22676

1945 wyzwolenie miast, znaczek z druku z III walca z nadrukiem z poz. 95 z błędem "ścięta lewa belka", gwarancja i opis Walocha.

50 PLN50 PLN
22691

1945 wydanie łódzkie, czworoblok znaczków ciętych.

240 PLN210 PLN
22697

1945 wydanie łódzkie, pasek z przesuniętą perforacją pionową.

50 PLN40 PLN
22709

1945 wydanie łódzkie, parki znaczków ciętych na papierze szarożółtym x, gwarancja Schmutz.

350 PLN300 PLN
22731

1945 zabytki Krakowa, 50 gr (bez podpisu J.Wilczyk) parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.V.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, słabszy stan zachowania.

40 PLN40 PLN
22771

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł z błędem na poz.9 w prawym sektorze "kropka w drugiej liczbie II", użyty po okresie ważności na prawidłowo opłaconym liście zamiejscowym wysłanym 28.7 z Gdyni do Sosnowca, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "WŁASNE OKRĘTY PODNIOSĄ DOBROBYT NARODU"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 46 039).

100 PLN100 PLN
22806

250 PLN250 PLN
22814

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków za 1 zł./50 gr., lewy z błędem nadruku "znaczne uszkodzenie prawego prostokąta zasłaniającego stary nominał", gwarancja.

80 PLN60 PLN
22837

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z błędem nadruku III formą "uszkodzone 0", gwarancja Krawczyk.

80 PLN60 PLN
22845

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków z silnie przesuniętym odwróconym nadrukiem formy II, bardzo dekoracyjny i rzadki walor pochodzący z jednego arkusza z takim nadrukiem w doskonałym stanie, gwarancja i opis.

1 000 PLN1 020 PLN
22858

1945 wydanie przedrukowe, list z Chorzowa do warszawy opłacony znaczkiem w rzadkiej odmianie koloru ciemno czerwonobrązowym, Fischer 1.000,- zł, gwarancja i oznaczenie.

600 PLN600 PLN
22862

1945 Zabytki Gdańska, 1 zł ząbkowanie liniowe ZL ¾ parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, pod znaczkami liczby rozrachunkowe; czyste, dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
22863

1945 Zabytki Gdańska, szeroko cięta seria, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

300 PLN250 PLN
22866

1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL 11 czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, pod znaczkami liczby rozrachunkowe; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
22888

1945 Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 1,50+8,50 zł. z rzadkim błędem "kreska nad R w WARSZAWA" (Fi.100.-), gwarancja Krawczyk.

100 PLN80 PLN
22897

1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, niewprowadzony do obiegu znaczek w kolorze karminowym, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

300 PLN410 PLN
23012

1946 wydanie lotnicze, znaczek na rzadkim papierze białym bx, gwarancja i opis Schmutz.

40 PLN45 PLN
23030

1946 list polecony z Katowic ze stemplem okolicznościowym z okazji 25-lecia III Powstania Śląskiego, na odwrocie stempel odbiorczy.

70 PLN70 PLN
23061

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.IX. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN60 PLN
23062

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.VI. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN60 PLN
23135

1947 FDC - "Otwarcie Sejmu Ustawodawczego" - znaczek pozostawał w obiegu zaledwie trzy tygodnie (od 4 do 28 lutego)!!!

200 PLN200 PLN
23137

1947 rocznik znaczków czystych (Fi.391.-).

280 PLN240 PLN
23140

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja z MK Schmutz.

100 PLN100 PLN
23219

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

10 PLN9 PLN
23227

1947 Świat Pracy, seria.

30 PLN35 PLN
23246

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek za 50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym - znaczek podstawowy z I walca, z błędem nadruku poz.33/73 "LOFNICZA", dodatkowo brak otworu perforacyjnego na górnej krawędzi, unikalna potrójna kombinacja I walec (Fi.200.-), błąd nadruku (Fi.+300%) i perforacja, gwarancja i opis "walec I73" Krawczyk.

700 PLN700 PLN
23250

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, wzorcowa odbitka kontrolna, gwarancja.

350 PLN350 PLN
23265

1948 list polecony z Ireny do Puław.

40 PLN40 PLN
23294

1948 FDC - "Zjazd Filatelistów w Toruniu" (Myślicki 48 110).

70 PLN70 PLN
23312

1948 Bolesław Bierut, narożnikowa parka z numerem walca na dolnym marginesie z podwójnym ząbkowaniem pionowym na bocznym marginesie, gwarancja i opis.

80 PLN70 PLN
23368

1948 walka z gruźlicą, pasek dziesięciu znaczków z kompletem różnych przywieszek zarówno po lewej jak i prawej stronie znaczka.

90 PLN90 PLN
23404

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, blok czysty (Fi.850.-), z 4 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał sześć sektorów, bardzo ładny stan zachowania.

680 PLN600 PLN
23418

1949 5. rocznica Manifestu Lipcowego, seria kasowana.

20 PLN20 PLN
23424

1949 Sławni Polacy, seria kasowana.

25 PLN25 PLN
23474

1950 groszy, list polecony z Gdańska do Szwajcarii opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w kolorze fioletowym i czarnym, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Petriuk.

120 PLN120 PLN
23475

1950 "groszy", 5 rocznica powstania w getcie warszawskim, znaczek za 15 zł. z dyrekcyjnym nadrukiem groszy.

30 PLN30 PLN
23509

1950 groszy, kartka z Szczawna Zdroju do Wrocławia opłacona znaczkiem z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze czarnym.

20 PLN20 PLN
23511

1950 groszy, kartka z Tarnowa 2 do Krakowa opłacona znaczkiem z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czerwonym.

20 PLN20 PLN
23515

1950 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny z nadrukami groszy typ 3.

30 PLN27 PLN
23525

1950 "groszy" karta z hasłem propagandowym 21a z nadrukiem typu 3B, dofrankowana znaczkami z nadrukiem typu 26, wysłana 16.11.1951 z Katowic do Warszawy.

40 PLN40 PLN