The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 99. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
22636

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 78 z charakterystyczną usterką znaczka podstawowego występującą w całym nakładzie "długa ukośna kreska przechodząca przez korpus i prawe skrzydło orła", gwarancja.

Fi.356
Mi.390IV
40 PLN
22637

1945 wyzwolenie miast, znaczek z III walca z poz. 35 z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Walocha.

Fi.356
Mi.390IV 
50 PLN
22638

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem i błędem nadruku na poz. 70 "niższa litera i", gwarancja i oznaczenie.

Fi.356 B9
Mi.390IV
80 PLN
22639

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem oraz silnym abklaczem, znaczek z błędem nadruku "niższe i", kombinacja błędów.

Fi.356 B9
Mi.390IV
100 PLN
22640

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 25 z błędem "ścięte s" - s całkowicie uszkodzone, gwarancja i opis Walocha.

Fi.356 B11
Mi.390IV 
60 PLN
22641

1945 wyzwolenie miast, znaczki z poz. 75-85 z nadrukami przesuniętymi nadrukami z poz. 26-26, górny znaczek z błędem "ścięte s", zdwojony druk rotograwiury znaczka podstawowego, gwarancja i opis Walocha.

Fi.356 B11
Mi.390IV 
400 PLN
22642

1945 wyzwolenie miast, kumulacja błędów, znaczek z przesuniętym nadrukiem z błędem B14 "zalana cyfra 4", dodatkowo silny abklacz na odwrocie.

Fi.356 B14
Mi.390IV
240 PLN
22643

1945 "Kalisz" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr. z mocno przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na dole znaczka, lewy z błędem na poz.24 "1 bez haczyka", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.356 MK2 B3
Mi.390IV 
450 PLN
22644

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z silnie przesuniętym w górę nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja.

Fi.356 Mk3
Mi.390IV
320 PLN
22645

1945 "Kalisz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z odwróconym i lekko przesuniętym nadrukiem z niekatalogowanym błędem na poz.16/85 "słabo odbite i przerwane na dole a", istnieje tylko kilka takich egzemplarzy, błędy na odwróconych i podwójnych nadrukach są unikalne (Fi.+50%), gwarancja i opis pozycji Schmutz.

Fi.356 No B
Mi.390IV 
2 250 PLN
22646

1945 "Kalisz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z mocnym przesunięciem nadruku - nominał 3 zł. na dole znaczka (Fi.180.-), na odwrocie lekki ślad niebieskiej sygnatury, gwarancja Krawczyk.

Fi.356B MK2
Mi.390IV 
150 PLN
22647

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nbadrukiem z nominałem na dole znaczka, gwarancja.

Fi.356MK
Mi.390IV
140 PLN
22648

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym w górę nadrukiem - nominał na dole znaczka, dodatkowo nominał odbity na marginesie, gwarancja.

Fi.356MK3
Mi.390IV
200 PLN
22649

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym , nadruk z poz. 15, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.356No
Mi.390IVK
900 PLN
SOLD
22650

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym z poz. 72, gwarancja Perzyński, Wiatrowski.

Fi.356No
Mi.390IVK
1 000 PLN
22651

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym z poz. 5 na znaczku z poz. 95, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.356No
Mi.390IVK
1 200 PLN
22652

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem z poz. 49 z nominałem na dole znaczka pochodzącym z przesuniętego nadruku z poz. 59 i częściowym odbiciem własnego nominału na górze, rzadka kombinacja, poziome przygięcie na dole znaczka, gwarancja.

Fi.356t
Mi.390IV
200 PLN
22653

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 52 z przesuniętym nadrukiem i nominałem na dole znaczka, gwarancja Petriuk.

Fi.356t
Mi.390IV
120 PLN
22654

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem błędem z poz. 53 z nominałem na dole znaczka, gwarancja.

Fi.356t
Mi.390IV
120 PLN
22655

1945 wyzwolenie miast, list polecony z warszawy wysłany 24.2.45, prowizoryczny stempel i erka urzędu pocztowego warszawa 23, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 229, koperta lekko przycięta z góry i lewej strony.

Fi.357
Mi.390IX
1 000 PLN
22656

1945 wyzwolenie miast, parka z przesuniętym nadrukiem i silnym abklaczem, gwarancja.

Fi.357
Mi.390X
240 PLN
22657

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka.

Fi.357
Mi.390X
130 PLN
22658

1945 wyzwolenie miast, znaczek narożnikowy z przesuniętym w poziomie nadrukiem przechodzącym na margines.

Fi.357
Mi.390X
70 PLN
22659

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 30 z błędem znaczka podstawowego "uszkodzona prawa cyfra 2 w nominale", gwarancja i oznaczenie.

Fi.357 (343 B2)
Mi.390X
60 PLN
22660

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.1 znaczka podstawowego "kreska na pierwszym piórze lewego skrzydła", gwarancja Krawczyk.

Fi.357 B
Mi.390X
60 PLN
22661

1945 wyzwolenie miast, znaczek z III walca z nadrukiem z po. 33 z powtarzalną usterka w części nakładu w postaci "uszkodzonego I", dodatkowo usterka "uszkodzona litera a", gwarancja i oznaczenie.

Fi.357 B
Mi.390X
60 PLN
22662

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem z niekatalogowanym błędem na poz.36/86 "przerwa w drugim a", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.357 B
Mi.390X 
70 PLN
22663

1945 wyzwolenie miast, znaczek poz. 100 z błędem znaczka podstawowego "kropka przy A w POCZTA", dodatkowo błąd nadruku "zalana cyfra 4", silny abklacz.

Fi.357 B (342 B1)
Mi.390X
80 PLN
22664

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowa próbna odbitka nadruku z błędami na poz.7 "litera z węższa i pierwsze a ścięte z prawej" - to dowód, że oba występowały w formie przedrukowej od początku, gwarancja i opis Jendroszek BPP,.

Fi.357 B1+B9
Mi.390X 
700 PLN
22665

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 28 z błędem "uszkodzone 4", podlepka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.357 B4
Mi.390X 
25 PLN
22666

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 59 - 60, lewy znaczek z błędem "uszkodzone prawe a", gwarancja i oznaczenie.

Fi.357 B11
Mi.390X
80 PLN
22667

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 9 z błędem "uszkodzone a", podlepka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.357 B11
Mi.390X 
25 PLN
22668

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 59 z błędem "uszkodzone drugie a", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.357 B11
Mi.390X 
50 PLN
22669

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy znaczek za 3 zł/25 gr z błędem na poz.9 "cała góra litery a uszkodzona" i dodatkowo z przesuniętym w górę nadrukiem, na liście poleconym II klasy wysłanym 1.III z urzędu Warszawa 23 do Łodzi, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym (W34 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 229 z dopisaną literą "d"; całość w dobrym stanie zachowania, gwarancja Krawczyk.

Fi.357 B11, 343
Mi.390X, 384
2 000 PLN
22670

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, pozioma parka znaczków za 3 zł/25 gr. poz. 39/40 (89/90) z mocno obróconym nadrukiem; to nie jedyna dolna połówka z tak obróconym nadrukiem, podobne obrócenie jednego nadruku nastąpiło na dolnej połówce arkusza z podwójnym nadrukiem "Zakopane", rzadki błąd, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.357 MK
Mi.390X
300 PLN
SOLD
22671

1945 wyzwolenie miast, czworoblok z spektakularnie przesuniętym nadrukiem w pionie i poziomie, dodatkowo silny abklacz.

Fi.357 MK
Mi.390X
600 PLN
22672

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. zbłedem na poz.91 "brak nominału" - został on przesunięty na wyższy dziewiąty rząd; przy takim przesunięciu 40-ci znaczków w arkuszu ma nominał na dole, a tylko w 10-ciu brak nominału, poza zgieciami gumy w ładnym stanie, gwarancja i opis Falkowski.

Fi.357 MK2
Mi.390X
250 PLN
22673

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym w górę nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja.

Fi.357 MK3
Mi.390X
150 PLN
22674

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem z dolnego rzędu - brak nominału znaczka, gwarancja.

Fi.357 MK3
Mi.390X
180 PLN
SOLD
22675

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 24 z błędem "brak haczyka w 1" i "uszkodzone o", ślady przywarcia, gwarancja i opis Walocha.

Fi.357B3
Mi.390X
25 PLN