The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 99. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
20485

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, okolicznościowa karta z blokiem, dofrankowana i jako polecona, wysłana 29.IX z Polany Chochołowskiej do Kruszwicy, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania (przesyłka polecona Fi. 400.-).

Fi.bl.6, 299
Mi.320 
400 PLN
20486

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.7
Mi.Bl.7
90 PLN
20487

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.7
80 PLN
20488

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty w ładnym stanie.

Fi.bl.7
150 PLN
20489

1938 WILEŃSZCZYZNA - BARANOWICZE - zwrotne poświadczenie odbioru, odesłane 2.IX z urzędu pocztowego Baranowicze 1 do Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Wilnie, datownik z wyróżnikiem "l"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.


40 PLN
20490

1938 ozdobny telegram wraz z kopertą wysłany przez harcerzy ze Stanisławowa na ręce wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego; sygnatury nakładu: telegramu - "M.P.i T. Nr.1026/telegr. (VII 1936) 150.000/ Blankiet telegr. ozdobny Lx3", koperty - "M.P.i T. Nr.1026a/telegr. (VII 1936) 150.000/ Koperta do blankietu Lx3"; autorem projektu telegramu jest Stanisław Chrostowski, grafik, profesor i rektor warszawskiej ASP, zajmował się wyłącznie drzeworytem; telegram w bardzo dobrym stanie zachowania, koperta w słabym; temat - HARCERSTWO.


200 PLN
20491

1938 ozdobny telegram, wysłany przez harcerki ze Stryja na ręce żony wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego; sygnatura nakładu "P.P.T.T. Nr.1017/telegr. (VIII 1938) 175.000/ Blankiet telegraficzny Lx2"; autorem projektu telegramu jest Tadeusz Lucjan Gronowski, znany grafik, malarz, ilustrator, m.in. twórca używanego (od 1929) do dziś znaku firmowego PLL LOT; idealny stan zachowania; temat - HARCERSTWO.


120 PLN
20492

1938 list firmowy na kopercie opłaconej gotówką z wirnikiem propagandowym poczty.


40 PLN
20493

1938 kartka okolicznościowa z okazji zajęcia Zaolzia w dniu 2.10.38.


40 PLN
20494

1938 formularz telegramu zagięty w połowie.


60 PLN
20495

1938 reprint atlasu wewnętrznych połączeń pocztowych kolejowych i lotniczych, atlas zawiera 13 składanych map w tym 12 pokazujących połączenia kolejowe i jedną pokazującą połączenia lotnicze krajowe i regularne połączenia zagraniczne, atlas w twardej obwolucie, prezentowana strona tytułowa reprintu i fragment jednej z map, niewielki nakład.


140 PLN
20496

1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem 14.11.39 z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan.

Fi.286
30 PLN
20497

1939 list polecony z Poznania (poznań 1 Kiosk 2) do Francji, na odwrocie nalepka kontroli dewizowej i stempel odbiorczy.

Fi.289
200 PLN
20498

1939 "OPŁACONO GOTÓWKĄ 70%", druk-koperta do przesyłek masowych, opłacona jak zwykły list i wysłana 30.03. z miejscowości Kosów Huculski do Tarnowa, koperta firmowa: "BLIMA VOGEL WYTWÓRNIA KILIMÓW w KOSOWIE HUCULSKIM".

Fi.294, 296
Mi.315, 317
120 PLN
20499

1939 zlecenie inkasowe z Poznania.

Fi.297
50 PLN
20500

1939 list lotniczy z Katowic do Stanów Zjednoczonych.

Fi.297, 317
Mi.318, 338
15 PLN
20501

1939 list polecony z Bydgoszczy do Niemiec, rzadsza frankatura znaczka za 1 zł, na odwrocie nalepka kontroli dewizowej, gwarancja Berbeka.

Fi.305
120 PLN
20502

1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem 14.11.39 z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan.

Fi.310
30 PLN
20503

1939 dowód przyjęcia zlecenia na prenumeratę czasopisma z Makoszyc.

Fi.310
60 PLN
20504

1939 znaczek ze stemplem ambulansu pocztowego na trasie Iwanie Puste - Tarnopol nr 388.

Fi.310
50 PLN
20505

1939 kartka z warszawy z wirnikiem okolicznościowym "XVII FESTIWAL SIMC / Międzynarodowego Towarzystwa / Muzyki Współczesnej / WARSZAWA - KRAKÓW 14-21.IV.1939".

Fi.310
30 PLN
20506

1939 kartka z warszawy z wirnikiem okolicznościowym "XVII FESTIWAL SIMC / Międzynarodowego Towarzystwa / Muzyki Współczesnej / WARSZAWA - KRAKÓW 14-21.IV.1939".

Fi.310
30 PLN
20507

1939 formularz poczty polowej nadany z poczty polowej nr 50 6.4.39 do 4. Kujawskiego Pułku Artylerii w Inowrocławiu.

Fi.310, 311
500 PLN
20508

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC47, kartka z Łowicza 1 nadana 4.9.39 do Rawy Mazowieckiej, stempel cenzury z Łowicza nr BC47.

Fi.310, Cp69
400 PLN
20509

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC24, kartka z Zamościa nadana 7.9.39 do Komornik, stempel cenzury z Zamościa BC nr 24.

Fi.310, Cp80
500 PLN
20510

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC102, kartka z Przemyśla nadana 5.9.39 do Zalesia, stempel cenzury z Przemyśla BC nr 102 w kolorze czerwonym, gumkowany adres , a następnie ponownie wypisywany.

Fi.310, Cp80
300 PLN
20511

1939 "DNI LUBLINA ZAMOŚCIA I LUBELSZCZYZNY" Lublin 2, znaczek na kopercie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym, obok dodatkowo idealna odbitka kasownika (Myślicki 39 012).

Fi.311
Mi.332 
30 PLN
20512

1939 Kresy zlecenie inkasowe z Buczacza.

Fi.311
55 PLN
20513

1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Worochta - Stanisławów nr 384 z wyróżnikiem a.

Fi.311, Cp86
120 PLN
20514

1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan.

Fi.312
30 PLN
20515

1939 WILEŃSZCZYZNA - DRUJA - list wysłany 30.III z granicznej, małej miejscowości Druja (powiat brasławski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; delikatne ślady archiwizacji, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.314
Mi.335 
100 PLN
20516

1939 list z Warszawy do Krakowa, wirnik propagandowy "PAMIĘTAJ O TERMINOWYM WPŁACENIU RATY POŻYCZKI OBRONY PRZECIWLOTNICZEJ".

Fi.314
45 PLN
20517

1939 list z okupowanego przez sowietów Samboru 2.10.39 do Czerwonego Krzyża we Lwowie, mieszana frankatura znaczków polskich i radzieckich, na odwrocie stempel odbiorczy ze Lwowa.

Fi.314
120 PLN
20518

1939 widokówka z Wisły do Czechosłowacji, ozdobny kasownik z Wisły.

Fi.314
600 PLN
20519

1939 polecony list zleceniowy z Piotrkowa Trybunalskiego do Łęk Szlacheckich.

Fi.314, 318
60 PLN
20520

1939 list polecony z Częstochowy do Brześcia nad Bugiem.

Fi.318
Mi.339
40 PLN
20521

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria.

Fi.330-3
Mi.351-4
50 PLN
SOLD
20522

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków na specjalnej dekoracyjnej kopercie ostemplowana 11.II kasownikiem okolicznościowym (lewa narta wyżej) z dodatkową nalepką zawodów; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 002).

Fi.330-33
Mi.351-54
70 PLN
20523

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta (Fi.80.-).

Fi.330-33
Mi.351-54
60 PLN
20524

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, 25 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 18.II z Zakopanego do Wilna, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym (lewa narta wyżej); dobry stan zachowania (Myślicki 39 002).

Fi.331
Mi.352
50 PLN