13940

1946 lotniczy list polecony z Kalisza do Londynu, stempel urzędu cenzury nr 3274.

60 PLN30 PLN
13941

1946 list z Pobiedzisk do Niemiec, stempel i zalepka amerykańskiej cenzury w Niemczech.

25 PLN20 PLN
13942

1946 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 5 zł bez numeru kontrolnego, ząbkowanie ZL 10¾, gwarancja i oznaczenie Walocha.

60 PLN60 PLN
13943

1946 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 5 zł bez numeru kontrolnego w czworobloku, ząbkowanie ZL 10¾, gwarancja i oznaczenie Walocha.

200 PLN245 PLN
13948

1946 list polecony z Łasina do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel urzędu cenzury nr 3029, stempel tranzytowy i odbiorczy na odwrocie.

40 PLN20 PLN
13953

1946 wydanie lotnicze, parka znaczków ciętych, podlepka między znaczkami, gwarancja Schmutz.

300 PLN310 PLN
13965

1946 600-lecie Bydgoszczy, list z Bydgoszczy do Warszawy ze znaczkiem i wirnikiem okolicznościowym 600-lecia Bydgoszczy.

100 PLN100 PLN
13973

1946 FDC "1. rocznica zwycięstwa" znaczek na kopercie skasowany 9.5 w urzędzie Wrocław 1 kasownikiem okolicznościowym "ROCZNICA OSWOBODZENIA WROCŁAWIA" (Myślicki 46 017) - stosowanym wyłącznie tego dnia! rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN100 PLN
14009

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w ozdobnych arkuszach sprzedażnych w doskonałym stanie.

1 600 PLN1 600 PLN
14024

1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok w pięknym stanie.

490 PLN440 PLN
14060

1947 Narciarskie Mistrzostwa Polski, odbitka kontrolna nadruku, gwarancja Walisch.

250 PLN280 PLN
14136

1947 Świat Pracy, znaczek z pustopolem na górnym marginesie.

30 PLN27 PLN
14138

1947 front listu lotniczego poleconego z Łodzi do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze. Zwraca uwagę użycie dwóch rodzajów datownika Łódż 4

50 PLN50 PLN
14171

1948 wydanie lotnicze - Centaur, znaczek za 15 zł o ząbkowaniu ZL 10¾ - blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.III. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, słabszy stan zachowania.

40 PLN36 PLN
14173

1948 Centaur - wydanie lotnicze, seria z odmianami.

400 PLN360 PLN
14174

1948 rocznik znaczków czystych (Fi.628.- bez bloków 10 i 11).

380 PLN342 PLN
14177

1948 Centaur - wydanie lotnicze, parka znaczków z silnym niespotykanym abklaczem.

200 PLN180 PLN
14183

1948 wydanie lotnicze - Centaur, znaczek za 75 zł o ząbkowaniu ZL11 - blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.III. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

40 PLN36 PLN
14185

1948 100-lecie Wiosny Ludów, seria z odmianami ząbkowań i papierów.

600 PLN540 PLN
14188

1948 FDC- "5 rocznica powstania w getcie warszawskim".

80 PLN80 PLN
14190

1948 Międzynarodowy Wyścig Kolarski, frankatura pojedyncza - list wysłany 9.6 z Poznania do Złotego Stoku, znaczek skasowany datownikiem POZNAŃ 2 z wyróżnikiem "dd"; bardzo dobry stan zachowania; temat - KOLARSTWO.

40 PLN40 PLN
14191

1948 Międzynarodowy Wyścig Kolarski, znaczek z błędem "kropka na kole".

30 PLN27 PLN
14192

1948 Międzynarodowy Wyścig Kolarski, znaczek z błędem "niebieskie kropki wewnątrz koła".

20 PLN18 PLN
14193

1948 Międzynarodowy Wyścig Kolarski, znaczek z błędem "karminowa kropka poniżej flagi polskiej".

20 PLN18 PLN
14194

1948 Międzynarodowy Wyścig Kolarski, znaczek z błędem "pęknięte koło".

20 PLN18 PLN
14205

1948 trasa W-Z w Warszawie, blok legitymacyjny.

40 PLN30 PLN
14207

1948 FDC - "Zjazd Filatelistów w Toruniu" (Myślicki 48 110).

80 PLN80 PLN
14209

1948 zjazd filatelistów w Toruniu, znaczek z numerem walca na marginesie.

15 PLN13 PLN
14210

1948 zjazd filatelistów w Toruniu, znaczek z podwójną perforacja poziomą.

70 PLN63 PLN
14212

1948 Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy w Krakowie, arkusz sprzedażny w doskonałym stanie.

1 000 PLN900 PLN
14223

1948 Bolesław Bierut, seria czysta bardzo dobry stan zachowania (Fi. 65,-).

50 PLN50 PLN
14267

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, serie z odmianami papieru.

100 PLN90 PLN
14270

1948 walka z gruźlicą, seria.

40 PLN40 PLN
14271

1948 walka z gruźlicą, seria w pionowych marginesowych narożnych parkach z przywieszkami Pw1 i Pw2, znaczek za 6 zł z błędem "bransoletka"na pierwszej pozycji.

190 PLN190 PLN
14273

1948 walka z gruźlicą, komplet dziesięciu serii czystych z różnymi przywieszkami; bardzo dobry stan zachowania (Fi.900.-).

750 PLN675 PLN
14296

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria w arkuszach sprzedażnych z kompletem przywieszek, dobry stan zachowania.

5 500 PLN4 950 PLN
14311

1948 Kultura Polska, blok z numerem sektora 2 w bardzo dobrym stanie.

400 PLN360 PLN
14313

1948 Kultura Polska, blok z numerem sektora 1 w bardzo dobrym stanie.

400 PLN360 PLN
14316

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok stemplowany, fotoatest Petriuk.

800 PLN800 PLN
14327

1949 list polecony z Skoroszyc do banku w Katowicach, na odwrocie pocztowy stempel odbiorczy oddziału banku PKO w Katowicach.

90 PLN90 PLN