The auction will start on 19.04.2024

Auction 99. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
22476

1944 Goznak, znaczek narożnikowy z podwójna perforacja poziomą na marginesie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.343MK3
Mi.384
300 PLN
SOLD
22477

1944 K.R.N., list miejscowy z Lublina, koperta użyta prawdopodobnie dwukrotnie na ten sam adres; pierwszy raz list opłacono gotówką 7.8.44, a powtórnie opłacono znaczkiem 4.1.45 (kasownik na znaczku), opłata raz 0,50 zł, a następnie 1 zł odpowiada obowiązującym w tych dniach taryfom pocztowym, osobliwe.

Fi.344
Mi.386
750 PLN
22478

1944 K.R.N., pionowa parka z nadrukiem przesuniętym w górę z nominałem przechodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja.

Fi.344
Mi.386
100 PLN
22479

1944 K.R.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.344
Mi.386
30 PLN
22480

1944 K.R.N., miejscowy list z Warszawy złożony z formularza telegramu, kasownik prowizoryczny urzędu pocztowego Warszawa 26, gwarancja.

Fi.344
Mi.386
600 PLN
22481

1944 K.R.N., parka z przesuniętym w górę nadrukiem - dolny znaczek bez nominału, górny znaczek z nominałem na dole, gwarancja.

Fi.344
Mi.386
380 PLN
22482

1944 K.R.N., znaczek za 1 zł./25 gr., z błędami: na znaczku podstawowym na poz.70 "kropka w prawej cyfrze 5" i niekatalogowanym rzadkim błędem nadruku na poz.20/70 "przerwana I w XII", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.344 B
Mi.386 
60 PLN
22483

1944 K.R.N., parka znaczków za 1 zł./25 gr., lewy z niekatalogowanym błędem z poz.36 "kropka po N jak odwrócony przecinek", prawy z katalogowanym błędem z poz.37 "lewa kreska przerwana", gwarancja Krawczyk.

Fi.344 B+B17
Mi.386 
80 PLN
22484

1944 K.R.N., narożny znaczek za 1 zł./25 gr., z błędem na znaczku podstawowym z poz.1 "kreska na pierwszym piórze lewego skrzydła" i bardzo mocno zaawansowanymi błędami nadruku "uszkodzone cyfry 3 u góry i 1 górnej daty' oraz "uszkodzone u dołu X górnej daty", ślad podlepki na górnym marginesie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.344 B1
Mi.386
60 PLN
22485

1944 K.R.N., znaczek z poz. 51 z charakterystyczną usterką znaczka podstawowego występującą w całym nakładzie "kreska długości ok. 1,5 mm na prawym skrzydle orła", dodatkowo katalogowy błąd "uszkodzona u góry cyfra 3", gwarancja i oznaczenie.

Fi.344 B1
Mi.386
40 PLN
22486

1944 K.R.N., pasek ośmiu znaczków za 1 zł. pięć z błędami na poz.1 "uszkodzone 3 i X" i na podstawowym poz.51 "kreska na prawym skrzydle", na poz.2 "uszkodzona kropka i N", na podstawowym z poz.55 "prawe G z haczykiem" na poz.6 "lewa kreska przerwana" i na poz.7 "wcięcie w cyfrze 9, lewa kreska przerwana i uszkodzona litera z", gwarancja Krawczyk.

Fi.344 B1, B2, B, B5, B6
Mi.386 
200 PLN
22487

1944 K.R.N., kompletny arkusz z kompletem błędów występujących dwa razy w arkuszu (arkusze przedrukowane dwukrotnie 50-cio znaczkową forma przedrukową), arkusz w bardzo dobrym stanie zagięty w połowie do spakowania wzdłuż perforacji. Znaczki podstawowe z I walca rotograwiurowego.

Fi.344 ark. (B1-B20)
Mi.386
1 000 PLN
22488

1944 K.R.N. - FDC, polecona miejscowa kartka z Lublina wysłana w pierwszym dniu obiegu 31.12.44 znaczka z nadrukiem "KRN", ręcznie pisana erka, na odwrocie doklejony dowód nadania, stempel cenzury wojskowej nr 8, opłata 25 gr powyżej wymaganej taryfy pocztowej, przesyłka o charakterze filatelistycznym.

Fi.344, 342, Cp89
600 PLN
22489

1944 wydanie rocznicowe, seria stemplowana, gwarancja.

Fi.344B1, B2
Mi.386
60 PLN
22490

1944-45 K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P. - NADRUKI ODWRÓCONE, seria znaczków czystych, za 1/25 gr. z poz.49/2 gwarancja z opisem pozycji Schmutz, za 2/25 gr. z błędem nadruku na poz.45/56 "uszkodzona cyfra 4 w 1944" i dodatkowo "przerwana prawa kreska" gwarancja z opisem pozycji i błędu Schmutz, błędy na odwróconych i podwójnych nadrukach są unikalne (Fi.+50%), a za 3 /25 gr. z poz.49/2 gwarancja z opisem pozycji Kapkowski.

Fi.344-46 No (345 B7)
Mi.386-88
12 000 PLN
22491

1944 K.R.N., znaczek z nadrukiem z poz. 47 z błędem "mniejsza kropka po literze R", gwarancja i oznaczenie.

Fi.344B20
Mi.386
30 PLN
22492

1944 K.R.N., parka makulaturowych znaczków drukowana bardzo małą ilością farby - praktycznie nie widoczne nowe nominały znaczków i cały nadruk na lewym znaczku, gwarancja.

Fi.344MK
Mi.386
240 PLN
22493

1944 K.R.N., znaczek narożnikowy z poz. 100 z podwójnym nadrukiem, gwarancja.

Fi.344Np
Mi.386DD
2 400 PLN
22494

1944 P.K.W.N., znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem- nominał na dole znaczka, gwarancja.

Fi.345
Mi.387
150 PLN
22495

1944 P.K.W.N., kasowany znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z II walca na poz.96 "kropka pod P w POCZTA", gwarancja Krawczyk.

Fi.345 B
Mi.387 
30 PLN
22496

1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na prawidłowo opłaconej poleconej karcie pocztowej wysłanej 26.III z Lublina do Warszawy, dodatkowo znaczek za 50 gr Goznak; jako formularza użyto całostki Generalnego Gubernatorstwa za 12 gr. widoki zabytkowych budowli (sygn.I.44); okupacyjna nalepka polecenia "Lublin 1"; stempelek cenzury wojskowej 161; nie inspirowane filatelistycznie przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do bardzo rzadkich; walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja.

Fi.345, 343
Mi.387, 384 
1 500 PLN
22497

1944 P.K.W.N., pasek znaczków z przesuniętym w poziomie nadrukiem przechodzącym na sąsiedni znaczek, czwarty znaczek z błędem "cyfra 9 wcięta u góry z prawej strony".

Fi.345B3
Mi.387
250 PLN
22498

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 21.I.45 w Kielcach, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym KIELCE z wyróżnikiem "j", prowizoryczna okupacyjna erka z wykreślonym napisem (Distr.Radom) i dopisanym numerem urzędu "1"; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 261 typ z orłem w koronie; oryginalne nie inspirowane filatelistycznie przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.346
Mi.388
1 250 PLN
22499

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem w poziomie, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
65 PLN
22500

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
55 PLN
22501

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
60 PLN
22502

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem wchodzącym na górny margines. Pionowe przesunięcia w tym wydaniu są znacznie rzadsze niż poziome.

Fi.346
Mi.388
90 PLN
22503

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z lekko ukośnym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
22504

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał częściowo na górze i częściowo na dole znaczka, gwarancje Ways, Petriuk.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
22505

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja.

Fi.346
Mi.388
120 PLN
22506

1944 R.T.R.P., znaczek z silnie przesuniętym w górę nadrukiem - nominał na dole znaczka i na górnym marginesie, gwarancja.

Fi.346
Mi.388
160 PLN
SOLD
22507

1944 R.T.R.P., list polecony z Warszawy 38 5.2.45 do Lublina, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 229, koperta przycięta z lewej strony.

Fi.346
Mi.388
800 PLN
22508

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem- nominał na dole znaczka, gwarancja.

Fi.346
Mi.388
150 PLN
22509

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem z poz. 72 z walca III, gwarancja Ways.

Fi.346
Mi.388 
60 PLN
22510

1944 R.T.R.P., unikalny znaczek za 3 zł./25 gr. bez perforacji pionowej na prawym marginesie (Fi. 7.500,-), na oryginalnym miejscowym liście poleconym nadanym 8.2.45 w Lublinie, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 347 i kasownik odbiorczy, ten błąd perforacji występował w zaledwie kilku arkuszach, znanych kilka listów ze znaczkiem z tym błędem nadanych miejscowo w Lublinie, gwarancja.

Fi.346MK1
Mi.388
8 000 PLN
22511

1944 R.T.R.P., czworoblok wzorcowych odbitek kontrolnych nadruku z poz. 33/44 na szarym papierze, złamania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.346P
Mi.388
400 PLN
22512

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 77 z silnie przesuniętym nadrukiem, nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.346x
Mi.388 
130 PLN
22513

1944 zaniechane wydanie znaczków opłaty na listy polecone, czworoblok znaczka urzędowego na listy zwyczajne z nadrukiem nowej wartości, nakład tego niewprowadzonego do obiegu znaczka zaledwie 150 sztuk, katalog Fischer 24.000,- zł, gwarancja Wiatrowski.

Fi.VI
10 000 PLN
22514

1944 kartka z radzieckiej poczty polowej do Rosji, stempelek "Wojskowy" i stempel cenzury wojskowej nr 107.


80 PLN
22515

1944 list polecony z Jarosławia do zarzecza, opłata gotówkowa - stempelek z ręcznie wpisaną opłata 1,50 zł, prowizoryczny kasownik i erka Jarosławia, oraz prowizoryczny stempel odbiorczy Zarzecza na froncie koperty.


200 PLN