The auction will end on 05.10.2020

12686

1944 ciekawy złożony z gazety list nadany 28.7.44, kasownik odbity w całości na znaczku.

20 PLN190 PLN
12689

1944 ekspresowy list polecony nadany 11.9.44 na kopercie z grafiką obozową, na odwrocie stempel nadawcy Koła Filatelistów.

200 PLN215 PLN
12704

1944 znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy utworzenia polskiej żandarmerii na na pamiątkowej karcie Koła Filatelistów, przygotowanej z okazji imprezy "BIWAK POMORZE"; gwarancja pod znaczkiem Korszeń.

200 PLN200 PLN
12710

1944 wydanie obiegowe, znaczek w kolorze brązowoczerwonym skasowany 6.VIII datownikiem w kolorze amarantowym na bilecie wstępu na imprezy związane z obchodami Roku Olimpijskiego, trwające w okresie od 23.VII do 13.VIII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

140 PLN140 PLN
12711

1944 wydanie obiegowe, znaczek w kolorze brązowoczerwonym skasowany 10 II w rocznicę Zaślubin Polski z morzem w 1920 roku na pocztówce ozdobionej, wyjątkowo stosowanym, dwubarwnym drzeworytem przedstawiającym żaglowiec w podcieniu z godłami Polski i województwa pomorskiego (?), u dołu litery "A" i "FE"; w największym chyba zbiorze grafik użytkowych obozu w Woldenbergu prof.St.Barańskiego nie było takiego wzoru!!! na froncie fantazyjny napis POCZTÓWKA; wyjątkowo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (zagięcie ukośne powstałe najpewniej przed drukiem); gwarancja Korszeń.

800 PLN800 PLN
12728

1944 VICTORY - nalepka propagandowa o nominale 1+4 LM. w kolorach czerwonobrązowym i czarnym na karcie pocztowej stosowanej na tzw. życzenia inwazyjne - przesyłki o tajnym charakterze, skasowana w dniu 6.06.44 - inwazji Wojsk Sprzymierzonych w Normandii; było to możliwe prawdopodobnie dzięki nasłuchom radiowym, karta złożona przy wynoszeniu z obozu, gwarancja Korszeń.

1 000 PLN800 PLN
12736

1944 święto 3 maja, znaczek ostemplowany w pierwszym dniu obiegu 3.5.44 na opasce z okolicznościowym suchym tłoczeniem z okazji 150 rocznicy konstytucji majowej.

20 PLN35 PLN
12779

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, list polecony opłacony okolicznościowym znaczkiem i znaczkiem z bloku, grafika z górnej części bloku na odwrocie koperty, kasownik pierwszego dnia obiegu, gwarancja pod znaczkami Korszeń (za wysoka opłata na list polecony).

200 PLN260 PLN
12791

1944 odrastający dąb, znaczek za 20 f. na karcie pocztowej ozdobionej okolicznościową symboliczną grafiką z Marszałkiem Józefem Piłsudskim i orłem strzeleckim z okazji XXX rocznicy Wymarszu ku Wolności, znaczek skasowany 10 XI stemplem okolicznościowym WARNA; dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

250 PLN250 PLN
12794

1944 list polecony nadany 10.10.44, wielokrotna frankatura znaczka 30 fen. serii odrastający dąb, koperta w bardzo dobrym stanie.

200 PLN170 PLN
12801

1944 list z Koła Filatelistów opłacony przez odbiorcę znaczkami dopłaty, gwarancja korszeń.

100 PLN100 PLN
12814

1944 dyplom Wojskowego Klubu Sportowego SKRA dla ppor.Jakubowskiego za zajęcie II miejsca w biegu na 100 m w meczu lekkoatletycznym klubów WKS "Skra" - WKS "Lwów" w dniu 16.VI z podpisami Zarządu klubu Skra, ozdobiony piękną grafiką sporządzona przez Stefana Michalskiego; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania; temat - SPORT.

2 000 PLN2 000 PLN
12821

150 PLN150 PLN
12824

1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC; unikalna próbna odbitka dwóch pierwszych stron karnetu zawierającego szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; na froncie odbitka emblematu Wojskowego Klubu Sportowego Warta; ostatecznie karnet miał inny układ stron i zamiast emblematu klubowego zawierał trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W.Oyrzanowskiego; walor ten będzie ozdobą zarówno zbioru Poczt Obozowych jak też tematycznego - Olimpiada, w handlu niespotykany.

4 000 PLN4 000 PLN
12827

1944 "Spacer" - grafika autorstwa Edmunda Czarneckiego wykonana techniką suchej igły na blasze z puszki po sproszkowanym mleku, z podpisem autora i datą "Ed. Czarnecki 44" - reprodukowana (jako pierwsza) w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.4 (nienumerowanej); bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

4 000 PLN4 000 PLN
12840

1942 drzeworyt autorstwa T. Kluźniaka wykorzystany jako ilustracja do całostki "druty", odbitka z napisem na odwrocie "POCZTÓWKA" zbliżonym formatem do całostki bez odbitego znaku opłaty.

500 PLN450 PLN
12865

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, nowodruk znaczka w kolorze ciemnobrązowym, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

200 PLN200 PLN
12873

1943 góry, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

110 PLN90 PLN
12876

1943 Góry, znaczek za 20 f. w nietypowym kolorze niebieskoozielonym na papierze białym gładkimgrubym, katalogowany jako ciemnozielony, gwarancja i oznaczenie "IIbx2" Korszeń.

120 PLN120 PLN
12879

1943 Wdowa, kasowany znaczek za 25 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze białym szorstkim sztywnym, nieregularnie nacinany, gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

120 PLN120 PLN
12886

260 PLN230 PLN
12892

1 300 PLN1 100 PLN
12910

1944 kościół w Miechowie, rzadki blok zawierający cztery znaczki o nakładzie zaledwie 50 sztuk, gwarancja Jendroszek.

1 100 PLN900 PLN
12958

1943 ilustrowana z odwrotnie wydrukowanym znakiem opłaty, znane z pojedynczych egzemplarzy, za dopłatą fotoatest.

2 000 PLN2 000 PLN
12974

1944 herby miast list ekspresowy polecony na listowniku obozowym do korespondencji zewnętrznej, gwarancja Korszeń.

200 PLN240 PLN
12993

1944 kartka z obiegu pocztowego złamana w połowie, gwarancja Schmutz.

120 PLN120 PLN
13040

1943 "w dzień Bożego Narodzenia ..." grafika obozowa według projektu Bolesława Malisza, rytował Wacław Bulzacki, karta nosząca ślady szycia do listownika (por. aukcja LXXXIV lot 21578), co wskazuje, że była wysłana poza obóz; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

1 200 PLN1 200 PLN
13073

1944 znaczek z serii wydania definitywnej poczty polowej Armii Krajowej - na barykadach, znaczek bez gumy typ 1, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

400 PLN360 PLN
13106

1940 Internowanie w Szwajcarii - pamiątka z internowania, karta pocztowa ze znaczkiem ogólnego wydania dla internowanych (Fi.200.-), dodatkowo ofrankowana znaczkiem poczty szwajcarskiej (opłata za druki) i wysłana z obozu Geuensee do Genewy; na odwrocie tekst "Souvenir de l'Internement en Suisse 1939-1940"; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN150 PLN
13142

1941 kartka na wielkanocnym formularzu Stalagu IIA w Neubrandenburgu do Jarosławia.

45 PLN45 PLN
13167

1943 zwrotna kartka na odpowiedź na listowniku obozowym z Lwowa 27.2.43 do Oflagu IID w Gross Born, stempel cenzury obozowej.

40 PLN40 PLN
13175

1945 Lubeka, parka.

60 PLN60 PLN
13203

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, tereny północnoniemieckie, "Libertas", typografia z formy cynkowej; znaczek poczty międzyobozowej za 20 fen. w kolorze czerwonym na papierze białym średnim, gwarancja Korszeń.

120 PLN120 PLN
13271

1946 Dachau - Allach, pamiątkowy arkusik z okazji rocznicy wyzwolenia obozu, bardzo dobry stan zachowania, ślad po małej podlepce na górnym marginesie.

300 PLN270 PLN
13279

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 6 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowym (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, typowy stan zachowania, sygnatura Korszeń.

250 PLN310 PLN
13283

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1 zł./8 gr. z nadrukiem nowej wartości "1 zł" i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnym na znaczku podstawowym z I serii Widoki zabytkowych budowli (nakład 350 szt.); piękny stan, gwarancja firmowa Gryżewski.

250 PLN210 PLN
13286

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 10 gr. z nadrukiem "POCZTA POLSKA" stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 1107 szt.); piękny stan, gwarancja Krawczyk.

100 PLN84 PLN
13289

1944 Wąwolnica - wydanie prowizoryczne, kasowany znaczek za 25/8 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym "Orzeł / 25 GR. 25 / POCZTA POLSKA" (nakład 620 szt.), gwarancja Korszeń.

120 PLN120 PLN
13296

1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 10 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze czarnym, piękny stan, gwarancja Krawczyk, Walisch.

50 PLN42 PLN
13299

1944 Zamość - marginesowy znaczek za 25 gr. + 1,75 zł./12 gr. wydania prowizorycznego z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym "Orzeł" i wokół "POCZTA / POLSKA / Zamość / 25 VII 1944" oraz nominał (nakład 920 szt.), piękny stan, gwarancja Korszeń.

200 PLN168 PLN