The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 99. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19964

1924 orzeł w wieńcu, znaczek w kolorze fioletowo niebieskim na wycinku listu obiegowego z Żodzisk, gwarancja.

Fi.190a
Mi.209b
350 PLN
19965

1924 Orzeł w wieńcu, 40 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 30.X.1926 z Warszawy do USA; słabszy stan zachowania.

Fi.191
Mi.210
17 PLN
SOLD
19966

1924 orzeł w wieńcu, list z Górnej Grupy do Niemiec, uszkodzona lewa stopka litery A w POLSKA.

Fi.191
Mi.210 
30 PLN
19967

1924 Orzeł w wieńcu, 50 gr - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany miejscowo 29.I.1927 w Białej-Podlaskiej, koperta firmowa "Adwokat i Obrońca przy Sądach Wojskowych STANISŁAW MOŹDZIŃSKI Biała Podlaska"; słabszy stan zachowania.

Fi.192
Mi.211
26 PLN
SOLD
19968

1924 orzeł w wieńcu, znaczek z usterką w postaci plamy łączącej lewe udo orła z ogonem.

Fi.192U
Mi.211
35 PLN
SOLD
19969

1924 znaczek z dziurkowaniem firmowym.

Fi.193
Mi.212
50 PLN
19970

1924 Stanisław Wojciechowski, znaczek wklejony w miejsce uszkodzonego znaczka w arkuszu na tak zwany "okienkowy".

Fi.193
Mi.212
110 PLN
19971

1924 Stanisław Wojciechowski prezydent RP, czysty znaczek za 1 zł. , piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.193
Mi.212
550 PLN
19972

1924 Stanisław Wojciechowski, znaczek w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.193
Mi.212
400 PLN
19973

1924 Stanisław Wojciechowski, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.193
Mi.212
450 PLN
19974

1924 Stanisław Wojciechowski, składany list polecony za pobraniem wysłana z Warszawy 10.2.28 z Gazety Rolniczej do Szadka, ciekawe i rzadkie, znaczek uszkodzony narożnik ju w chwili naklejania na list, w środku znaczek opłaty stemplowej.

Fi.193, 208
Mi.212, 236 
100 PLN
19975

1924 Stanisław Wojciechowski, frankatura mieszana, list zleceniowy - najwcześniejsza koperta druk o sygnaturze M.P.i T.53 (XI.-925) wysłany 7.I.1928 z Warszawy do Urzędu pocztowego w Mławie, datownik odbiorczy na odwrocie; walor w doskonałym stanie zachowania opisany i reprodukowany w PRZEGLĄDZIE FILATELISTYCZNYM 4/2015 w artykule pp. P.Pelczara i M.Rzadkosza.

Fi.193, 208II
Mi.212, 236II 
250 PLN
19976

1924 ekspresowy list polecony z MSZ w Warszawie do Pragi.

Fi.208II, 209II, 210I
25 PLN
19977

1924 KONWENCJA POCZTOWO-TELEGRAFICZNA MIĘDZY POLSKĄ A ROSJĄ, list polecony frankowany parką radzieckich znaczków za 20 kop wysłany 20.V z Leningradu do Warszawy, stemple leningradzkich urzędów pośrednich, datownik odbiorczy Warszawa 24 V 24.
Wojnę polsko-bolszewicką zakończył traktat pokojowy zawarty 21 III 1921 w Rydze, ustalenia dotyczące nawiązania komunikacji pocztowej zostały uregulowane trzy lata później 24 V 1923 podpisaniem w Moskwie konwencji pocztowo-telegraficznej między Rzeczpospolitą Polską, a Rosyjską SFRR, Ukraińską SRR i Białoruską SRR, strona polska ratyfikowała ją 17 XII 1924, a weszła ona w życie dopiero 3 V 1925; komunikacja pocztowa i telegraficzna została prawnie ustanowiona dopiero 4 lata po zakończeniu wojny, jak pisze J.Tokar Filatelistyka 1/1994: "[...] w okresie przejściowym 1921-1924 docierały do Polski listy z obszaru sowieckiego, chociaż bliżej nie wiadomo w jaki sposób. [...] Wszystkie listy z ZSRR wysłane w okresie, w którym wzajemny obrót pocztowy nie był jeszcze uregulowany, bezpośrednio do Polski należą dziś do niezmiernie rzadkich [...]"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.241III 
800 PLN
19978

1925 list z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie do Pragi.

Fi.183, 189, 208
Mi.202, 208, 236
35 PLN
19979

1925 list polecony z Kolbuszowej do polskiego poselstwa w Pradze.

Fi.183, 192
35 PLN
19980

1925 list polecony z Krakowa do polskiego poselstwa w Pradze.

Fi.183, 192, 208II, 209I
35 PLN
19981

1925 list polecony z Warszawy do polskiego poselstwa w Pradze, urząd nadania Warszawa Sejm, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.185, 191, 209I
40 PLN
19982

1925 kartka z Krakowa do Ustanowej.

Fi.186
Mi.205
20 PLN
19983

1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Warszawa nr 103.

Fi.186
50 PLN
19984

1925 list firmowy z Warszawy do Pragi, na odwrocie nalepka propagandowa Pomorskiej Wystawy Rolnictwa i Przemysłu w Grudziądzu.

Fi.187
Mi.208
35 PLN
19985

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria bez znaczka za 40 + 50 gr w czworoblokach, katalog Fischer 1.600,- zł.

Fi.194-202, 204
Mi.213-21, 223
900 PLN
19986

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria stemplowana.

Fi.194-204
Mi.213-23
750 PLN
19987

1925 wydanie z dopłatą Na Skarb Narodowy, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.1200.-).

Fi.194-204
Mi.213-23
1 200 PLN
19988

1925 wydanie z dopłatą Na Skarb Narodowy, pięknie skasowana w Lwowie 22 seria (Fi.1320.-), gwarancja.

Fi.194-204
Mi.213-23
1 400 PLN
19989

1925 wydanie z dopłatą na Skarb narodowy, seria z doskonałym stanie.

Fi.194-204
Mi.213-223
1 000 PLN
19990

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, fragment arkusza (48 sztuk) znaczka za 10 + 50 gr.

Fi.198
Mi.217
500 PLN
19991

1925-26 wydanie obiegowe (różne rysunki), rozbudowana kompletna seria 18-znaczkowa zawierająca oba typy (tam, gdzie one występują) wszystkich wartości, bardzo trudna do skompletowania; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.205-15
Mi.233-43
1 600 PLN
19992

1925 seria widokowa, zestaw prób znaczków: za 2 gr. - z małymi literami GR, 3, 5, 10 gr. i 15 gr., niegumowane - tak jak je wydano i jako niekreślone rzadsze, gwarancja Rachmanow, Mikstein, Schmutz.

Fi.206 P4, 207I P1, 208I P1, 209I P1, 210I P1
Mi.234-38
2 200 PLN
19993

1925 różne rysunki, próba lub znaczek w niewłaściwym dla wydania kolorze oliwkowozielonym z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

Fi.206P2
Mi.234
600 PLN
19994

1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Łuków - Lublin nr 454.

Fi.209
80 PLN
19995

1925 seria widokowa, unikalna - jako kasowana, cięta próba znaczka za 10 gr. unieważniona kasownikiem z wyróżnikiem "d" i napisem w otoku GŁ. SKŁAD. MAT. POCZT. WARSZAWA - 9.VIII.29, znanych jest tylko kilka różnych podobnie skasowanych prób, w tym jedna - z prezydentem St.Wojciechowskim, na kopercie; w handlu niespotykane, gwarancja Mikstein, kolorowy fotoatest Krawczyk.

Fi.209 P1
4 000 PLN
19996

1925 różne rysunki, znaczek z rysunkiem typ I.

Fi.209I
Mi.237I
40 PLN
19997

1925 seria widokowa, 10 gr - frankatura wielokrotna, znaczki w typie I na liście wysłanym 21.VIII z Warszawy do Zurychu; koperta firmowa: "JASŁO" Zakłady Przemysłowo-Naftowe "GARTENBERG I SCHREIER" Ska.Akc. w JAŚLE (Małopolska); temat - ROPA NAFTOWA.

Fi.209I
Mi.237I 
30 PLN
SOLD
19998

1925 seria widokowa, 10 gr - frankatura wielokrotna, list wysłany 7.VI.1928 z Warszawy do Szwajcarii.

Fi.209II
Mi.237II 
30 PLN
SOLD
19999

1925 różne rysunki, rzadka gumowana cięta próba znaczka za 10 gr kreślona czerwonym tuszem, nieregularna guma, gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.209I P1
Mi.237
800 PLN
20000

1925 wydanie obiegowe (różne rysunki), znaczek za 10 gr o rzadkim ząbkowaniu liniowym ZL 11¾:11½ na podlepce, dobry stan zachowania.

Fi.209I ZL
Mi.237I
80 PLN
20001

1925 seria widokowa, znaczek za 10 gr. z rzadkim ząbkowaniem liniowym 11,75:11,5; gwarancja i opis odmiany ząbkowania Krawczyk.

Fi.209I ZL
Mi.237I 
25 PLN
20002

1925 list polecony z Grodziec koło Będzina do Sosnowca.

Fi.210
26 PLN
SOLD
20003

1925 różne rysunki, znaczek z rysunkiem typ I.

Fi.210I
Mi.238I
50 PLN