37667

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 48, gwarancja i oznaczenie.

80 PLN72 PLN
37685

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 16, gwarancja i oznaczenie.

300 PLN340 PLN
37696

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.18/29 w pięknym stanie; bez sygnatur, stempelków firmowych ani gwarancji, prawdziwy "postfrisch".

1 100 PLN1 100 PLN
37706

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 11, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

100 PLN100 PLN
37748

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 31 z błędem "uszkodzone PP", gwarancja i opis błędu Schmutz.

120 PLN105 PLN
37754

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem formą IIB poz. 9, piękny stan, sygnowany Brajer, gwarancja i opis Mikstein, Schmutz.

1 800 PLN1 550 PLN
37757

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

30 PLN20 PLN
37772

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IV z usterką "zalane A w POCZTA", gwarancja.

40 PLN40 PLN
37777

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB z poz. 10 na papierze jasno szarym, gwarancja Schmutz.

440 PLN380 PLN
37778

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA, gwarancja Schmutz.

1 000 PLN1 000 PLN
37783

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 kr. w kolorze jasnoróżowoczerwonym z litograficznym nadrukiem formą IVA, w ładnym stanie, czytelnie skasowany na wycinku, gwarancja Mikstein, Mikulski.

300 PLN300 PLN
37787

450 PLN450 PLN
37792

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze żółtawozielonym z nadrukiem formy IVB z poz. 19 z błędem "wcięcie w S", minimalny ślad po podlepce, gwarancja i opis Schmutz.

1 800 PLN1 800 PLN
37795

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 5, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

60 PLN80 PLN
37801

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej IIC z poz. 22, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

35 PLN30 PLN
37809

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej IIC z poz. 52, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

650 PLN770 PLN
37828

1919 wydanie poznańskie, list polecony z Poznania 23.10.19 do Warszawy, mieszana frankatura ze znaczkami niemieckimi, opłata powyżej taryfy pocztowej, oberwana klapa koperty.

120 PLN120 PLN
37834

1919 wydanie poznańskie, znaczek z błędem "krótsza kreska".

40 PLN40 PLN
37835

1919 wydanie poznańskie, znaczek z błędem "wygięta kreska".

25 PLN25 PLN
37848

1919 wydanie gnieźnieńskie, marginesowy znaczek za 10 f., z (ciemno)zielonym kolorem nadruku, na liście poleconym wysłanym 29.10. z Wrześni do Poznania, przesyłka opłacona ponadto znaczkiem wydania poznańskiego za 10/40 f. z błędem na poz.48 "uszkodzone litery sk - gwóźdź", polskimi znaczkami definitywnymi i znaczkami niemieckimi - wszystkie dostępne na rynku wydania na jednym liście; kasownik odbiorczy na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; najciemniejszy nadruk na liście w eksponacie W.Grabowskiego; reprodukowany w katalogu Światowej Wystawy Filatelistycznej "Poznań 93", w artykule Zbigniewa Mikulskiego, na str.119; fotoatest Berbeka.

4 800 PLN4 200 PLN
37858

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria czysta (Fi.120.-), najdroższy znaczek za 6 hal. gwarancja Schmutz.

90 PLN90 PLN
37863

1919 wydanie Komisji Rządzącej, parka znaczków za 3 hal., prawy z błędem na poz.2 "zgrubienie na szyi orła", gwarancja i opis Berbeka.

90 PLN90 PLN
37866

1919 wydanie Komisji Rządzącej, 15 hal - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 18.III z Tarnowa do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Vaumund PP.

160 PLN170 PLN
37867

1919 wydanie PKL, znaczek za 20 hal. z błędem "polączone ramki po prawej", gwarancja Krawczyk.

40 PLN40 PLN
37869

1919 wydanie Komisji Rządzącej, 25 hal - frankatura mieszana, dofrankowana całostka wydania krakowskiego z nadrukiem typu 128 (obie litery O pogrubione i ozdobnik uszkodzony z lewej strony) wysłana 27.II z Krakowa do Warszawy, kasownik odbiorczy na froncie; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

300 PLN350 PLN
37870

1919 wydanie Komisji Rządzącej, 50 hal - frankatura pojedyncza, list opłacony według taryfy z 25.II, wysłany z Jarosławia do Salzburga przez Warszawę, gdzie został poddany cenzurze, całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

250 PLN340 PLN
37871

1919 wydanie Komisji Rządzącej, dwie odmiany koloru znaczka za 70 h. niebieska i jasnoniebieska, gwaramcja Berbeka.

40 PLN45 PLN
37872

1919 wydanie w walucie koronowej, seria cięta.

180 PLN180 PLN
37873

1919 wydanie w walucie koronowej, zestaw ciętych znaczków stemplowanych, wartość katalogowa blisko 1000 zł.

200 PLN200 PLN
37881

1919 wydanie w walucie koronowej, kasowany marginesowy znaczek za 5 hal. bez perforacji na górze, gwarancja.

40 PLN40 PLN
37882

1919 przekaz pieniężny z Rudnika nad Sanem 23.IX.19 do Krakowa, na odwrocie znaczek opłaty z lokalnym nadrukiem PORTO z Krakowa.

100 PLN80 PLN
37884

1919 przekaz pieniężny z Rozwadowa 11.VII.19 do Strzyżowa, na odwrocie jako znaczki dopłaty użyto znaczka opłaty w walucie koronowej i nie nającego mocy obiegowej austriackiego znaczka dopłaty.

120 PLN120 PLN
37885

1919 przekaz pieniężny z Ciężkowic 18.10.19 do Nowego Sącza, niedoręczony i skierowany do Poznania, a następnie zwrotnie do Ciężkowic gdzie doklejono znaczki opłaty z napisem Porto, ciekawy obieg.

120 PLN160 PLN
37886

1919 przekaz paczkowy na austriackim polowym adresie przesyłkowym z Wolbromia 14.IX.19 do Radomia.

100 PLN187 PLN
37895

1919 list polecony z Lublina 15.4.19 do Nowego Sącza, po austriacka erka.

50 PLN50 PLN
37900

1919 list polecony z Sanoka 16.XI.19 do Finlandii, prowizoryczna erka, na odwrocie stempel odbiorczy.

45 PLN45 PLN
37923

1919 list miejscowy z Warszawy.

10 PLN8 PLN
37935

1919 prze frankowany miejscowy list polecony z Warszawy.

15 PLN12 PLN
37946

1919 wydanie w walucie markowej, druk podwójny znaczka za 50 fen., gwarancja Schmutz.

60 PLN60 PLN
37971

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z podwójnym ząbkowaniem poziomym.

30 PLN40 PLN