The new auction will start soon

Results

Page:
Num# Photos Description Start price Buy price
39295

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 30 gr - frankatura pojedyncza, formularz kartkowy definitywny o sygnaturze DPO 444 (3.41) wysłany 9.9.1942 z Krakowa do Lizbony, liczne cenzury, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

150 PLN135 PLN
39306

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, wysłana z Otwocka do Lublina, na odwrocie przebarwienia.

35 PLN31 PLN
39310

1940 koperta w stanie idealnym.

25 PLN22 PLN
39315

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 9.IX z Wolbromia do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, stempel kancelaryjny; dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
39347

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN70 PLN
39374

1941 widoki zabytkowych budowli (III) - 1 zł - frankatura mieszana, karta z opłaconą odpowiedzią "prywatnego nakładu", wysłana 29.III.1943 jako polecona z Jarosławia do Plauen, niedoręczona (stosowna nalepka) i zwrócona do nadawcy; niecodzienna, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

160 PLN160 PLN
39379

1941 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, list polecony wysłany 13.12.1943 z Warszawy do Portugalii; ślady cenzury chemicznej poszukującej ukrytych wiadomości, stempelki i zalepki cenzorskie; stemple odbiorcze; ładnie udokumentowany obieg pocztowy; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

400 PLN350 PLN
39445

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, czysty arkusik ozdobny znaczków za 1+1 zł. z oznaczeniem sektora "II/1".

150 PLN125 PLN
39450

1943-44 widoki zabytkowych budowli (IV), trzy marginesowe wartości cięte.

150 PLN150 PLN
39507

1945 kartka z Wolbromia do Niemiec.

60 PLN60 PLN
39509

1940 deportacje sowieckie ludności polskiej, list polecony wysłany 21.VIII z Warszawy do Kazachstanu, adresowany do Michaliny Starczewskiej właścicielki majątku Czerncze (Polesie) wywiezionej przez sowietów 16.IV w ramach drugiej masowej deportacji; przesyłki wysyłane z terenu Polski do zesłańców za Uralem, a szczególnie z początkowego okresu okupacji należą do unikatów; całość o bardzo ładnie udokumentowanym obiegu w doskonałym stanie zachowania.

600 PLN600 PLN
39539

1955 "łagry" korespondencja międzyobozowa, karta pocztowa wysłana 24.III z Uchty (kompleks "Uchtizymłag") adresowana do Workuty ("Workutastroj"), jak widać jeszcze długo po zakończeniu wojny Polacy przebywali (nie z własnej woli) na terytorium "gościnnego" sąsiada; reprodukcję prezentowanego waloru wykorzystano w książce "Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej" autorstwa St.Barańskiego i J.Falkowskiego.

120 PLN120 PLN
39560

1941 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym o nietypowym bardzo ciemnym odcieniu na papierze białym gładkim ciwnkim (część z nakładu 300 szt.), gwarancja i opis Schmutz.

500 PLN500 PLN
39561

1941 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze żółtawym szorstkim grubym (nakład 300 szt.), kasowany okolicznościowo na wycinku, gwarancja i opis Schmutz.

300 PLN300 PLN
39563

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ultramaryny na papierze u o nakładzie 292 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

300 PLN300 PLN
39564

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ultramaryny na papierze z2 (nakład 259 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

350 PLN350 PLN
39567

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze szaroniebieskim gładkim średnim (nakład 292 szt.), gwarancja i opis Schmutz.

160 PLN192 PLN
39570

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ciemnozielonym na papierze u (nakład 250 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

350 PLN350 PLN
39574

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze szaro oliwkowym na papierze x2 (nakład 1173 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

140 PLN140 PLN
39588

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze lila brązowym na papierze x2 (nakład 953 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

140 PLN160 PLN
39593

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze żółtobrązowym na papierze x2 o nakładzie 175 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

400 PLN400 PLN
39606

1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze jasnoczerwonym na papierze y1 (nakład 181 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

450 PLN450 PLN
39615

1942 Madonna, czysta seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Krawczyk.

125 PLN135 PLN
39617

1942 Pochodnia, dwie serie na różnych papierach, różne gwarancje.

100 PLN100 PLN
39622

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja Krawczyk.

90 PLN90 PLN
39624

1942 Pochodnia, karminowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie (bez tekstu na odwrocie) z suchym tłoczeniem, przesłanej 31.XII; rzadko spotykane wydawnictwo; gwarancja.

200 PLN200 PLN
39629

1942 pochodnia, próba znaczka w kolorze zielonym, próby w różnych kolorach są znane z pojedynczych odbitek, gwarancja Schmutz.

4 000 PLN3 600 PLN
39631

1942 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej ozdobionej wielkanocną ilustracją, wysłanej 24.IV.43, dodatkowo stempel propagujący wystawę drzeworytu "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; gwarancja.

240 PLN240 PLN
39655

1942 Towarzyski Turniej Siatkówki SITWY 26-28.VI, karta z dedykacją na odwrocie "Pamiątka z turnieju dla ppor Jakubowskiego Tadeusza sędziego turnieju/ Kier.Turnieju Rycaj Zbigniew por." ozdobiona okolicznościową artystyczną grafiką sporządzona przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, exlibrisy, etc.); bardzo dobry stan zachowania.

2 000 PLN2 000 PLN
39656

1942 (?) projekt dyplomu w formie karnetu dla uczestników Koła Wychowawców Fizycznych ozdobiony piękną grafiką przedstawiającą dyskobola oraz z wkomponowanymi nazwami wykładanych przedmiotów, sporządzoną przez Zygmunta Pazdę, który pracę sygnował ołówkiem u dołu, egzemplarz przeznaczony dla Tadeusza Jakubowskiego, który wchodził w skład kierownictwa Koła; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

2 500 PLN2 500 PLN
39657

1942 projekt znaczka wykonany z okazji Wystawy Filatelistycznej, gwarancja.

340 PLN340 PLN
39659

1942 PROJEKT A, jeden z projektów M.Puchalskiego z widokiem Katedry w Warszawie, wyrózniony na 2 konkursie wewnętrznym Poczty Obozowej, gwarancja Krawczyk.

80 PLN80 PLN
39660

1942 450 LECIE ODKRYCIA AMERYKI - Kapitol; jeden z projektów Z.Pazdy na białym grubym papierze; 1 Nagroda na II konkursie wewnętrznym Poczty Obozowej, gwarancja Krawczyk.

200 PLN200 PLN
39661

1942 450 LECIE ODKRYCIA AMERYKI - Santa Maria; jeden z projektów Z.Pazdy na białym grubym papierze; 1 Nagroda na II konkursie wewnętrznym Poczty Obozowej, sklejone nadarcie po lewej stronie, gwarancja Krawczyk.

80 PLN80 PLN
39665

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja Schmutz.

120 PLN120 PLN
39679

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim ostemplowany okolicznościowo 22.XI na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

80 PLN70 PLN
39686

1943 Hetmani, znaczek ze Stefanem Czarneckim na rzadkiej karcie wysłanej 28.VII.1944, ozdobionej grafiką przedstawiającą Bramę Krakowską w Lublinie, odbitą na papierze bibułkowym; gwarancja Krawczyk.

200 PLN210 PLN
39690

1943 kartka z grafika obozową.

80 PLN70 PLN
39713

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok stemplowany stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu.

170 PLN170 PLN
39714

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, odbitka z unieważnionej matrycy.

80 PLN80 PLN