Auction 99. Communist Poland 1945-1952

22756

1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze liliowym na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.365P2
Mi.396
30 PLN
22757

1945 zabytki Krakowa, znaczek rzadkim ząbkowaniem liniowym ZL9, gwarancja i oznaczenie Wysocki.

Fi.365a
Mi.396
70 PLN
22758

1945 zabytki Krakowa - pomnik M.Kopernika, znaczek za 3 zł. z ząbkowaniem ZL.9, gwarancja Krawczyk.

Fi.365a
Mi.396
90 PLN
22759

1945 zabytki Krakowa, znaczek z ząbkowaniem liniowym ZL9, gwarancja i oznaczenie Wysocki.

Fi.365a ZL9
Mi.396
70 PLN
22760

Fi.365dp
Mi.396DD
90 PLN
22761

1945 zabytki Krakowa - pomnik M.Kopernika, parka najrzadszych w serii znaczków za 3 zł. na drzewnym papierze, bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, piękny stan.

Fi.365ys
Mi.396Us
200 PLN
22762

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł., z błędem na poz.7 dolnego sektora "S połączone z marginesem", gwarancja.

Fi.367 B10
Mi.399
50 PLN
22763

1945 Liga Morska, seria stemplowana.

Fi.367-70
Mi.399-402
180 PLN
22764

1945 Liga Morska, czworoblok z parkami rozdzielonymi pustopolem, z górnym marginesem.

Fi.367-70
Mi.399-402
150 PLN
22765

Fi.367-70 P1
Mi.399-402
7 500 PLN
22766

1945-1948 karnet - "POTĘŻNA FLOTA WARUNKIEM BOGACTWA NARODU" ze znaczkami z dopłatą na Ligę Morską, znaczki wydania z 1945 roku skasowane dwoma trzywierszowymi stemplami: górne "Urząd Pocztowy-Gdańsk 1/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 003), dolne "Urząd Pocztowo-Telekomunikacyjny Sopoty/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 005); w 1946 roku do karnetu wklejono znaczek z dopłatą na Ligę Morską i ostemplowano go fioletowym kasownikiem "MORZE ŹRÓDŁEM DOBROBYT MAS 1946 ŚWIĘTO MORZA" (Myślicki 46 048); w 1948 do karnetu wklejono serię znaczków wydaną z okazji Święta Morza z emblematem Ligi Morskiej i ostemplowano czarnym kasownikiem "LIGA MORSKA MOBILIZUJE NARÓD DO WYKONANIA PLANU MORSKIEGO" (Myślicki 48 045); dodatkowy stempelek w ramce "WYDANO w ILOŚCI 500 egz. numerowanych"; występujące w kilku wariantach, ze znaczkami z: roku 1945, z lat 1945+1946 i jak oferowany na tej aukcji z lat 1945+1946+1948 - najrzadszy wariant; karnet nosi bardzo niski numer "046"; dobry stan zachowania.

Fi.367-70, 406, 459-61
Mi.399-402, 440, 490-92
900 PLN
22767

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na białym papierze, kilka plamek na gumie, liczony jak podlepkowy, sygnowany BMK gwarancja Krawczyk.

Fi.367y
Mi.399
30 PLN
22768

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na cienkim białym papierze, z niekatalogowanym błędem "mała kreska w drugiej liczbie II", gwarancja Krawczyk.

Fi.367y
Mi.399
55 PLN
22769

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na białym papierze, gwarancja.

Fi.367y
Mi.399
50 PLN
22770

1945 Liga Morska, pasek ośmiu znaczków z parkami rozdzielonymi pustopolem.

Fi.368
Mi.400
200 PLN
22771

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł z błędem na poz.9 w prawym sektorze "kropka w drugiej liczbie II", użyty po okresie ważności na prawidłowo opłaconym liście zamiejscowym wysłanym 28.7 z Gdyni do Sosnowca, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "WŁASNE OKRĘTY PODNIOSĄ DOBROBYT NARODU"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 46 039).

Fi.368 B14, 362, 380
Mi.400, 393, 414
100 PLN
22772

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.23 w prawym sektorze "kropka w liczbie 20", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.368 B20
Mi.400
30 PLN
22773

1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł., z niekatalogowanym błędem na poz.17 w prawym sektorze "kropka w literze L", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.369 B
Mi.401
30 PLN
22774

Fi.370
Mi.402
200 PLN
22775

1945 Liga Morska, nieząbkowany znaczek za 3 + 5 zł z podwójnym drukiem, poziome złamanie.

Fi.370Dp
Mi.402DD
1 200 PLN
22776

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu.

Fi.371
Mi.403
35 PLN
22777

Fi.371
Mi.403
100 PLN
22778

Fi.371
Mi.403
60 PLN
22779

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, czworoblok ciętych znaczków za 1+5 zł. z pierwszego nakładu z wyraźnym rastrem tła, dodatkowo - co unikalne, z wyraźną drugostronną odbitką konturów rysunku, gwarancja.

Fi.371 nz
Mi.403U
2 400 PLN
22780

Fi.371 nz FFi
Mi.403 U
40 PLN
22781

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, makulaturowy cięty znaczek za 1+5 zł. z drugiego nakładu, z mniej wyraźnym rastrem rysunku, ładny marginesowy egzemplarz, gwarancja Schmutz.

Fi.371 nz MK
Mi.403U
300 PLN
22782

Fi.371, 358, 362
Mi.403, 391, 393
100 PLN
22783

Fi.371nz FFI
Mi.403U FALSE
30 PLN
22784

1945I Kongres Pracowników PiT w Poznaniu, znaczek cięty z nadużytej matrycy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse
35 PLN
22785

Fi.371nzMK
Mi.403U
200 PLN
22786

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, odmiany papierów.

Fi.372
Mi.405
120 PLN
22787

Fi.372
Mi.405
50 PLN
22788

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem.

Fi.372
Mi.405
15 PLN
22789

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, znaczek za 5 zł skasowany 15.VII datownikiem okolicznościowym na wycinku, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.372
Mi.405
60 PLN
22790

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, czworoblok znaczków czystych.

Fi.372
Mi.405
90 PLN
22791

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, znaczek cięty, gwarancja Walocha.

Fi.372nz
Mi.405U
750 PLN
22792

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł. (Fi.180.-).

Fi.373
Mi.406
160 PLN
22793

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, czworoblok znaczków czystych.

Fi.373
Mi.406
160 PLN
22794

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego.

Fi.373
Mi.406
15 PLN
22795

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek skasowany 12.VIII na wycinku rzadkim stemplem okolicznościowym "XXI REGATY WIOŚLARSKIE I KAJAKOWE O MISTRZOSTWA POLSKI w BYDGOSZCZY - BRDYUJŚCIE" (Myślicki 45 008); rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.373
Mi.406
200 PLN