The auction will end on 05.10.2020

9929

1918 wydanie PP/GGW, narożny czworoblok z nadrukiem pierwszej formy, górny prawy znaczek z błędem "Pocata", mała podlepka na górnym marginesie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

300 PLN340 PLN
9954

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem pierwszej formy, górny prawy znaczek z błędem "Pocata", gwarancja i oznaczenie Korszeń.

150 PLN150 PLN
10001

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z poz. 47 z charakterystyczna usterka w postaci krótszej trzeciej kreski z prawej strony, nadruk GGW farbą anilinową charakterystycznie barwiącą na czerwono po zmoczeniu, co jest dobrze widoczne na odwrocie znaczka, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

1 200 PLN1 050 PLN
10163

2 000 PLN1 750 PLN
10181

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 93, gwarancja Schmutz.

1 100 PLN1 100 PLN
10197

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 100 z usterką "uszkodzona prawa stopa litery A w POLSKA", gwarancja i oznaczenie pozycji Sutcliffe, Wiatrowski.

440 PLN380 PLN
10199

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz.49 na wycinku, gwarancja i opis Mikstein.

450 PLN460 PLN
10201

1919 wydanie krakowskie, duży fragment przekazu pieniężnego z Gorlic do Jordanowa opłaconego znaczkami wydania krakowskiego, w tym znaczkiem za 20 hal. z nadrukiem pierwszej formy z poz. 71, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

1 000 PLN900 PLN
10204

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formą IIB poz.39, piękny stan zachowania, lekki ślad po podlepce, delikatne stempelki i oznaczenia, sygnatura PHILATELIA KRAKÓW, gwarancja z oznaczeniem Koopman, Petriuk BPP, z fotoatestem Mikulski.

7 000 PLN6 300 PLN
10252

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z obiegu pocztowego z nadrukiem pierwszej formy z poz. 41-42, lewy znaczek z błędem "otwarte O w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Korszeń.

120 PLN108 PLN
10303

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 17 z rzadkim błędem występującym w niewielkiej końcowej części nakładu znaczka za 80 hal. "brak liter P w POCZTA i POLSKA", gwarancja i oznaczenie Korszeń.

1 200 PLN1 008 PLN
10355

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA, gwarancja Schmutz.

280 PLN250 PLN
10357

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze różowoczerwonym z nadrukiem pierwszej formy IVA typ 1, minimalny ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

380 PLN340 PLN
10358

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 kr. w kolorze jasnoróżowoczerwonym z litograficznym nadrukiem formą IVA, piękny stan, wiedeńska sygnatura, gwarancja Mikulski.

1 000 PLN1 000 PLN
10361

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB, mała podlepka, gwarancja Schmutz.

500 PLN661 PLN
10362

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze jasnożółtawozielonym z nadrukiem formą IVB z poz. 4 z opisanym przez L.Schmutza w "Filateliście Małopolskim" 2/2004 błędem "zalane A w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Walisch.

800 PLN800 PLN
10396

1919 wydanie poznańskie, koperta z Poznania adresowana do Warszawy, opłata jak za list zagraniczny, najprawdopodobniej bez obiegu pocztowego, gwarancja pod znaczkami Ryblewski.

120 PLN120 PLN
10415

1919 wydanie gnieźnieńskie, seria w pięknym stanie, znaczek za 5 fen. z nadrukiem typ 5 z poz. 89, znaczek za 10 fen. z nadrukiem z poz. 23, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

4 400 PLN4 400 PLN
10421

1918 projekt Edmunda Johna - zgłoszony na pierwszy konkurs z 1917 roku (pozostałe konkursy rozpisano w 1921, 1930 i 1934 roku); odbitka w kolorze czarnym na grubym gładzonym papierze; 10 fen. - Orzeł w medalionie zwieńczonym koroną, 23x18mm, oryginał - piórko, sepia na kalce technicznej, zakupiony od Tadeusza Ulasińskiego w 1927 roku - numer inwentarza Muzeum Poczty i Tel./F I 196; piękny stan, gwarancja E(ysmont).

300 PLN300 PLN
10422

1918 projekt Józefa Toma - zgłoszony na pierwszy konkurs z 1917 roku (pozostałe konkursy rozpisano w 1921, 1930 i 1934 roku); odbitka w kolorze czarnym na grubym gładzonym papierze; 60 fen. - Orzeł na okrągłej tarczy, 22x29mm, w Muzeum są tylko nowsze projekty J.Toma z roku 1921 i póżniejsze; piękny stan, gwarancja E(ysmont).

400 PLN400 PLN
10427

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria stemplowana z prywatnym ząbkowaniem z Żywca, znaczek za 6 hal. gwarancja Korszeń.

100 PLN75 PLN
10428

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria czysta (Fi.130.-), najdroższy znaczek za 6 hal gwarancja Korszeń.

90 PLN90 PLN
10429

240 PLN310 PLN
10435

1919 orzeł na tarczy heraldycznej, pięćdziesięcio znaczkowy arkusz znaczka za 15 hal., górny i dolny fragment arkusza uszkodzony, arkusz zagięty w poziomie.

100 PLN70 PLN
10442

1919 wydanie Komisji Rządzącej - orzeł na tarczy heraldycznej, stu znaczkowy arkusz znaczka za 50 hal., arkusz złożony w połowie.

350 PLN280 PLN
10443

1919 wydanie Komisji Rządzącej, list polecony z Krakowa 26.3.19 do Kielc, opłata jak za list z wagą powyżej 20 gram, na odwrocie stempel odbiorczy.

150 PLN135 PLN
10444

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek z prywatnym ząbkowanie z Żywca z obiegu pocztowego.

120 PLN120 PLN
10445

1919 wydanie Komisji Rządzącej, parka znaczków za 1 kr., lewy z błędem na poz.48 "kocona zamiast korona" (Fi.237.-), gwarancja i opis Berbeka.

200 PLN200 PLN
10495

1919 wydanie w walucie koronowej, znaczek z podwójnym drukiem, załamania w gumie, gwarancja Wiatrowski.

40 PLN35 PLN
10550

1919 fragment druku urzędowego z Poznania do Bydgoszczy.

30 PLN30 PLN
10570

1919 list polecony z Wilna do Szwajcarii, prowizoryczna erka Wilna, stempel warszawskiej cenzury wojskowej, na odwrocie stempel odbiorczy.

50 PLN81 PLN
10577

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z drukiem podwójnym.

50 PLN45 PLN
10586

1919 wydanie w walucie markowej, makulaturowy znaczek w kolorze jasno oliwkowo brązowym z drukiem podwójnym.

70 PLN60 PLN
10587

1919 wydanie w walucie markowej, makulaturowy znaczek w kolorze ciemno oliwkowo brązowym z drukiem podwójnym.

70 PLN60 PLN
10607

1919 wydanie w walucie markowej, makulaturowy znaczek z drukiem podwójnym.

80 PLN70 PLN
10608

1919 wydanie w walucie markowej, próba znaczka na papierze niegumowanym kredowym w kolorze czarnym.

100 PLN105 PLN
10612

1919 I Polska Wystawa Marek, seria nieząbkowana z górnymi marginesami (z wyjątkiem wartości 10+5 fen, gdzie margines doklejono!), skasowane 21.V na kopercie listu poleconego wysłanego z terenu wystawy do Krakowa; znaczek za 15+5 fen z błędem "górne szeryfy cyfry I ścięte", oznaczenie polecenia - numeratorem 75706, znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK (Myślicki 19 001), dodatkowo doklejony kwestarski znaczek "NA BIEDNYCH" z Tadeuszem Kościuszką; datownik odbiorczy z 22.V na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN150 PLN
10619

40 PLN40 PLN
10632

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - mały format, makulatury próby znaczka za 20 fen. - niekatalogowana jako potrójny druk, w środku jest to druk lekko zdwojony, a trzeci jest mocno przesunięty na ukos, gwarancja Korszeń.

120 PLN120 PLN
10660

1919 znaczki fiskalne magistratu Proszowic.

80 PLN67 PLN