22756 |
1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze liliowym na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.365P2 Mi.396 |
| 30 PLN | |
22757 |
1945 zabytki Krakowa, znaczek rzadkim ząbkowaniem liniowym ZL9, gwarancja i oznaczenie Wysocki. | Fi.365a Mi.396 |
| 70 PLN | |
22758 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik M.Kopernika, znaczek za 3 zł. z ząbkowaniem ZL.9, gwarancja Krawczyk. | Fi.365a Mi.396 |
| 90 PLN | |
22759 |
1945 zabytki Krakowa, znaczek z ząbkowaniem liniowym ZL9, gwarancja i oznaczenie Wysocki. | Fi.365a ZL9 Mi.396 |
| 70 PLN | |
22760 |
1945 zabytki Krakowa, parka z podwójnym drukiem znaczka na papierze z1, gwarancja Walocha. | Fi.365dp Mi.396DD |
| 90 PLN | |
22761 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik M.Kopernika, parka najrzadszych w serii znaczków za 3 zł. na drzewnym papierze, bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, piękny stan. | Fi.365ys Mi.396Us |
| 200 PLN | |
22762 |
1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł., z błędem na poz.7 dolnego sektora "S połączone z marginesem", gwarancja. | Fi.367 B10 Mi.399 |
| 50 PLN | |
22763 |
1945 Liga Morska, seria stemplowana. | Fi.367-70 Mi.399-402 |
| 180 PLN | |
22764 |
1945 Liga Morska, czworoblok z parkami rozdzielonymi pustopolem, z górnym marginesem. | Fi.367-70 Mi.399-402 |
| 150 PLN | |
22765 |
1945 Liga Morska, rzadki komplet prób w kolorze czarnym na papierze średnim szarawym, gwarancje Walocha, jeden znaczek Perzyński. | Fi.367-70 P1 Mi.399-402 |
| 7 500 PLN | |
22766 |
1945-1948 karnet - "POTĘŻNA FLOTA WARUNKIEM BOGACTWA NARODU" ze znaczkami z dopłatą na Ligę Morską, znaczki wydania z 1945 roku skasowane dwoma trzywierszowymi stemplami: górne "Urząd Pocztowy-Gdańsk 1/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 003), dolne "Urząd Pocztowo-Telekomunikacyjny Sopoty/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 005); w 1946 roku do karnetu wklejono znaczek z dopłatą na Ligę Morską i ostemplowano go fioletowym kasownikiem "MORZE ŹRÓDŁEM DOBROBYT MAS 1946 ŚWIĘTO MORZA" (Myślicki 46 048); w 1948 do karnetu wklejono serię znaczków wydaną z okazji Święta Morza z emblematem Ligi Morskiej i ostemplowano czarnym kasownikiem "LIGA MORSKA MOBILIZUJE NARÓD DO WYKONANIA PLANU MORSKIEGO" (Myślicki 48 045); dodatkowy stempelek w ramce "WYDANO w ILOŚCI 500 egz. numerowanych"; występujące w kilku wariantach, ze znaczkami z: roku 1945, z lat 1945+1946 i jak oferowany na tej aukcji z lat 1945+1946+1948 - najrzadszy wariant; karnet nosi bardzo niski numer "046"; dobry stan zachowania. | Fi.367-70, 406, 459-61 Mi.399-402, 440, 490-92 |
| 900 PLN | |
22767 |
1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na białym papierze, kilka plamek na gumie, liczony jak podlepkowy, sygnowany BMK gwarancja Krawczyk. | Fi.367y Mi.399 |
| 30 PLN | |
22768 |
1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na cienkim białym papierze, z niekatalogowanym błędem "mała kreska w drugiej liczbie II", gwarancja Krawczyk. | Fi.367y Mi.399 |
| 55 PLN | |
22769 |
1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na białym papierze, gwarancja. | Fi.367y Mi.399 |
| 50 PLN | |
22770 |
1945 Liga Morska, pasek ośmiu znaczków z parkami rozdzielonymi pustopolem. | Fi.368 Mi.400 |
| 200 PLN | |
22771 |
1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł z błędem na poz.9 w prawym sektorze "kropka w drugiej liczbie II", użyty po okresie ważności na prawidłowo opłaconym liście zamiejscowym wysłanym 28.7 z Gdyni do Sosnowca, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "WŁASNE OKRĘTY PODNIOSĄ DOBROBYT NARODU"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 46 039). | Fi.368 B14, 362, 380 Mi.400, 393, 414 |
| 100 PLN SOLD | |
22772 |
1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.23 w prawym sektorze "kropka w liczbie 20", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.368 B20 Mi.400 |
| 30 PLN | |
22773 |
1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł., z niekatalogowanym błędem na poz.17 w prawym sektorze "kropka w literze L", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.369 B Mi.401 |
| 30 PLN | |
22774 |
1945 Liga Morska, pasek ośmiu znaczków z parkami rozdzielonymi pustopolem. | Fi.370 Mi.402 |
| 200 PLN | |
22775 |
1945 Liga Morska, nieząbkowany znaczek za 3 + 5 zł z podwójnym drukiem, poziome złamanie. | Fi.370Dp Mi.402DD |
| 1 200 PLN | |
22776 |
1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu. | Fi.371 Mi.403 |
| 35 PLN | |
22777 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, oryginalnie kasowany znaczek za 1+5 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.371 Mi.403 |
| 100 PLN | |
22778 |
1945 FDC znaczka z okazji I Kongresu Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu. | Fi.371 Mi.403 |
| 60 PLN | |
22779 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, czworoblok ciętych znaczków za 1+5 zł. z pierwszego nakładu z wyraźnym rastrem tła, dodatkowo - co unikalne, z wyraźną drugostronną odbitką konturów rysunku, gwarancja. | Fi.371 nz Mi.403U |
| 2 400 PLN | |
22780 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty - fałszerstwo z nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy. | Fi.371 nz FFi Mi.403 U |
| 40 PLN | |
22781 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, makulaturowy cięty znaczek za 1+5 zł. z drugiego nakładu, z mniej wyraźnym rastrem rysunku, ładny marginesowy egzemplarz, gwarancja Schmutz. | Fi.371 nz MK Mi.403U |
| 300 PLN | |
22782 |
1945 kartka z pierwszego dnia obiegu znaczka z okazji I Kongresu Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu nadana jako polecona 4.7.45 do Lublina, stempel cenzury wojskowej nr 1698. | Fi.371, 358, 362 Mi.403, 391, 393 |
| 100 PLN | |
22783 |
1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty - nadużycie formy. | Fi.371nz FFI Mi.403U FALSE |
| 30 PLN | |
22784 |
1945I Kongres Pracowników PiT w Poznaniu, znaczek cięty z nadużytej matrycy. | Fi.371nzFFi Mi.403UFalse |
| 35 PLN | |
22785 |
1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, makulaturowy znaczek cięty, gwarancja i oznaczenie MK Schmutz. | Fi.371nzMK Mi.403U |
| 200 PLN | |
22786 |
1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, odmiany papierów. | Fi.372 Mi.405 |
| 120 PLN | |
22787 |
1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, oryginalnie kasowany znaczek za 5 zł., gwarancja Krawczyk. | Fi.372 Mi.405 |
| 50 PLN | |
22788 |
1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem. | Fi.372 Mi.405 |
| 15 PLN | |
22789 |
1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, znaczek za 5 zł skasowany 15.VII datownikiem okolicznościowym na wycinku, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.372 Mi.405 |
| 60 PLN | |
22790 |
1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, czworoblok znaczków czystych. | Fi.372 Mi.405 |
| 90 PLN | |
22791 |
1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, znaczek cięty, gwarancja Walocha. | Fi.372nz Mi.405U |
| 750 PLN | |
22792 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł. (Fi.180.-). | Fi.373 Mi.406 |
| 160 PLN | |
22793 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, czworoblok znaczków czystych. | Fi.373 Mi.406 |
| 160 PLN | |
22794 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego. | Fi.373 Mi.406 |
| 15 PLN | |
22795 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek skasowany 12.VIII na wycinku rzadkim stemplem okolicznościowym "XXI REGATY WIOŚLARSKIE I KAJAKOWE O MISTRZOSTWA POLSKI w BYDGOSZCZY - BRDYUJŚCIE" (Myślicki 45 008); rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.373 Mi.406 |
| 200 PLN | |