Auction 99. Inter-war Poland 1919-1939

20445

1938 przyłączenie Zaolzia do Polski.

Fi.309
Mi.330
10 PLN
20446

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, kasowana (Fi.85.-).

Fi.310-22
Mi.331-43
80 PLN
20447

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria.

Fi.310-22
Mi.331-43
150 PLN
20448

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria w czworoblokach.

Fi.310-22
Mi.331-43
660 PLN
20449

Fi.310-22
Mi.331-43
120 PLN
20450

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
160 PLN
20451

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; czyste (Fi.222.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
160 PLN
20452

1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI", zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk!!! bardzo dobry stan zachowania (znaczki i blok kasowany Mi.170.- euro).

Fi.310-22, bl.7, 32-5
Mi.331-43, Bl.7, 34-7
200 PLN
20453

1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI", zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk, dobry stan zachowania.

Fi.310-22, bl.7, 32-5
160 PLN
20454

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, pasek trzech makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i nie dodrukiem obrazka znaczków - znaczek górny uszkodzony - można usunąć, a pozostała parka pięknie prezentuje błąd, gwarancja.

Fi.315MK
Mi.336
250 PLN
20455

Fi.315MK
Mi.336
350 PLN
20456

Fi.315MK
Mi.336
75 PLN
20457

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, parka znaczków za 1 zł.

Fi.320
Mi.341
35 PLN
20458

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, sześcioblok makulatury znaczka za 1 zł. ze skośnym przesunięciem ząbkowania i pełną oryginalną gumą (Fi.480.-), gwarancja.

Fi.320 MK
Mi.341
400 PLN
20459

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy, minimalne przebarwienia na gumie.

Fi.320MK
45 PLN
20460

Fi.323-6
Mi.344-7
35 PLN
20461

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok z bloku.

Fi.323-6
Mi.344-7
50 PLN
20462

Fi.323-6 (bl.7)
Mi.344-7 (Bl.7)
70 PLN
20463

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czwórka z bloku kasowana 15.VI.39 datownikiem eksploatacyjnym Katowice 1 (Fi.40.-).

Fi.323-26
Mi.344-47
40 PLN
20464

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczki z bloku, kasowane.

Fi.323-26
Mi.344-47
30 PLN
20465

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czwórka z bloku (Fi.75.-).

Fi.323-26
Mi.344-47
60 PLN
20466

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty w słabszym stanie, liczony jak czworoblok znaczków z bloku.

Fi.323-26 (bl.7)
Mi.344-47
60 PLN
20467

1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, seria czysta (Fi.45.-).

Fi.327-29
Mi.348-50
35 PLN
20468

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Krynica - Tarnów nr 144.

Fi.Cp73
60 PLN
20469

1938 kartka lotnicza nadana z Warszawy do Palestyny, kasownik "WARSZAWA 1 BANK GOSP. KRAJ.", kartka pisana w jidysz.

Fi.Cp75
150 PLN
20470

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Gdynia nr 5.

Fi.Cp78
50 PLN
20471

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Gdynia nr 15 z wyróżnikiem b.

Fi.Cp78
40 PLN
20472

1938 kartka z Gniezna do Poznania, ozdobny kasownik "GNIEZNO ZAPRASZA".

Fi.Cp78I
60 PLN
20473

1938 zeszycik znaczkowy w dobrym stanie.

Fi.ZzO5c
300 PLN
20474

Fi.bl.5A, 5B
Mi.Bl.5A, 5B
230 PLN
20475

Fi.bl.5A, B
Mi.Bl.5A, B
380 PLN
20476

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, bloki kasowane okolicznościowo (Fi.400.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.5A-B
280 PLN
20477

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, dwa bloki skasowane okolicznościowo 3.V na specjalnych kopertach z dodatkowymi nalepkami, przesłane na listach poleconych nadanych z terenu wystawy, kasowniki odbiorcze; dekoracyjne walory w dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.5A-B
450 PLN
20478

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
240 PLN
20479

1938 I polski lot do stratosfery, list z niedoszłego lotu opłacony okolicznościowym blokiem.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
200 PLN
20480

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
280 PLN
20481

Fi.bl.6
140 PLN
20482

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty w ładnym stanie (Fi.400.-).

Fi.bl.6
320 PLN
20483

Fi.bl.6
180 PLN
20484

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, specjalna okolicznościowa karta ofrankowana blokiem skasowanym 20 IX stemplem okolicznościowym "I POLSKI LOT STRATOSFERYCZNY ZAKOPANE DOLINA CHOCHOŁOWSKA" w Zakopanem (Myślicki 38 241), dodatkowe stemple: "PRZEWIEZIONE POCZTĄ STRATOSFERYCZNĄ" (Myślicki 38 031) i "Lot do stratosfery z powodu pożaru balonu nie doszedł do skutku. Dolina Chochołowska (Zakopane) 24.X.1938" (Myślicki 38 242) - oba, najwyższy stopień rzadkości D według katalogu stempli.

Fi.bl.6
200 PLN