The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 99. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
20204

1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok.

Fi.259
Mi.280
500 PLN
20205

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.190.-).

Fi.259
Mi.280
130 PLN
20206

1933 F.Żwirko i S.Wigura - frankatura pojedyncza, list wysłany 20.9 z Ostrowa Wielkopolskiego do Kalisza.

Fi.259
Mi.280 
43 PLN
SOLD
20207

1933 zwycięzcy Challenge'u, parka znaczków z rzadkim znakiem wodnym Z.W. II.P, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.259P
Mi.280Y
220 PLN
20208

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z bardzo rzadkim - W.II.P, położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.259P
Mi.280Y 
3 000 PLN
20209

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
300 PLN
20210

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. na wycinku z czytelnie odbitym stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260
Mi.281
100 PLN
20211

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, karta maksimum - znaczek ostemplowany okolicznościowo 21.V w Toruniu na specjalnej pamiątkowej karcie (Myślicki 33 005).

Fi.260
Mi.281 
150 PLN
20212

1933 FDC - II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w położeniu W.II.G - trąbki w górę, na opłaconym zgodnie z taryfą liście poleconym wysłanym 21.V do Tczewa, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA TORUŃ", okolicznościowy stempelek polecenia, dodatkowa efektowna pieczęć "ZWIĄZEK FILATELISTÓW w TORUNIU STOWARZ. ZAREJESTR." z wizerunkiem pomnika Kopernika; datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym (koperta rozcięta z dwóch stron) stanie zachowania (Myślicki 33 005 + 201).

Fi.260, 254
Mi.281, 275
300 PLN
20213

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek z rzadkim znakiem wodnym Zn.W.II.D, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.260D
Mi.281
140 PLN
20214

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D trąbki w dół (Fi.150.-) na wycinku z karnetu ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260D
Mi.281Y
120 PLN
20215

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), czysty z pełną oryginalną gumą.

Fi.260D
Mi.281Y
140 PLN
20216

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), na wycinku ze stemplem okolicznościowym.

Fi.260D
Mi.281Y 
120 PLN
20217

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
400 PLN
20218

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
300 PLN
20219

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.140.-).

Fi.261
Mi.282
100 PLN
20220

1933 250. rocznica zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, czworoblok.

Fi.262
Mi.283
700 PLN
20221

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty (Fi.250.-).

Fi.262
Mi.283
200 PLN
20222

1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
160 PLN
20223

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok.

Fi.263
Mi.284
26 PLN
SOLD
20224

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek za 30 gr na papierze ze znakiem wodnym II.G. z górnym marginesem z liczbą rozrachunkową "24 zł." w obramowaniu z 4 + 11 kresek pionowych; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.263
Mi.284
120 PLN
SOLD
20225

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok.

Fi.263
Mi.284
100 PLN
20226

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek z obiegu pocztowego Dubiecko na papierze z rzadkim znakiem wodnym Z.W IID, gwarancja Wiatrowski.

Fi.263D
Mi.284
90 PLN
20227

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wilno - Zemgale (Łotwa) nr 293.

Fi.Cp64
60 PLN
20228

1933 kartka z Wilna z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.Cp73
10 PLN
20229

1933 list urzędowy z Warszawy do Bochni, zwrócony do Warszawy i tu ostemplowany rzadkim wirnikiem "Pomóż Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi ratować Ciebie (wyróżnik c)", Myślicki 31106.


15 PLN
20230

1933 list polecony z Londynu do fabryki mebli w Radomsku, list przewieziono na terenie Polski ambulansem pocztowym nr 5 na Trasie Gdynia - Warszawa.


100 PLN
20231

1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 25.VII do Kielc; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
20232

1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr. frankatura mechaniczna H7, karta firmowa wysłana 11.04. z Katowic do Kielc.


120 PLN
20233

1934 list polecony ze Lwowa do Pragi.

Fi.214
Mi.242
30 PLN
20234

1934 list z Warszawy do Mołojatycz.

Fi.253
Mi.274 
15 PLN
20235

1934 list z Grodna z 76-ego Lidzkiego Pułku Piechoty do Warszawy, stempel opłaty ulgowej pułku.

Fi.253
220 PLN
SOLD
20236

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w czworoblokach stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
400 PLN
20237

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria na okolicznościowej kopercie stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
160 PLN
20238

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, seria w czworoblokach, fotoatest Walocha.

Fi.264-5
Mi.285-6
2 000 PLN
20239

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, dekoracyjny prawidłowo list polecony ofrankowany obydwoma znaczkami z nadrukiem, przesłany 12.5.34 do Kielc, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia, na odwrocie datownik odbiorczy.

Fi.264-5
Mi.285-6
220 PLN
20240

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA".

Fi.264-5
Mi.285-6
160 PLN
20241

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w czworoblokach z górnym marginesem w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.264-5
Mi.285-6
2 000 PLN
20242

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria pięknie kasowana okolicznościowo na jednym wycinku, gwarancja.

Fi.264-65
Mi.285-86
120 PLN
20243

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria pięknie kasowana okolicznościowo, gwarancja firmowa Witkowski, gwarancja.

Fi.264-65
Mi.285-86
120 PLN