Dywizji Pancernej w Szkocji (oznaczenie kodowe jednostki P109 w Falkirk), zwraca uwagę niecodzienny stempelek cenzury "AIRGRAPH DHC/? CENSORSHIP"; w 1941 roku poczta brytyjska wprowadziła w celu zmniejszenia obciążenia samolotów przesyłkami lotniczymi aerografy; nadawca pisał treść i adres na specjalnym formularzu, który następnie był cenzurowany i fotografowany na mikrofilmie, rolki filmów przewożone drogą lotniczą, a na miejscu odbioru z filmów wykonywano powiększenia w formacie 10 x 13 cm, wkładano do kopert okienkowych i wysyłano do odbiorców normalną drogą pocztową.

200 PLN200 PLN
21137

1946 Poczta Polowa II Korpusu, seria znaczków pierwszego wydania kasowana na kopercie stemplem poczty polowej nr 117.

200 PLN200 PLN
21160

1947 Ludowe Wojsko Polskie, przesyłka urzędowa wysłana 23.XII z Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie do dyrektora LOT-u, wewnątrz życzenia z okazji Bożego Narodzenia podpisane przez dowództwo szkoły: Szefa Sztabu mjr.Jagiełło, Komendanta płk.Ścibora i zastępcę Komendanta ppłk.Junitera; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

100 PLN80 PLN
21170

600 PLN600 PLN
21184

1939 współkursory, kartka z Warszawy opłacona niemieckimi znaczkami opłaty, w tym czasie dopuszczone do obiegu równolegle z pierwszym wydaniem dla Generalnego Gubernatorstwa, które weszło do obiegu 1.12.39.

60 PLN60 PLN
21199

1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na marginesowym znaczku polskim za 25 gr. - "tło kreskowane", rzadka i ceniona odmiana (Fi.450.-), piękny stan, gwarancja i opis Wiatrowski.

400 PLN400 PLN
21203

1940 list polecony z Tomaszowa Mazowieckiego do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.

100 PLN100 PLN
21207

1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 30/5 gr. z błędem na poz.99 "przecinek nad lewą cyfrą 3" (Mi.120 euro), gwarancja Korszeń.

240 PLN240 PLN
21212

1940 widoki zabytkowych budowli (I), seria czysta z gapami na górnym marginesie, bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
21217

100 PLN100 PLN
21218

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria w narożnych czworoblokach z gapami na górnym marginesie.

250 PLN250 PLN
21219

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria marginesowa.

50 PLN50 PLN
21226

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria z dolnymi marginesami z oznaczeniem STAATSDRUCKEREI WIEN i numeru sektora: 12+38gr - 1, 24+26gr - 2, 30+20gr - 3; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
21231

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria w narożnych czworoblokach z gapami na górnym marginesie.

150 PLN150 PLN
21232

1940 znaczki z dopłatą na Niemiecka Pomoc Zimową, seria w arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie zachowania.

2 300 PLN2 000 PLN
21251

80 PLN70 PLN
21265

1940 widoki zabytkowych budowli, sygnatura IX.40.

15 PLN15 PLN
21268

20 PLN20 PLN
21274

200 PLN200 PLN
21275

200 PLN200 PLN
21286

70 PLN70 PLN
21297

30 PLN30 PLN
21316

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria czysta z gapami.

120 PLN120 PLN
21334

60 PLN60 PLN
21353

1942 kasownik okolicznościowy ze Lwowa.

25 PLN25 PLN
21362

1942 urodziny Hitlera, narożnikowa seria wydana na japońskim papierze, na dolnych marginesach oznaczenie ENTW.: z podpisem projektanta; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
21364

550 PLN550 PLN
21366

1942 3. rocznica utworzenia generalnego Gubernatorstwa, seria w arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie zachowania.

500 PLN500 PLN
21372

1942 miejscowa kartka z Warszawy, sygnatura II.41.

10 PLN10 PLN
21375

1942 widoki zabytkowych budowli, sygnatura I.44.

35 PLN30 PLN
21391

30 PLN30 PLN
21395

90 PLN90 PLN
21397

150 PLN150 PLN
21399

100 PLN100 PLN
21401

360 PLN360 PLN