The new auction will start soon

Results

Page:
Num# Photos Description Start price Buy price
20125

1929 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Nowy Sącz - Kraków nr 133 z wyróżnikiem a, rzadka pojedyncza frankatura znaczka 10 gr wydania Kongresu Farmacji Wojskowej, pierwszego polskiego znaczka wydrukowanego offsetem.

90 PLN77 PLN
20143

1930 Iganie - 100 rocznica Powstania Listopadowego, seria czysta (Fi.100.-).

70 PLN70 PLN
20145

1930 100 rocznica Powstania Listopadowego, 25 gr - frankatura wielokrotna, parka pionowa na liście wysłanym 15.IV z Pabianic do Lucerny, zwraca uwagę datownik nadawczy PABJANICE, koperta firmowa "PABJANICKIE TOWARZYSTWO AKCYJNE PRZEMYSŁU CHEMICZNEGO PABJANICE WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE"; bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN26 PLN
20170

1932 list polecony z Krynicy Zdroju do Nowego Sącza, uszkodzona klapa koperty.

60 PLN50 PLN
20182

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Częstochowa - Kielce nr 453 z wyróżnikiem b.

40 PLN40 PLN
20206

1933 F.Żwirko i S.Wigura - frankatura pojedyncza, list wysłany 20.9 z Ostrowa Wielkopolskiego do Kalisza.

50 PLN43 PLN
20223

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok.

100 PLN26 PLN
20224

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek za 30 gr na papierze ze znakiem wodnym II.G. z górnym marginesem z liczbą rozrachunkową "24 zł." w obramowaniu z 4 + 11 kresek pionowych; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN120 PLN
20235

1934 list z Grodna z 76-ego Lidzkiego Pułku Piechoty do Warszawy, stempel opłaty ulgowej pułku.

220 PLN220 PLN
20247

1934 20-lecie wymarszu Legionów, seria w czworoblokach.

220 PLN194 PLN
20249

1934 ekspres polecony z Jarosławia do Lwowa, znaczek za 25 gr z nadrukiem offsetowym, na odwrocie stempel odbiorczy.

200 PLN170 PLN
20255

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.160.-), gwarancja Kalinowski, Krawczyk.

120 PLN120 PLN
20256

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, FDC - znaczki z nadrukiem ostemplowane okolicznościowo 28.VIII w dniu wejścia do obiegu na dekoracyjnej karcie poleconej wysłanej z Warszawy do Poznania, zwraca uwagę użycie dwóch kasowników okolicznościowych urzędów: nadawczego - WARSZAWA 31 z wyróżnikiem "d" i przejściowego - WARSZAWA PORT LOTNICZY, datownik odbiorczy na froncie; na odwrocie pokwitowanie nadania kartki ze stemplem okolicznościowym (Myślicki 34 014 + 34 015).

160 PLN160 PLN
20261

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym, gwarancja i opis Schmutz.

220 PLN190 PLN
20266

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z rzadkim odmiennym typem nadruku z nominałem w jednej linii, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

1 000 PLN1 000 PLN
20269

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Korszeń.

800 PLN800 PLN
20273

1934 wydanie przedrukowe, list polecony z Różana do Warszawy, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

50 PLN43 PLN
20304

1935 zlecenie inkasowe z Miejskiej Górki.

30 PLN30 PLN
20315

1935 seria "widokowa" z odmianami, kasowana.

30 PLN30 PLN
20316

1935 wydanie obiegowe różne widoki, seria z odmianami I i II w czworoblokach.

700 PLN616 PLN
20318

1935 Wydanie obiegowe - Gdynia - M/S Piłsudski, unikalny i piękny projekt fotograficzny znaczka za 50 gr. w rozmiarze 112x86 mm; jest powiększony w stosunku do małej odbitki z pramatrycy dla lepszej wyrazistości, w tym formacie pełnił w procesie przygotowywania do druku rolę tzw. odbitki korektorskiej; po uwagach, poprawkach i retuszach rysunku powstawały różnobarwne próby znaczka; w katalogach niemieckich "projekty fotograficzne" ujmowane są jako Essay i umieszczane w tabelach prób poszczególnych wydań z oznaczeniem "E"; tego typu materiał dokumentujący przygotowania do druku pojawia się w handlu sporadycznie, na odwrocie ślady wklejenia do materiałów dokumentacyjnych, fotopinia Korszeń.

2 000 PLN1 700 PLN
20356

1936 "POCZTA RUCHOMA Raidu narciarskiego Zułów - Wilno 22-23/II. 1936r." stempel okolicznościowy i dodatkowy stempelek propagandowy "Raid narciarski ZUŁÓW-WILNO ku czci Marszałka Józefa Piłsudskiego w dniach 22-23-II-1936r." doskonale odciśnięte na karcie pocztowej wysłanej do Radomia, datownik urzędu przejściowego Wilno 1 z wyróżnikiem "j" z dnia 24.2, radomski datownik odbiorczy z następnego dnia, adresata nie odnaleziono - adnotacja "adresat wyjechał do Wilna", a kartę dosłano do Wilna; oba stemple opisane w "Ikarosie" nr.68-69 z 1937 roku, w katalogu Myślickiego opisano tylko jeden, a drugi nie jest nawet reprodukowany!!! unikalny, fantastyczny walor w doskonałym stanie zachowania (Myślicki 36 201), gwarancja Korszeń.

1 500 PLN1 300 PLN
20381

1937 różne widoki, seria uzupełniająca wydanie z roku 1935 w parkach.

35 PLN35 PLN
20387

1937 firmowy list polecony z Siemianowic Śląskich do Drohobycza.

50 PLN43 PLN
20390

1937 Marszałek E.Rydz-Śmigły, seria czysta z odmianami - obok ramieniem tło z linii poziomych lub krzyżujących się.

40 PLN40 PLN
20412

1937 formularz przekazu pocztowego z nadrukiem WZÓR służącym do nauki organizacji i techniki handlu P.W.K.S.

400 PLN340 PLN
20445

1938 przyłączenie Zaolzia do Polski.

10 PLN10 PLN
20463

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czwórka z bloku kasowana 15.VI.39 datownikiem eksploatacyjnym Katowice 1 (Fi.40.-).

40 PLN40 PLN
20521

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria.

50 PLN50 PLN
20531

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC32, kartka z Skidel koło Grodna nadana w dniu wybuchu II Wojny Światowej 1.9.39 do Warszawy, stempel cenzury z Grodna nr BC32 w kolorze fioletowym z podpisem cenzora, gwarancja Korszeń.

700 PLN700 PLN
20551

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, rzadki arkusz nie rozciętych i nie perforowanych zawierający cztery bloki z numerem arkusza na lewym marginesie, słabszy stan jak na ilustracji.

2 000 PLN2 000 PLN
20557

1944 Wodzowie, gwarancja Schmutz.

150 PLN160 PLN
20573

1920 godło Litwy Środkowej, czworoblok znaczków za 1 mk., w położeniu tete-beche, z międzypolem.

30 PLN20 PLN
20616

1921 wydanie na rzecz Polskiego Białego Krzyża - L.Żeligowski, parka makulatury prób znaczka za 10 mk. na niegumowanym białym średnim papierze o grubości 0,08mm ze wzajemnie przesuniętymi kolorami szarobrązowym i żółtym - tak bardzo, że napisy i nominał znalazły się nad zamiast pod rysunkiem, gwarancja Krawczyk.

120 PLN90 PLN
20621

1921 różne rysunki, seria ząbkowana w czworoblokach.

100 PLN80 PLN
20642

1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, kasowany grzecznościowo znaczek za 100 mk., w kolorze niebieskim ze znacznie przesuniętym tłem, gwarancja Krawczyk.

30 PLN30 PLN
20645

1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk. w kolorach brązowooliwkowym i pomarańczowobrązowym na białym cienkim papierze, przedwojenna sygnatura znana z wybitnych zbiorów przyległości Rosji, gwarancja Schmutz.

600 PLN500 PLN
20647

1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Lucjana Żeligowskiego, znaczek makulaturowy bez druku barwy oliwkowoszarej, gwarancja Schmutz.

80 PLN60 PLN
20762

1936 Port Gdańsk, list wartościowy nadany w polskim urzędzie pocztowym Gdańsk 1 do Nowegomiasta, na odwrocie pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy, rzadkie - nie notowany u Wolfa.

500 PLN500 PLN
20788

1920 Olsztyn, przekaz pieniężny z Marggrabowa (Olecko) do Prus, stempel odbiorczy na froncie, dziurka po archiwizacji.

300 PLN300 PLN