20204 |
1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok. | Fi.259 Mi.280 |
| 500 PLN | |
20205 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.190.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 130 PLN | |
20206 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura - frankatura pojedyncza, list wysłany 20.9 z Ostrowa Wielkopolskiego do Kalisza. | Fi.259 Mi.280 |
| 43 PLN SOLD | |
20207 |
1933 zwycięzcy Challenge'u, parka znaczków z rzadkim znakiem wodnym Z.W. II.P, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.259P Mi.280Y |
| 220 PLN | |
20208 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z bardzo rzadkim - W.II.P, położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.259P Mi.280Y |
| 3 000 PLN | |
20209 |
| 300 PLN | |
20210 |
| 100 PLN | |
20211 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, karta maksimum - znaczek ostemplowany okolicznościowo 21.V w Toruniu na specjalnej pamiątkowej karcie (Myślicki 33 005). | Fi.260 Mi.281 |
| 150 PLN | |
20212 |
1933 FDC - II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w położeniu W.II.G - trąbki w górę, na opłaconym zgodnie z taryfą liście poleconym wysłanym 21.V do Tczewa, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA TORUŃ", okolicznościowy stempelek polecenia, dodatkowa efektowna pieczęć "ZWIĄZEK FILATELISTÓW w TORUNIU STOWARZ. ZAREJESTR." z wizerunkiem pomnika Kopernika; datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym (koperta rozcięta z dwóch stron) stanie zachowania (Myślicki 33 005 + 201). | Fi.260, 254 Mi.281, 275 |
| 300 PLN | |
20213 |
| 140 PLN | |
20214 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D trąbki w dół (Fi.150.-) na wycinku z karnetu ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika. | Fi.260D Mi.281Y |
| 120 PLN | |
20215 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), czysty z pełną oryginalną gumą. | Fi.260D Mi.281Y |
| 140 PLN | |
20216 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), na wycinku ze stemplem okolicznościowym. | Fi.260D Mi.281Y |
| 120 PLN | |
20217 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok. | Fi.261 Mi.282 |
| 400 PLN | |
20218 |
| 300 PLN | |
20219 |
| 100 PLN | |
20220 |
| 700 PLN | |
20221 |
1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty (Fi.250.-). | Fi.262 Mi.283 |
| 200 PLN | |
20222 |
1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej. | Fi.262 Mi.283 |
| 160 PLN | |
20223 |
1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok. | Fi.263 Mi.284 |
| 26 PLN SOLD | |
20224 |
1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek za 30 gr na papierze ze znakiem wodnym II.G. z górnym marginesem z liczbą rozrachunkową "24 zł." w obramowaniu z 4 + 11 kresek pionowych; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.263 Mi.284 |
| 120 PLN SOLD | |
20225 |
| 100 PLN | |
20226 |
| 90 PLN | |
20227 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wilno - Zemgale (Łotwa) nr 293. | Fi.Cp64 |
| 60 PLN | |
20228 |
1933 kartka z Wilna z wirnikiem propagandowym poczty. | Fi.Cp73 |
| 10 PLN | |
20229 |
| 15 PLN | |
20230 |
1933 list polecony z Londynu do fabryki mebli w Radomsku, list przewieziono na terenie Polski ambulansem pocztowym nr 5 na Trasie Gdynia - Warszawa. | |
| 100 PLN | |
20231 |
1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 25.VII do Kielc; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
20232 |
1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr. frankatura mechaniczna H7, karta firmowa wysłana 11.04. z Katowic do Kielc. | |
| 120 PLN | |
20233 |
1934 list polecony ze Lwowa do Pragi. | Fi.214 Mi.242 |
| 30 PLN | |
20234 |
1934 list z Warszawy do Mołojatycz. | Fi.253 Mi.274 |
| 15 PLN | |
20235 |
1934 list z Grodna z 76-ego Lidzkiego Pułku Piechoty do Warszawy, stempel opłaty ulgowej pułku. | Fi.253 |
| 220 PLN SOLD | |
20236 |
| 400 PLN | |
20237 |
| 160 PLN | |
20238 |
| 2 000 PLN | |
20239 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, dekoracyjny prawidłowo list polecony ofrankowany obydwoma znaczkami z nadrukiem, przesłany 12.5.34 do Kielc, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia, na odwrocie datownik odbiorczy. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 220 PLN | |
20240 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA". | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 160 PLN | |
20241 |
1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w czworoblokach z górnym marginesem w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 2 000 PLN | |
20242 |
| 120 PLN | |
20243 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria pięknie kasowana okolicznościowo, gwarancja firmowa Witkowski, gwarancja. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 120 PLN | |