The auction will start on 18.06.2021

36676

1827 około, koszulka listu wysłanego 3.XI z Warszawy do Wolnego Miasta Krakowa, czerwony dwuwierszowy stempel nadawczy WARSZAWA 3 NOVEMBRIS, adnotacje pocztowe: "30" niebieskim atramentem i "38" czerwonym, na odwrocie "50" i "25" czarnym atramentem, pieczęć lakowa nadawcy; zgrabna całość w słabszym stanie zachowania.

120 PLN120 PLN
36693

1848 list z Myślenic do Nowego Sącza wysłany 18.V, bardzo wyraźna odbitka czarnego dwuwierszowego w ramce stempla nadawczego MYSLENICE 18.MAY.; dobry stan zachowania.

70 PLN70 PLN
36695

1848 około, list wysłany 21/5 z Koła do Włocławka; czerwony okrągły stempel nadawczy typu IIIC, dopisek "SCR" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; dobry stan zachowania;

1869 kompletny list z pełną treścią wysłany 11/9 z Koła do Piotrkowa; czarny okrągły stempel nadawczy typu IIIC; na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem i rosyjskimi napisami; zarówno list pisany i adresowany po rosyjsku, jak i pieczęć z napisami wyłącznie rosyjskimi, świadczą o narastającej rusyfikacji władz rosyjskich po Powstaniu Styczniowym; walor w dobrym stanie zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego.

150 PLN150 PLN
36710

1863 około, list wysłany 15/9 z Aleksandrowa Pogranicznego do Włocławka, czarna odbitka (nieodnotowana do tej pory) okrągłego rosyjsko-polskiego stempla nadawczego typu IXA; dobry stan zachowania;

1867 około, koszulka listu wysłanego 21/5 ze Skierniewic do Łodzi, doskonale odciśnięty czerwony okrągły rosyjsko-polskiego stempel nadawczy typu IXA; owalny w podwójnej ramce stempelek "Interes Rządowy" (Czernik typ IIIA) zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; na odwrocie nieczytelna pieczęć nadawcy z godłem; dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego.

250 PLN250 PLN
36717

120 PLN130 PLN
36776

1908 rosyjska całostka użyta w Warszawie z dwustronnym drukiem reklam firm w języku polskim i rosyjskim.

80 PLN80 PLN
36823

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach jasnoniebieskim i różowym o odcieniach jasnych stemplowany kasownikiem numerowym Częstochowy z numerem 158, gwarancja i opis Schmutz.

800 PLN650 PLN
36824

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach różowym i niebieskim o odcieniach jasnych na kompletnej obwolucie listu z Tykocina do Warszawy, znaczek kasowany stemplem numerowym Tykocina z numerem 44 o stopniu rzadkości według Bojanowicza 7 w 10 stponiowej skali rzadkości, miejscownik Tykocina z ręcznie wpisaną datą 28/3, na odwocie kasownik odbiorczy i godzinnik z Warszawy, znaczek posiada silne uszkodzenia lewej ramki w narożnikach z praktycznie nieczytelnymi nominałami cyfr 10, przesunięta perforacja - na krańcach lewej perforacji widoczny rysunek sąsiedniego znaczka, walor w bardzo dobrym stanie z czytelnie odbitym rzadkim kasownikiem, list pochodzi z kolekcji W.Rachmanowa i posiada jego gwarancję w prawym dolnym narożniku.

17 000 PLN20 550 PLN
36825

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach jasnoniebieskim i różowym o odcieniach jasnych stemplowany warszawskim kasownikiem numerowym, usterka w postaci przerwanej górnej ramki, gwarancja i opis Schmutz.

800 PLN800 PLN
36828

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach zielonkawoniebieskim i jasnoróżowokarminowym o odcieniach jasnych na papierze cienkim z prześwitującym rysunkiem znaczka na odwrocie, znaczek stemplowany kasownikiem numerowym 194 urzędu pocztowego w Sieradzu, na środku prześwitki i słaba niekompletna perforacja, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

500 PLN500 PLN
36831

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i ciemnoróżowym o odcieniach jasnych stemplowany warszawskim kasownikiem numerowym, niezwykle intensywny i czysty druk barwy czerwonej, na znaczku odbity częściowo miejscownik warszawski, gwarancja i opis Schmutz.

1 000 PLN1 170 PLN
36838

1860 pierwszy polski znaczek z kolorach jasnoniebieskim i karminoworóżowym o odcieniach jasnych stemplowany kasownikiem warszawskim z jedynką w okręgach, znaczek posiada usterkę w postaci przerwanej lewej ramki, znaczek na papierze cienkim z prześwitującym na odwrocie rysunkiem znaczka, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Schmutz.

1 800 PLN1 950 PLN
36842

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych stemplowany kasownikiem numerowym Zwierzyńca z cyfrą 102 w okręgach, poprawione górne ząbkowanie, ładny stan zachowania.

1 000 PLN1 000 PLN
36849

1862 pierwszy polski znaczek w kolorach różowym i niebieskim o odcieniach jasnych na kompletnym składanym liście z młyna parowego w Serocku do Warszawy, znaczek kasowany stemplem numerowym Serocka z numerem 48 o stopniu rzadkości według Bojanowicza 7 w 10 stponiowej skali rzadkości, miejscownik Serocka z ręcznie wpisaną datą 11/7, na odwocie kasownik odbiorczy z Warszawy, walor w bardzo dobrym stanie z czytelnie odbitym rzadkim kasownikiem i miejscownikiem, list na pięknym papierze firmowym młyna, list pochodzi z kolekcji M.Bojanowicza ilustrowany w katalogu słynnej aukcji jego zbioru.

21 000 PLN24 001 PLN
36857

1864 Królestwo Polskie - KIBARTY, ZNACZEK UNIEWAŻNIONY BEZPOŚREDNIO DATOWNIKIEM; koszulka listu z Kibart do Rygi opłaconego pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach zielonkawoniebieskim i jasnoróżowokarminowym; zamiast kasownikiem numerowym 282 unieważniono go bezpośrednio datownikiem KIBARTY 13/5; po lewej pieczęć firmy spedycyjnej A.Ch.SEGALL & SOEHNE / WIRBALLEN u.EYDTKUNNEN, która masowo dostarczała do polskiego urzędu w Kibartach listy z Prus (na takiej działalności można było zyskać około 10 kop. na liście); na odwrocie datownik odbiorczy РИГА / 2 МАЙ 1864 (14 maja według kalendarza gregoriańskiego); polskie znaczki numer jeden unieważnione datownikami to ważny dział w kolekcjach Królestwa Polskiego, poza Warszawą i Kibartami znane są tylko pojedyńcze sztuki, a listy są wręcz unikalne (w zborze W.Rachmanowa były trzy takie listy, w zbiorze M.A.Bojanowicza ani jednego); mimo krótszego ząbka w prawym górnym rogu znaczka i śladów złożenia samej koszulki całość prezentuje się dobrze - co widać na skanie, a datownik odbity jest wzorcowo; list pochodzi ze słynnej kolekcji W.Rachmanowa i posiada jego sygnaturę po prawej stronie, fotoatest Schmutz.

28 000 PLN29 300 PLN
36863

1865 rosyjski znaczek ze stemplem numerowym 241 z Włocławka, ładna czytelna odbitka kasownika.

50 PLN50 PLN
36885

1878 mapa pocztowa Królestwa Polskiego wydana nakładem I. Zinberga w Warszawie, mapa podklejona na płótnie i składna, rozmiar mapy 56 x 66 cm.

600 PLN680 PLN
36888

1922 książka w oryginale W. Polańskiego i W. Rachmanowa "Znaki pocztowe i stemple Polski w XXVIII i XIX wieku" w języku niemieckim, wydano w nakładzie 300 sztuk w postaci książki i załączonych mapek, rycin i ilustracji, oprawionych w specjalne etui, oferowany egzemplarz oprawiony w sztywnej okładce. Do tej pory zachowało się niewiele oryginałów.

700 PLN700 PLN
36910

1915 przekaz paczkowy z Zabłocia koło Żywca do Konstantynopola, na odwrocie stempel odbiorczy.

90 PLN90 PLN
36956

1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczki za 5/15 i 10/3 h. (Fi.900.-) w pięknym stanie z pełną oryginalną gumą bez podlepek, gwarancja Krawczyk.

400 PLN400 PLN
36958

1918 list polecony z Majohrenhof 28.9.18 do Niemiec, stemple cenzury i odbiorczy na odwrocie.

50 PLN50 PLN
36973

1919 wydanie rumuńskiej poczty okupacyjnej na Pokuciu, gwarancja Bulat BPP.

30 PLN30 PLN
36984

1914 Winieta dobroczynna "NA CELE HUMANITARNE LEGIONÓW I SAMARYTANINA" za 2 hal w kolorze czerwonym skasowana stemplem WEITERLEITEN na widokówce wysłanej 10.VIII.1915 ze Szczakowej do Wiednia; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja Korszeń.

600 PLN600 PLN
37016

30 PLN24 PLN
37076

1918 seria drugiego wydania Poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

1 200 PLN1 200 PLN
37077

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta, gwarancja Ryblewski.

100 PLN100 PLN
37132

1920 dekoracyjny formularz ilustrowany przedstawiający Krzyż "Cześć poległym" 1918-1919 wydany nakładem Towarzystwa "Straż Mogił Polskich Bohaterów", którego celem była opieka i zbieranie funduszy na rozbudowę cmentarza Obrońców Lwowa; wysłany 1.2 z Przemyśla do Lwowa, stempelek cenzury wojskowej w Przemyślu; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

250 PLN250 PLN
37174

1916 Sosnowiec, gwarancja Korszeń.

130 PLN130 PLN
37177

1916 Zawiercie, gwarancja Korszeń.

50 PLN50 PLN
37190

45 PLN40 PLN
37235

1917 Przedbórz, I wydanie, seria znaczków ząbkowanych, znaczek za 2 gr. - typ 2, znaczek za 4 gr. - typ 5, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

400 PLN400 PLN
37237

1917 Przedbórz, druk wysłany 21.1 z Warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej typu 6 unieważniony datownikiem austriackiego urzędu etapowego; cenzura, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

400 PLN400 PLN
37238

1917 Przedbórz, firmowy list polecony z Warszawy do Przedborza, stempel cenzury w Warszawie, opłata doręczeniowa pobrana znaczkami poczty miejskiej w Przedborzu, dekoracyjny walor, gwarancja Korszeń.

400 PLN400 PLN
37239

1917 Przedbórz, lisy wysłany 14.12 z Warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej typu 2 skasowany 21.12 datownikiem austriackiej poczty etapowej, odciśniętym również na odwrocie; fioletowy stempelek cenzury; gwarancja Korszeń.

400 PLN400 PLN
37250

1917 Warszawa, list firmowy ze Lwowa do warszawy, opłata za druki, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie, stempel cenzury warszawskiej.

120 PLN120 PLN
37273

1918 Przedbórz II wydani, list (druki) wysłany 11.II z Noworadomska; opłata za doręczenie pobrana 20.II znaczkiem za 2 gr typu 1; stempelek cenzury lubelskiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Becker i Jungjohann BPP.

500 PLN500 PLN
37309

1918 Płońsk, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 15 fen. z lokalnym nadrukiem POCZTA POLSKA, kasowany na wycinku, ładny stan; gwarancja Krawczyk.

75 PLN75 PLN
37312

1918 Łęczyca, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 10 fen. z lokalnym nadrukiem Polska poczta Łęczyca, kasowany na wycinku, ładny stan; gwarancja Krawczyk.

180 PLN180 PLN
37313

1918 Łowicz, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 40 fen. z lokalnym nadrukiem Polska Poczta, kasowany na wycinku, ładny stan; gwarancja Krawczyk.

60 PLN60 PLN
37323

1918 Rozwadów, znaczek austriacki za 10 hal. z lokalnym nadrukiem typu I POCZTA POLSKA / Orzeł / ROZWADÓW; bez podlepki, ale ma kilka pęknięć na gumie, liczony jak podlepkowy, gwarancja Krawczyk.

60 PLN60 PLN