1919 wydanie gnieźnieńskie, marginesowy znaczek za 10 f., z (ciemno)zielonym kolorem nadruku, na liście poleconym wysłanym 29.10. z Wrześni do Poznania, przesyłka opłacona ponadto znaczkiem wydania poznańskiego za 10/40 f. z błędem na poz.48 "uszkodzone litery sk - gwóźdź", polskimi znaczkami definitywnymi i znaczkami niemieckimi - wszystkie dostępne na rynku wydania na jednym liście; kasownik odbiorczy na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; najciemniejszy nadruk na liście w eksponacie W.Grabowskiego; reprodukowany w katalogu Światowej Wystawy Filatelistycznej "Poznań 93", w artykule Zbigniewa Mikulskiego, na str.119; fotoatest Berbeka.

Lot # 37848

Auction 67
Current price: 4 200 PLN
Catalog: Fi.72b, 70B7, 85B
Mi.136, 134, 101, 99
Category: Overprint editions 1918-1919

Number of bids: 1 Bid history