Auction 99. Communist Poland 1945-1952

22836

1945 list polecony z Henrykowa koło Warszawy do Warszawy, znaczki unieważnione ręcznie, prowizoryczna erka, na odwrocie stempel odbiorczy Warszawa 51.

Fi.376a, 377
Mi.409b, 410
160 PLN
22837

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z błędem nadruku III formą "uszkodzone 0", gwarancja Krawczyk.

Fi.376a B
Mi.409b
60 PLN
22838

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (I forma) - frankatura wielokrotna, parka pionowa z poz.5/15 górny znaczek z błędem zarówno nadruku, występującym w niewielkiej części nakładu "wyszczerbiona dolna część belki po lewej stronie", jak i znaczka podstawowego "prawa górna nóżka K w POLSKA wyszczerbiona i uszkodzone A", list wysłany 19.IX z Warszawy do Djursholm w Szwecji, stempelek cenzury 1584; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.376a FI T1
Mi.409b
500 PLN
22839

Fi.376aI
Mi.409b
30 PLN
22840

Fi.376a MK
Mi.409b
120 PLN
22841

Fi.376a MK
Mi.409b
200 PLN
22842

Fi.376a No
Mi.409bK
500 PLN
22843

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z przesuniętym odwróconym nadrukiem F.II typ 2 poz.69/32, dobrze widoczna struktura nadruku belki, gwarancja Falkowski, z opisem Schmutz.

Fi.376a No
Mi.409b
600 PLN
22844

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Ryblewski.

Fi.376aNo
Mi.409bK
450 PLN
22845

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków z silnie przesuniętym odwróconym nadrukiem formy II, bardzo dekoracyjny i rzadki walor pochodzący z jednego arkusza z takim nadrukiem w doskonałym stanie, gwarancja i opis.

Fi.376aNo FII
Mi.409bK
1 020 PLN
22846

1945 wycinek z listu z kasownikiem prowizorycznym z Blachowni, gwarancja.

Fi.376a t1+2
Mi.409b
50 PLN
22847

1945 wydanie przedrukowe, znaczki z nadrukiem typ 1 i 2.

Fi.376a typ1+2
Mi.409b
15 PLN
22848

Fi.376b
Mi.409a
380 PLN
22849

Fi.376b FII T1
Mi.409a
7 500 PLN
22850

Fi.376b FII T1+2
Mi.409a
8 800 PLN
22851

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym, przedrukowany II formą poz.5 (typ 2); na liście wysłanym 14.11 z Gdyni do Warszawy, kasownik nadawczy GDYNIA 1 / *a*; ta rzadka odmiana była dostępna na poczcie w Gdańsku i najprawdopodobniej tam nabyty znaczek użyto w Gdyni (wycena samego tylko znaczka kasowanego Mi.500 euro); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem i podpisem Danowski.

Fi.376b FII T2
Mi.409a
3 600 PLN
22852

Fi.376b FI typ 1
Mi.409a
4 000 PLN
22853

Fi.376b T1
Mi.409b
6 000 PLN
22854

Fi.376b typ1
Mi.409a
350 PLN
22855

Fi.376b typ 1 i 2
Mi.409a
2 500 PLN
22856

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków w kolorze jasno brązowoczerwonym z obiegu pocztowego z Świętochłowic, nadruk formą III, nadruki typ1 i typ2, gwarancja i opis Walocha.

Fi.376c typ1 + typ2
Mi.409
800 PLN
22857

Fi.376c typ 2, 376a, 360, 377
Mi.409
1 000 PLN
22858

1945 wydanie przedrukowe, list z Chorzowa do warszawy opłacony znaczkiem w rzadkiej odmianie koloru ciemno czerwonobrązowym, Fischer 1.000,- zł, gwarancja i oznaczenie.

Fi.376d
Mi.409
600 PLN
22859

Fi.376d t1+2
Mi.409b
1 400 PLN
22860

1945 wydanie przedrukowe, wzorcowa odbitka kontrolna, gwarancja.

Fi.376ok
Mi.409
320 PLN
22861

1945 Zabytki Gdańska, parka znaczków za 1 zł., blok legitymacyjny N.3.W.I.

Fi.377
Mi.410
30 PLN
22862

1945 Zabytki Gdańska, 1 zł ząbkowanie liniowe ZL ¾ parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, pod znaczkami liczby rozrachunkowe; czyste, dobry stan zachowania.

Fi.377
Mi.410
50 PLN
22863

1945 Zabytki Gdańska, szeroko cięta seria, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.377-79 nz
Mi.410-12A U
250 PLN
22864

1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty.

Fi.377nz
Mi.410U
60 PLN
22865

1945 zabytki Gdańska, dziesięcioblok znaczków ciętych.

Fi.377nz
Mi.410U
240 PLN
22866

1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL 11 czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, pod znaczkami liczby rozrachunkowe; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.378
Mi.411
50 PLN
22867

1945 zabytki Gdańska, czworoblok z numerem walca na marginesie.

Fi.378
25 PLN
22868

Fi.378, 379B
60 PLN
22869

1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty, gwarancja Walocha.

Fi.378nz
Mi.411U
90 PLN
22870

1945 Zabytki Gdańska, 3 zł - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 29.8.1947 z miejscowości Przesieka (Hain) do Wrocławia, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym - datownikiem niemym (P222 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki); walor bardzo dobrym stanie zachowania; u dołu pocztówki nadawca użył nazwy miejscowości - Matejkowice, wiązało się to z tym, że po wojnie odnaleziono tam zrabowane z warszawskiej "Zachęty" obrazy Jana Matejki, a także inne dzieła sztuki z Krakowa, Warszawy i Wrocławia, kilka miesięcy po tym wydarzeniu miejscowość Hain przemianowano na Matejkowice; a w marcu 1946 na Przesiekę.

Fi.379B
Mi.412A
60 PLN
22871

Fi.379B
Mi.412A
100 PLN
22872

Fi.380, 376a
90 PLN
22873

1945 Warszawa oskarża, 1,50 zł + 3 zł + 6 zł - frankatura trójkolorowa wielokrotna, polecony list ekspresowy wysłany 19.3.46 z urzędu Zakopane 1 do Wierzbnika; doskonale odciśnięty kasownik odbiorczy "STARACHOWICE-WIERZBNIK 1" z 22.3 w bardzo rzadko stosowanym czerwonym kolorze; dobry stan zachowania.

Fi.380, 381, 383
Mi.414, 415, 417
50 PLN
22874

1945 Warszawa oskarża, seria stemplowana na kopercie.

Fi.380-5
40 PLN
22875

Fi.380d
Mi.414
80 PLN