Num# | Photos | Description | Start price | Buy price |
13940 |
1946 lotniczy list polecony z Kalisza do Londynu, stempel urzędu cenzury nr 3274. | 60 PLN | 30 PLN | |
13941 |
1946 list z Pobiedzisk do Niemiec, stempel i zalepka amerykańskiej cenzury w Niemczech. | 25 PLN | 20 PLN | |
13942 |
1946 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 5 zł bez numeru kontrolnego, ząbkowanie ZL 10¾, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 60 PLN | 60 PLN | |
13943 |
1946 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 5 zł bez numeru kontrolnego w czworobloku, ząbkowanie ZL 10¾, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 200 PLN | 245 PLN | |
13948 |
1946 list polecony z Łasina do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel urzędu cenzury nr 3029, stempel tranzytowy i odbiorczy na odwrocie. | 40 PLN | 20 PLN | |
13953 |
1946 wydanie lotnicze, parka znaczków ciętych, podlepka między znaczkami, gwarancja Schmutz. | 300 PLN | 310 PLN | |
13965 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, list z Bydgoszczy do Warszawy ze znaczkiem i wirnikiem okolicznościowym 600-lecia Bydgoszczy. | 100 PLN | 100 PLN | |
13973 |
1946 FDC "1. rocznica zwycięstwa" znaczek na kopercie skasowany 9.5 w urzędzie Wrocław 1 kasownikiem okolicznościowym "ROCZNICA OSWOBODZENIA WROCŁAWIA" (Myślicki 46 017) - stosowanym wyłącznie tego dnia! rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
14009 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w ozdobnych arkuszach sprzedażnych w doskonałym stanie. | 1 600 PLN | 1 600 PLN | |
14024 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok w pięknym stanie. | 490 PLN | 440 PLN | |
14060 |
1947 Narciarskie Mistrzostwa Polski, odbitka kontrolna nadruku, gwarancja Walisch. | 250 PLN | 280 PLN | |
14136 |
1947 Świat Pracy, znaczek z pustopolem na górnym marginesie. | 30 PLN | 27 PLN | |
14138 |
1947 front listu lotniczego poleconego z Łodzi do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze. Zwraca uwagę użycie dwóch rodzajów datownika Łódż 4 | 50 PLN | 50 PLN | |
14171 |
1948 wydanie lotnicze - Centaur, znaczek za 15 zł o ząbkowaniu ZL 10¾ - blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.III. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, słabszy stan zachowania. | 40 PLN | 36 PLN | |
14173 |
1948 Centaur - wydanie lotnicze, seria z odmianami. | 400 PLN | 360 PLN | |
14174 |
1948 rocznik znaczków czystych (Fi.628.- bez bloków 10 i 11). | 380 PLN | 342 PLN | |
14177 |
1948 Centaur - wydanie lotnicze, parka znaczków z silnym niespotykanym abklaczem. | 200 PLN | 180 PLN | |
14183 |
1948 wydanie lotnicze - Centaur, znaczek za 75 zł o ząbkowaniu ZL11 - blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.III. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania. | 40 PLN | 36 PLN | |
14185 |
1948 100-lecie Wiosny Ludów, seria z odmianami ząbkowań i papierów. | 600 PLN | 540 PLN | |
14188 |
1948 FDC- "5 rocznica powstania w getcie warszawskim". | 80 PLN | 80 PLN | |
14190 |
1948 Międzynarodowy Wyścig Kolarski, frankatura pojedyncza - list wysłany 9.6 z Poznania do Złotego Stoku, znaczek skasowany datownikiem POZNAŃ 2 z wyróżnikiem "dd"; bardzo dobry stan zachowania; temat - KOLARSTWO. | 40 PLN | 40 PLN | |
14191 |
1948 Międzynarodowy Wyścig Kolarski, znaczek z błędem "kropka na kole". | 30 PLN | 27 PLN | |
14192 |
1948 Międzynarodowy Wyścig Kolarski, znaczek z błędem "niebieskie kropki wewnątrz koła". | 20 PLN | 18 PLN | |
14193 |
1948 Międzynarodowy Wyścig Kolarski, znaczek z błędem "karminowa kropka poniżej flagi polskiej". | 20 PLN | 18 PLN | |
14194 |
1948 Międzynarodowy Wyścig Kolarski, znaczek z błędem "pęknięte koło". | 20 PLN | 18 PLN | |
14205 |
1948 trasa W-Z w Warszawie, blok legitymacyjny. | 40 PLN | 30 PLN | |
14207 |
1948 FDC - "Zjazd Filatelistów w Toruniu" (Myślicki 48 110). | 80 PLN | 80 PLN | |
14209 |
1948 zjazd filatelistów w Toruniu, znaczek z numerem walca na marginesie. | 15 PLN | 13 PLN | |
14210 |
1948 zjazd filatelistów w Toruniu, znaczek z podwójną perforacja poziomą. | 70 PLN | 63 PLN | |
14212 |
1948 Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy w Krakowie, arkusz sprzedażny w doskonałym stanie. | 1 000 PLN | 900 PLN | |
14223 |
1948 Bolesław Bierut, seria czysta bardzo dobry stan zachowania (Fi. 65,-). | 50 PLN | 50 PLN | |
14267 |
1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, serie z odmianami papieru. | 100 PLN | 90 PLN | |
14270 |
1948 walka z gruźlicą, seria. | 40 PLN | 40 PLN | |
14271 |
1948 walka z gruźlicą, seria w pionowych marginesowych narożnych parkach z przywieszkami Pw1 i Pw2, znaczek za 6 zł z błędem "bransoletka"na pierwszej pozycji. | 190 PLN | 190 PLN | |
14273 |
1948 walka z gruźlicą, komplet dziesięciu serii czystych z różnymi przywieszkami; bardzo dobry stan zachowania (Fi.900.-). | 750 PLN | 675 PLN | |
14296 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria w arkuszach sprzedażnych z kompletem przywieszek, dobry stan zachowania. | 5 500 PLN | 4 950 PLN | |
14311 |
1948 Kultura Polska, blok z numerem sektora 2 w bardzo dobrym stanie. | 400 PLN | 360 PLN | |
14313 |
1948 Kultura Polska, blok z numerem sektora 1 w bardzo dobrym stanie. | 400 PLN | 360 PLN | |
14316 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok stemplowany, fotoatest Petriuk. | 800 PLN | 800 PLN | |
14327 |
1949 list polecony z Skoroszyc do banku w Katowicach, na odwrocie pocztowy stempel odbiorczy oddziału banku PKO w Katowicach. | 90 PLN | 90 PLN |