20485 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, okolicznościowa karta z blokiem, dofrankowana i jako polecona, wysłana 29.IX z Polany Chochołowskiej do Kruszwicy, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania (przesyłka polecona Fi. 400.-). | Fi.bl.6, 299 Mi.320 |
| 400 PLN | |
20486 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu. | Fi.bl.7 Mi.Bl.7 |
| 90 PLN | |
20487 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu. | Fi.bl.7 |
| 80 PLN | |
20488 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty w ładnym stanie. | Fi.bl.7 |
| 150 PLN | |
20489 |
1938 WILEŃSZCZYZNA - BARANOWICZE - zwrotne poświadczenie odbioru, odesłane 2.IX z urzędu pocztowego Baranowicze 1 do Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Wilnie, datownik z wyróżnikiem "l"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | |
| 40 PLN | |
20490 |
1938 ozdobny telegram wraz z kopertą wysłany przez harcerzy ze Stanisławowa na ręce wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego; sygnatury nakładu: telegramu - "M.P.i T. Nr.1026/telegr. (VII 1936) 150.000/ Blankiet telegr. ozdobny Lx3", koperty - "M.P.i T. Nr.1026a/telegr. (VII 1936) 150.000/ Koperta do blankietu Lx3"; autorem projektu telegramu jest Stanisław Chrostowski, grafik, profesor i rektor warszawskiej ASP, zajmował się wyłącznie drzeworytem; telegram w bardzo dobrym stanie zachowania, koperta w słabym; temat - HARCERSTWO. | |
| 200 PLN | |
20491 |
1938 ozdobny telegram, wysłany przez harcerki ze Stryja na ręce żony wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego; sygnatura nakładu "P.P.T.T. Nr.1017/telegr. (VIII 1938) 175.000/ Blankiet telegraficzny Lx2"; autorem projektu telegramu jest Tadeusz Lucjan Gronowski, znany grafik, malarz, ilustrator, m.in. twórca używanego (od 1929) do dziś znaku firmowego PLL LOT; idealny stan zachowania; temat - HARCERSTWO. | |
| 120 PLN | |
20492 |
| 40 PLN | |
20493 |
1938 kartka okolicznościowa z okazji zajęcia Zaolzia w dniu 2.10.38. | |
| 40 PLN | |
20494 |
1938 formularz telegramu zagięty w połowie. | |
| 60 PLN | |
20495 |
1938 reprint atlasu wewnętrznych połączeń pocztowych kolejowych i lotniczych, atlas zawiera 13 składanych map w tym 12 pokazujących połączenia kolejowe i jedną pokazującą połączenia lotnicze krajowe i regularne połączenia zagraniczne, atlas w twardej obwolucie, prezentowana strona tytułowa reprintu i fragment jednej z map, niewielki nakład. | |
| 140 PLN | |
20496 |
1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem 14.11.39 z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan. | Fi.286 |
| 30 PLN | |
20497 |
1939 list polecony z Poznania (poznań 1 Kiosk 2) do Francji, na odwrocie nalepka kontroli dewizowej i stempel odbiorczy. | Fi.289 |
| 200 PLN | |
20498 |
1939 "OPŁACONO GOTÓWKĄ 70%", druk-koperta do przesyłek masowych, opłacona jak zwykły list i wysłana 30.03. z miejscowości Kosów Huculski do Tarnowa, koperta firmowa: "BLIMA VOGEL WYTWÓRNIA KILIMÓW w KOSOWIE HUCULSKIM". | Fi.294, 296 Mi.315, 317 |
| 120 PLN | |
20499 |
1939 zlecenie inkasowe z Poznania. | Fi.297 |
| 50 PLN | |
20500 |
1939 list lotniczy z Katowic do Stanów Zjednoczonych. | Fi.297, 317 Mi.318, 338 |
| 15 PLN | |
20501 |
1939 list polecony z Bydgoszczy do Niemiec, rzadsza frankatura znaczka za 1 zł, na odwrocie nalepka kontroli dewizowej, gwarancja Berbeka. | Fi.305 |
| 120 PLN | |
20502 |
1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem 14.11.39 z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan. | Fi.310 |
| 30 PLN | |
20503 |
1939 dowód przyjęcia zlecenia na prenumeratę czasopisma z Makoszyc. | Fi.310 |
| 60 PLN | |
20504 |
1939 znaczek ze stemplem ambulansu pocztowego na trasie Iwanie Puste - Tarnopol nr 388. | Fi.310 |
| 50 PLN | |
20505 |
1939 kartka z warszawy z wirnikiem okolicznościowym "XVII FESTIWAL SIMC / Międzynarodowego Towarzystwa / Muzyki Współczesnej / WARSZAWA - KRAKÓW 14-21.IV.1939". | Fi.310 |
| 30 PLN | |
20506 |
| 30 PLN | |
20507 |
1939 formularz poczty polowej nadany z poczty polowej nr 50 6.4.39 do 4. Kujawskiego Pułku Artylerii w Inowrocławiu. | Fi.310, 311 |
| 500 PLN | |
20508 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC47, kartka z Łowicza 1 nadana 4.9.39 do Rawy Mazowieckiej, stempel cenzury z Łowicza nr BC47. | Fi.310, Cp69 |
| 400 PLN | |
20509 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC24, kartka z Zamościa nadana 7.9.39 do Komornik, stempel cenzury z Zamościa BC nr 24. | Fi.310, Cp80 |
| 500 PLN | |
20510 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC102, kartka z Przemyśla nadana 5.9.39 do Zalesia, stempel cenzury z Przemyśla BC nr 102 w kolorze czerwonym, gumkowany adres , a następnie ponownie wypisywany. | Fi.310, Cp80 |
| 300 PLN | |
20511 |
1939 "DNI LUBLINA ZAMOŚCIA I LUBELSZCZYZNY" Lublin 2, znaczek na kopercie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym, obok dodatkowo idealna odbitka kasownika (Myślicki 39 012). | Fi.311 Mi.332 |
| 30 PLN | |
20512 |
1939 Kresy zlecenie inkasowe z Buczacza. | Fi.311 |
| 55 PLN | |
20513 |
1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Worochta - Stanisławów nr 384 z wyróżnikiem a. | Fi.311, Cp86 |
| 120 PLN | |
20514 |
1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan. | Fi.312 |
| 30 PLN | |
20515 |
| 100 PLN | |
20516 |
1939 list z Warszawy do Krakowa, wirnik propagandowy "PAMIĘTAJ O TERMINOWYM WPŁACENIU RATY POŻYCZKI OBRONY PRZECIWLOTNICZEJ". | Fi.314 |
| 45 PLN | |
20517 |
1939 list z okupowanego przez sowietów Samboru 2.10.39 do Czerwonego Krzyża we Lwowie, mieszana frankatura znaczków polskich i radzieckich, na odwrocie stempel odbiorczy ze Lwowa. | Fi.314 |
| 120 PLN | |
20518 |
1939 widokówka z Wisły do Czechosłowacji, ozdobny kasownik z Wisły. | Fi.314 |
| 600 PLN | |
20519 |
1939 polecony list zleceniowy z Piotrkowa Trybunalskiego do Łęk Szlacheckich. | Fi.314, 318 |
| 60 PLN | |
20520 |
1939 list polecony z Częstochowy do Brześcia nad Bugiem. | Fi.318 Mi.339 |
| 40 PLN | |
20521 |
| 50 PLN SOLD | |
20522 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków na specjalnej dekoracyjnej kopercie ostemplowana 11.II kasownikiem okolicznościowym (lewa narta wyżej) z dodatkową nalepką zawodów; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 002). | Fi.330-33 Mi.351-54 |
| 70 PLN | |
20523 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta (Fi.80.-). | Fi.330-33 Mi.351-54 |
| 60 PLN | |
20524 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, 25 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 18.II z Zakopanego do Wilna, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym (lewa narta wyżej); dobry stan zachowania (Myślicki 39 002). | Fi.331 Mi.352 |
| 50 PLN | |