The auction will end on 02.03.2020

42838

1938 statki, seria kasowana.

60 PLN60 PLN
42856

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 20.

40 PLN50 PLN
42860

1918 wydanie warszawskie; rozbity nadruk (m.in. zalane cyfry 5), karta wysłana 23.12 z Warszawy do Żyrardowa, kasownik odbiorczy na froncie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 2; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta).

100 PLN100 PLN
42874

300 PLN250 PLN
42875

1919 wydanie krakowskie, pocztowy adres przesyłkowy z nadrukiem typu 13, na odwrocie delikatna odbitka drugostronna (abklatsch); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

350 PLN315 PLN
42876

1919 wydanie krakowskie, pocztowy adres przesyłkowy z nadrukiem typu 11; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

300 PLN250 PLN
42877

1919 wydanie krakowskie, pocztowy adres przesyłkowy z nadrukiem typu 1; dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

500 PLN400 PLN
42909

1919 NADRUK MOCNO PRZESUNIĘTY, wydanie krakowskie, karta z nadrukiem typu 18 przesuniętym w lewo całkowicie poza znak opłaty!!! bardzo dobry stan zachowania (ślad zszywacza); gwarancja z opisem Schmutz.

700 PLN700 PLN
42931

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 113 - duża kropka.

100 PLN90 PLN
42996

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z rzadkim nadrukiem typ 1 - oznaczenie waluty hal., gwarancja i oznaczenie Schmutz.

1 000 PLN1 000 PLN
42997

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z rzadkim nadrukiem typ 2 - oznaczenie waluty hal., ciekawy abklacz wewnątrz sekretnika.

1 000 PLN1 000 PLN
43008

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4.

100 PLN100 PLN
43015

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z rzadkim nadrukiem typ 10 - romb poniżej POLSKA.

1 500 PLN1 350 PLN
43017

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z bardzo rzadkim nadrukiem typ 12 z podniesioną cyfrą 2, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

2 000 PLN1 800 PLN
43020

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z bardzo rzadkim nadrukiem typ 15 - brak kropki po h, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

200 PLN280 PLN
43021

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z typ 15 ze zniekształconą i opuszczoną kropką po h.

400 PLN686 PLN
43099

1927 całostka na odpowiedź z sygnaturą I-927.

35 PLN31 PLN
43123

1932 całostka z sygnaturą VI-1932 i hasłem propagandowym F.

25 PLN35 PLN
43124

40 PLN40 PLN
43138

1934 godło państwowe - 25 gr, całostka z sygnaturą (IX-1934);

całostka z zygnaturą (XII-1934);

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

200 PLN220 PLN
43166

1938 list z Chełmna 30.12.38 do Torunia.

10 PLN9 PLN
43167

1938 koperta z papeterią w środku.

25 PLN22 PLN
43233

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 38.

30 PLN30 PLN
43254

120 PLN120 PLN
43327

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Hugo Kołłątaj) z nadrukiem typu 15, ostemplowana 13.10.1949 w Warszawie kasownikiem okolicznościowym "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" (Myślicki 49 090).

30 PLN30 PLN
43448

10 PLN10 PLN
43460

1974 karnet - Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN100 PLN
43476

1983 karnet - Światowy Rok Telekomunikacji; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN80 PLN
43488

1990 "Poczet królów i książąt polskich" - Leszek Biały, pod ilustracją napis KARTKA POCZTOWA zamiast podpisu "pieczęć Leszka Białego"; lewy górny róg nadgięty.

40 PLN36 PLN
43498

500 PLN400 PLN
43525

1935 LOPP, wydanie na cele budowy obiektów lotniczych - samolot nad budynkami, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki.

300 PLN300 PLN
43536

1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, list przesłany balonem "Mościce I", dodatkowo odbity stempelek balonu "Legionowo"; dyskwalifikacja ze względu na lądowanie poza granicami RP; pocztę dowieziono do Ławocznego; nietypowa całość.

300 PLN300 PLN
43538

1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, koperta przesłana balonem "Poznań".

250 PLN250 PLN
43542

1939 XI Krajowe Zawody Balonowe o Puchar Przechodni im.A.Wańkowicza w Mościcach, balon "Mestwin", wycięty adres odbiorcy (uzupełniony).

160 PLN160 PLN
43626

1968 Meksyk, igrzyska olimpijskie w Meksyku, autografy pływaków z Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, między innymi: Zbigniewa Pacelta, Władysława Wojtakajtisa, Jacka Krawczyka, Józefa Klukowskiego; widokówka wysłana 17.X z Admon do Warszawy (karta zgięta).

80 PLN80 PLN
43689

1943 ilustrowana koperta z podobizną gen.Władysława Sikorskiego, ofrankowana znaczkiem z Kazimierzem Pułaskim wysłana 8.IX z miejscowości POLAND w stanie Ohio do Detroit, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

50 PLN50 PLN
43708

80 PLN72 PLN
43821

1938 widokówka Nowogródek, z obiegu.

25 PLN20 PLN
43833

1993 pięknie wydany bogato ilustrowany album "Poczta i filatelistyka w Wielkopolsce", druk i twardą oprawę wykonała włoska drukarnia Mondadori w Veronie, 252 strony. Wydanie zawiera cięty blok "Legenda o Orle Białym.

60 PLN60 PLN
43988

1952 ZSRR, 200 rocznica urodzin Saławata Jułajewa, znaczek czysty.

10 PLN10 PLN