Auction 99. Inter-war Poland 1919-1939

20164

Fi.254
Mi.275
30 PLN
20165

1931 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Katowice - Lublin nr 251.

Fi.Cp48
80 PLN
20166

1931 formularz wezwania świadka wysłany z sądu w warszawie do Lwowa, napis "Sprawa karna wolna od opłaty / Opłata pocztowa ryczałtowa".

40 PLN
20167

1932 "MORSKIE OKO 1400 m. SCHRONISKO POLSKIEGO TOWARZYSTWA TATRZAŃSKIEGO" - widokówka wysłana 11.VIII z Jordanowa do Krynicy, fioletowa pieczęć schroniska; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.226
Mi.245
60 PLN
20168

1932 widokówka z Zakopanego do Śródek Jagiellońskich.

Fi.226
Mi.245
10 PLN
20169

1932 kartka z Zakopanego do Krakowa, widokówka Tatr Zielony Staw.

Fi.226
70 PLN
20170

1932 list polecony z Krynicy Zdroju do Nowego Sącza, uszkodzona klapa koperty.

Fi.226, 245, 248
50 PLN
20171

Fi.238, 243
80 PLN
20172

1932 wydanie obiegowe - godło państwa, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr. tzw. wiedeńskie, cięte, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.244FP2
Mi.263PFä
100 PLN
20173

Fi.250
Mi.271
600 PLN
20174

1932 Wydanie obiegowe tzw."małe doniczki", rozbudowana seria czysta w obu znanych położeniach znaku wodnego, w tym znaczki za 5, 10, 15, 20, 25 i 30 gr ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu W.II.L, bez znaczka za 15 gr ze znakiem wodnym w położeniu W.II.P.; znaczek za 60 gr występuje tylko w położeniu W.II.P.

Fi.251-57
Mi.272-78
500 PLN
20175

Fi.252
Mi.273
30 PLN
20176

Fi.255 FP
Mi.276 Pfa
500 PLN
20177

Fi.255FP
Mi.276PFä
300 PLN
20178

Fi.255FP
Mi.276PFä
500 PLN
20179

Fi.256
Mi.277
20 PLN
20180

Fi.Cp48I
30 PLN
20181

1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Warszawa 2 (wyróżnik c), okolicznościowy wirnik na dofrankowanej części na odpowiedź karty podwójnej wysłanej 17.VII.1933 do Otwocka (Myślicki 32 123).

Fi.Cp49IB, 240
Mi.259
30 PLN
20182

Fi.Cp50
40 PLN
20183

30 PLN
20184

40 PLN
20185

1932 ekspresowy list wartościowy z Tłustego na Kresach do Belgii, na odwrocie stemple tranzytowe w tym niemieckiego ambulansu na trasie Wrocław - Bytom.

200 PLN
20186

1933 ekspresowy list polecony z Częstochowy do Warszawy.

Fi.240, 261
30 PLN
20187

1933 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 321, nie odnotowany.

Fi.242, 255
150 PLN
20188

1933 fragment listu (składany dokument) nadanego w ambulansie pocztowym na trasie Nowy Sącz - Chabówka nr 342.

Fi.242, 256
40 PLN
20189

Fi.245, 250, 258, 259, 261
200 PLN
20190

Fi.251, 252
100 PLN
20191

1933 całostka ilustrowana do obrotu krajowego wysłana z Krakowa do Włoch, dopłata włoskim znaczkiem dopłaty.

Fi.252, Cp55
220 PLN
20192

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39, nietypowe umieszczenie numeru ambulansu w kasowniku.

Fi.254
50 PLN
20193

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Krynica - Kraków nr 143, nietypowe umieszczenie numeru ambulansu w kasowniku.

Fi.254
80 PLN
20194

1933 polecony list pobraniowy z Królewskiej Huty do Tych, na odwrocie stempel odbiorczy i adnotacja o odmowie przyjęcia listu.

Fi.254, 262
Mi.275, 283
120 PLN
20195

Fi.256
30 PLN
20196

1933 700-lecie Torunia.

Fi.258
Mi.279
240 PLN
20197

1933 700-lecie założenia Torunia, czworoblok doskonałym stanie.

Fi.258
Mi.279
1 000 PLN
20198

1933 karta ze znaczkami okolicznościowymi przedstawiającymi ratusz w Toruniu ze stemplami okolicznościowymi z okazji 700-lecia miasta Torunia i II Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej w Toruniu.

Fi.258, 260
100 PLN
20199

Fi.258D
Mi.279Y
120 PLN
20200

Fi.258G
Mi.279
280 PLN
20201

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.760.-).

Fi.259
Mi.280
460 PLN
20202

1933 zwycięzcy Challengu.

Fi.259
Mi.280
30 PLN
20203

1933 zwycięzcy Challenge'u, znaczek w ładnym stanie.

Fi.259
Mi.280
100 PLN