23551

1950 III Zjazd Związku Zawodowego Pracowników Poczt i Telekomunikacji, znaczki w czworobloku, czyste (Fi.60.-).

40 PLN35 PLN
23565

1950 Odbudowa Warszawy, 5 zł ząbkowanie liniowe ZL 10¾:11¼ znaczek legitymacyjny z oznaczeniem nakładu i walca N.1.W.10b - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN50 PLN
23567

1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, odbudowa Warszawy, znaczek za 5 zł. z fioletowym stempelkiem typu 37, gwarancja Krawczyk.

50 PLN50 PLN
23572

1950 groszy, front listu (dwukrotnie użyta koperta) nadanego z jednej strony z Radomia do Brzezin według starej taryfy pocztowej i z drugiej z Brzezin koło Łodzi do warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze czarnym, gwarancja Petriuk

40 PLN55 PLN
23663

1950 25. rocznica stracenia W. Hibnera, W. Kniewskiego i H. Rutkowskiego, parka z niespotykanym ablkaczem jednego znaczka na odwrocie.

250 PLN250 PLN
23725

1951 groszy, list z Szczekocin do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3c (GROSZ) w kolorze czarnym.

70 PLN70 PLN
23805

1951 Kongres Ligi Kobiet, arkusz sprzedażny.

400 PLN400 PLN
23816

1951 Nowa Huta, parka znaczków za 40 gr. z cieniami tworzącymi tzw. "ciemne niebo", gwarancja Krawczyk.

150 PLN150 PLN
23833

1951 Bolesław Bierut - wydanie przedrukowe, znaczek za 45 gr./35 zł. z rzadkim klasycznym błędem na poz.13 "cyfra 4 niższa niż 5:, gwarancja i opis Schmutz.

120 PLN120 PLN
23878

1952 VII Zlot Młodych Przodowników Pracy w warszawie, serie z odmianami papieru.

35 PLN35 PLN
23885

1952 Zlot Młodych Przodowników Pracy w Warszawie, znaczek z pustopolem na lewym marginesie.

30 PLN30 PLN
23887

1952 uchwalenie konstytucji PRL, serie z odmianami papieru i ząbkowań.

60 PLN60 PLN
23894

1952 Zabytkowe budowle - Frydman, znaczki za 45+15 gr w parce poziomej, lewy z błędem na poz.39 "kropka na wysokości dolnej kreski brzuszka P w POLSKA"; gwarancja i oznaczenie Kalinowski.

60 PLN65 PLN
23898

1952 zabytkowe budowle, znaczek z błędem "POLŚKA" i napisem NIEDZIGA.

150 PLN410 PLN
23909

1953 10. rocznica bitwy pod Stalingradem, znaczek z przesuniętym drukiem barwy czerwonej w dół.

125 PLN125 PLN
23943

1953 uzdrowiska i krajobrazy - Ciechocinek, makulatura znaczka za 2 zł. z mocno przesuniętą i lekko obróconą perforacją, rzadko zachowana w tak ładnym stanie, sygnowana, gwarancja Krawczyk.

300 PLN300 PLN
23945

1953 szkolnictwo, narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

25 PLN22 PLN
23964

1954 wydanie lotnicze, seria czysta w czworoblokach (Fi.160.-).

150 PLN132 PLN
23977

1954 500. rocznica powrotu Pomorza do Polski, znaczek z podwójnym moletowaniem litery L w OLSZTYN.

60 PLN60 PLN
23981

1954 konkurs pianistyczny im. Fryderyka Chopina, znaczek z numerem walca na marginesie.

20 PLN20 PLN
24009

120 PLN105 PLN
24015

1954 III Zjazd Polskiego Związku Filatelistów, nowodruk bloku w kolorze niebieskim.

650 PLN600 PLN
24027

1955 pomniki Warszawy, znaczek makulaturowy z częściowym brakiem druku tła, dla porównania po prawej normalny znaczek, gwarancja.

200 PLN200 PLN
24054

1955 Światowy Festiwal Młodzieży, lewy znaczek z błędem "kokardka".

40 PLN40 PLN
24140

1957 50-lecie narciarstwa polskiego, znaczek z błędem "śnieżynka pod PO".

70 PLN90 PLN
24146

600 PLN600 PLN
24163

1957 kwiaty chronione, znaczek bez druku barwy żółtej, gwarancja Petriuk.

500 PLN450 PLN
24165

1957 kwiaty chronione, znaczek bez druku barwy zielonej, gwarancja Petriuk.

500 PLN450 PLN
24168

1957 Międzynarodowy Kongres Komitetu Technicznego do walki z Ogniem, cięta arkuszowa próba znaczka w barwach zbliżonych do definitywnych, próba z błędem "przecięte O" z różnym przesunięciem wzajemnego druku kolorów, gwarancja.

1 800 PLN1 600 PLN
24175

1957 40. rocznica Rewolucji Październikowej, cięta gumowana arkuszowa próba w kolorach definitywnych, gwarancja i oznaczenie.

2 200 PLN2 200 PLN
24207

1958 Dzień Znaczka, znaczek z błędem "kropka na prawo od pióra" i z niespasowanym drukiem kolorów.

40 PLN40 PLN
24244

1959 grzyby polskie, narożna parka z numerem walca na marginesie.

25 PLN25 PLN
24245

1959 grzyby polskie, parka bez druku barwy żółtopomarańczowej, dla porównania normalny znaczek, gwarancja i oznaczenie.

1 500 PLN1 350 PLN
24247

25 PLN25 PLN
24248

30 PLN30 PLN
24250

35 PLN35 PLN
24266

1959 40-lecie Polskiego czerwonego Krzyża, znaczek z błędem "kreska nad górną częścią litery D w MIĘDZYNARODOWEGO".

20 PLN20 PLN
24277

1959 tysiąc szkół na tysiąclecie, seria z odmianami papieru.

10 PLN10 PLN
24279

1959 Wielcy Uczeni, unikalne fotograficzne projekty znaczków o powiększonym formacie w stosunku do ostatecznej wersji o wymiarach 45 x 35 mm każdy znaczek, niepokazywane ani dotąd niekatalogowane były materiałem pomocnym dla komisji rozpatrującej projekty znaczków, po uwagach, poprawkach i retuszach rysunku powstawały próby; w katalogach niemieckich "projekty fotograficzne" ujmowane są jako Essay i umieszczane w tabelach prób poszczególnych wydań z oznaczeniem "E"; ostatnio tego typu materiał przedwojenny dokumentujący przygotowania do druku pojawia się sporadycznie w handlu, bardzo dobry stan zachowania.

2 200 PLN1 800 PLN
24280

1959 Wielcy uczeni - Pasteur, parka znaczków za 1.50 zł. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.7 (Fi.80.-), gwarancja Falkowski.

60 PLN51 PLN