38376

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, dwa znaczki za 60(+40) gr., jeden ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (bez podlepki Fi.130.-), drugi W.II.G, czyste na podlepce.

70 PLN70 PLN
38386

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości.

15 PLN15 PLN
38396

1934 list z Sochaczewa 31.XII.34 do Szwajcarii.

45 PLN45 PLN
38421

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

700 PLN580 PLN
38423

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem ofsetowym w kolorze szaroniebieskim (Mi.120 euro), gwarancja i opis Schmutz.

240 PLN200 PLN
38448

1935 kartka poczty balonowej z międzynarodowych zawodów balonowych o puchar Gordon Bennetta.

30 PLN30 PLN
38516

1936 pocztowy dowód doręczenia listu zamkniętego, opatrzonego pieczęcią firmową, wysłanego z Dyrekcji Polskich Kolei Państwowych w Toruniu do adresata w Rumi, datownik odbiorczy RUMIA-ZAGÓRZE z 28.III i pieczęć kancelaryjna DOKP w Toruniu z 1.IV; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

100 PLN100 PLN
38536

1937 list z sanatorium w Otwocku ze stemplem okolicznościowym Otwocka.

50 PLN50 PLN
38548

1937 wirnik propagandowy z Gdyni "TOWARZYSTWO POPIERANIA BUDOWY PUBL. SZKÓŁ POWSZECHNYCH".

15 PLN15 PLN
38552

1937 list firmowy z Warszawy z wirnikiem propagandowym "DO POTĘGI GOSPODARCZEJ PAŃSTWA PRZEZ WZMOCNIENIE HANDLU POLSKIEGO".

25 PLN25 PLN
38557

1937 wirnik propagandowy z Wina "BUDUJMY SZKOŁY ZWALCZYMY CIEMNOTĘ".

15 PLN15 PLN
38571

1937 Marszałek E.Rydz-Śmigły, seria czysta z odmianami - nad ramieniem tło ma linie krzyżujące lub poziome.

35 PLN35 PLN
38578

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria czysta znaczków z bloków.

50 PLN50 PLN
38586

1937 ozdobny telegram, wysłany 2.I do Zarzecza k.Jarosławia.

30 PLN30 PLN
38638

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek w ciemnym odcieniu, dla porównania po prawej normalny znaczek. Przyjmuje się to jako odmianę koloru. Rzadkie.

120 PLN100 PLN
38696

1939 list firmowy z Warszawy z wirnikiem "NARCIARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA 11-19.II.1939 ZAKOPANE".

60 PLN60 PLN
38706

1939 list z Katowic z nalepką i stemplem okolicznościowym Wystawy Elektromechanicznej SEP.

40 PLN40 PLN
38708

1939 kartka wydawnictwa Towarzystwa Szkoły Ludowej z Zakopanego z wirnikiem okolicznościowym Narciarskich Mistrzostw Świata w Zakopanem.

80 PLN80 PLN
38717

1939 kartka z Zakopanego z serią i kasownikiem okolicznościowym z okazji Międzynarodowych Zawodów Narciarskich FIS.

80 PLN80 PLN
38841

1920 Port Gdańsk, wydanie krakowskie - kompletny pocztowy adres przesyłowy z nadrukiem typu 12 na paczkę przesłaną z USA do Nowego Sącza; pieczęć o nagłówku "Z Ameryki przez Gdańsk Nr." Polskiego Urzędu Ekspedycji Pocztowej Gdańsk-Nowy Port z dopisaną wysokością opłaty pocztowej pobieranej od adresata; dodatkowy stempelek "Wolne od cła"; na odwrocie narożnikowy sześcioblok znaczków dopłaty po 100 hal. skasowanych 22.XI w Nowym Sączu; niezwykle ciekawy, rzadki wewnętrzny dokument pocztowy w bardzo dobrym stanie zachowania; na karcie wystawowej z opisem; gwarancja i opis Schmutz.

2 000 PLN1 500 PLN
38850

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, nadruki na znaczkach późnych nakładów, piękne stany, gwarancja Kalinowski, Schmutz.

120 PLN120 PLN
38908

1920 Górny Śląsk, niemiecki nadruk - dywersyjne całkowite fałszerstwo propagandowe znaczków polskich, większość znaczków bez podlepki.

200 PLN200 PLN
38962

1941 FDC - I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, seria znaczków skasowana 15.XII.1941 w pierwszym dniu obiegu, będącego jednocześnie dniem rozpoczęcia działalności Poczty Polskiej na Emigracji; na kopercie listu poleconego do Konsulatu Polskiego w Chicago, metalowy datownik typu I agencji pokładowej nr.1 Polskiej Marynarki Wojennej na okręcie ORP "Piorun"; idealnie odciśnięty stempelek cenzury brytyjskiej PER 34; na odwrocie stempelek nadawcy - Ministerstwa Finansów; bardzo dobry stan zachowania (koperta u góry ukośnie nadgięta - zgięcie przechodzi przez trzy znaczki).

250 PLN250 PLN
38993

1940 obszary anektowane przez Niemcy, karta pocztowa wysłana 23.III z Poznania do Krosna za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża, znak opłaty unieważniony datownikiem POSEN BPA 33; pieczęć oddziału krośnieńskiego PCK "Polski Czerwony Krzyż w Krośnie", przesyłkę dosłano do miejscowości Targowiska; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

120 PLN100 PLN
39003

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, dofrankowana karta pocztowa wysłana 8.2 ze Lwowa okrężną drogą przez Moskwę i Berlin (stempel tranzytowy Berlin Charlottenburg z 2.3) do Krakowa; znaczki skasowane sowieckim datownikiem, stempelek i oznaczenia cyfrowe cenzury niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

300 PLN300 PLN
39047

1940 kartka z Brudzewia (stempel prowizoryczny) do Woli Fleszczyna.

40 PLN40 PLN
39053

1941 Obszary anektowane przez Niemcy, prawidłowo opłacony, ładnie frankowany, miejscowy list polecony wysłany 30.3 w Katowicach, znaczki unieważnione stemplem okolicznościowym z okazji Pomocy Zimowej, kasownik odbiorczy.

50 PLN50 PLN
39054

1941 kartka lotnicza z Królewca do Berlina. Na awersie piwnice z beczkami wina.

28 PLN28 PLN
39128

1939 Kampania Wrześniowa, tzw. "cicha mobilizacja", poczta polowa nr.184 - uruchomiona 1.IV do obsługi 30 Dywizji Piechoty wchodzącej w skład Armii "Łódź"; list 2 klasy wysłany 18.IV do Zwierzyńca, ulgowa opłata za list (do 20g) wynosiła 15 gr, a za cięższy (powyżej 20g) 20 gr, oficer pocztowy posiadał prawdopodobnie wyłącznie znaczki za 15 gr i dlatego nadawca najpewniej zadecydował, że użyje dwa znaczki po 15 gr, które unieważniono datownikiem poczty polowej z wyróżnikiem "b", w lewym dolnym rogu kopert czerwona parafka cenzorska; dodatkowo stempelek "Opłata ulgowa./ (Rozp.M.P.i T.N.P.N.501/70 z r. 1933"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

500 PLN500 PLN
39133

1940 Brygada Strzelców Karpackich w Syrii, czysty znaczek za 2 Pi. z dziurkowaniem WP - Wojsko Polskie; poczta sformowanej w kwietniu 1940 roku jednostki nie stosowała żadnych specjalnych polskich znaków czy stempli pocztowych, znane są jedynie zwykłe francuskie lub syryjskie znaczki obiegowe z dziurkowaniem WP, naklejane na listy kierowane do obrotu pocztowego na takich samych zasadach jak wojskowych francuskich; rzadkie bo zwykła korespondencja oznaczona stemplami formacyjnymi z zaznaczonym skrótem F.M. (Franchise Militaire) była zwolniona od opłaty pocztowej, opłaty wymagały jedynie listy lotnicze.

400 PLN400 PLN
39134

150 PLN150 PLN
39135

1940 Armia Polska we Francji, czysty znaczek za 2,50 Fr. z odwróconym dziurkowaniem WP - Wojsko Polskie; podczas kampanii 1940 roku nie powstały żadne specjalne polskie znaki czy stemple pocztowe, znane są jedynie zwykłe francuskie znaczki obiegowe z dziurkowaniem WP, naklejane na listy kierowane do obrotu pocztowego na takich samych zasadach jak wojskowych francuskich; rzadkie bo zwykła korespondencja oznaczona stemplami formacyjnymi z zaznaczonym skrótem F.M. (Franchise Militaire) była zwolniona od opłaty pocztowej.

300 PLN300 PLN
39144

1941 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, komplet 12 formularzy kartkowych w tym 11 ilustrowanych epizodami z kampanii w których brali udział Polacy.

200 PLN200 PLN
39166

1942 kartka z poczty polowej I Korpusu Wojsk w Szkocji z upomnieniem z biblioteki o zwrot wypożyczonej książki.

40 PLN40 PLN
39203

1944 Polskie jednostki we Włoszech, amerykańska koperta poczty lotniczej wysłana 23.VII z poczty polowej 137 do Chicago, stempelek polskiej cenzury 112; całość w dobrym stanie zachowania.

150 PLN150 PLN
39210

1945 1 Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, list z Dębicy wysłany 5.V za pośrednictwem radzieckiej poczty polowej, adresowany na pocztę polową nr.63423/A - do 1 batalionu sanitarnego 1DP Tadeusza Kościuszki, na odwrocie stempelek cenzury wojskowej nr.43; ogólny stan zachowania dobry (koperta z trzech stron otwarta i pionowo złożona).

200 PLN200 PLN
39229

1946 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Palestyna, list ze Szkoły Powszechnej Młodych Ochotników w Nazarecie, wysłany 26.II za pośrednictwem poczty polowej 141 do jednostki o kryptonimie pocztowym 590 - stacjonującej we Włoszech, dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
39230

1946 II Korpus Polski we Włoszech, widokówka przesłana drogą lotniczą, wysłana 15.VII za pośrednictwem poczty polowej 124 do jednostki o kryptonimie pocztowym 679, przekierowana do Anglii, dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).

50 PLN50 PLN
39281

1940 wydanie przedrukowe seria stemplowana, znaczki za 50/25 i 50/30 gwarancja.

135 PLN135 PLN
39284

280 PLN280 PLN