Auction 99. Communist Poland 1945-1952

23036

Fi.403 B1, B2, B3, B4, B5, B
Mi.436
1 450 PLN
23037

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na ilustrowanej karcie wydanej staraniem Ligi Morskiej z IV serii z ilustracją "BITWA POD OLIWĄ 1627 R." ostemplowany 3.5 w Bytomiu stemplem okolicznościowym "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1945" (Myślicki 46 012).

Fi.404
Mi.437
40 PLN
23038

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na kopercie skasowany 19 V na Górze św. Anny stemplem okolicznościowym "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1945" (Myślicki 46 010).

Fi.404
Mi.437
40 PLN
23039

1946 kartka do Torunia z kasownikiem okolicznościowym z Góry Św. Anny z okazji 25-lecia III Powstania Śląskiego, ciekawa widokówka nawiązująca do stempla okolicznościowego.

Fi.404
Mi.437
80 PLN
23040

Fi.404
Mi.437
400 PLN
23041

Fi.404 ark.
Mi.437
340 PLN
23042

Fi.405
Mi.438
80 PLN
23043

Fi.405 nz
Mi.438 U
1 200 PLN
23044

Fi.405MK
Mi.438
65 PLN
23045

1946 Święto Morza, arkusz sprzedażny, wyrwany fragment górnego marginesu po zszywaczu, w arkuszu znaczek z błędem "kropka po T".

Fi.406
Mi.406 ark. (406B1)
750 PLN
23046

1946 Święto Morza, kartka z Gdyni do Warszawy ze stemplem okolicznościowym "WŁASNE OKRĘTY PODNIOSĄ DOBROBYT NARODU"

Fi.406
Mi.440
40 PLN
23047

Fi.406
Mi.440
70 PLN
23048

1946 Święto Morza, narożny czworoblok znaczków ciętych za 3+7 zł. z oznaczeniem walca pod 91 znaczkiem, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.406 nz
Mi.440 U
2 400 PLN
23049

1946 Święto Morza, znaczek z błędem "kropka po T".

Fi.406B1
50 PLN
23050

1946 święto morza, nie zaakceptowany projekt esej autorstwa J. Wilczyka wykonany w PWPW drukowany w 1949 roku razem z innymi projektami w dwunastoznaczkowych arkusikach w barwach; brązowej, szaroczerwonej i szaroróżowej na papierze szarobiałym gumowanym, opisane w "Podręcznik specjalizowany polskich znaczków pocztowych 1944 -1999" autorstwa A. Kiełbasa - Schoeni i S. Fołty, esej w barwie brązowej i szaroróżowej nie wymieniony.

Fi.406Es
Mi.440
420 PLN
23051

Fi.407
Mi.439
60 PLN
23052

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, narożny czworoblok.

Fi.407
Mi.439
20 PLN
23053

Fi.407 nz
Mi.439 U
700 PLN
23054

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek z błędem "ukośna kreska nad literą K w wyrazie POLSKA".

Fi.407B1
25 PLN
23055

Fi.407nz
Mi.439U
750 PLN
23056

Fi.407nz
Mi.439U
1 400 PLN
23057

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, gwarancja Walisch. Wycena Fischera 2x550=1100

Fi.407nz
Mi.439U
750 PLN
23058

Fi.408a
Mi.441a
40 PLN
23059

1946 list z Zielonej Góry do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3049.

Fi.408a
Mi.441a
40 PLN
23060

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem najrzadszego walca, którym drukowano ten znaczek N.1.W.V. (4080 arkuszy) - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

Fi.408a
Mi.441a
600 PLN
23061

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.IX. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.408a
Mi.441a
60 PLN
23062

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.VI. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.408a
Mi. Mi.441a
60 PLN
23063

1946 kartka z Żagania 5.10.46 do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3045.

Fi.408a, Cp95
50 PLN
23064

Fi.408a, b
Mi.441a, b
40 PLN
23065

Fi.408a, b
Mi.441a, b
110 PLN
23066

1946 Będzin, odmiany kolorów, papierów.

Fi.408a, b
Mi.441a, b
25 PLN
23067

Fi.408a MK
Mi.441a
600 PLN
23068

Fi.408b
Mi.441b
30 PLN
23069

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.II. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

Fi.408b
Mi.441b
50 PLN
23070

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.III. - znajdujący się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.408b
Mi.441b
40 PLN
23071

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XVIII. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

Fi.408b
Mi.441b
100 PLN
23072

Fi.409
Mi.442
30 PLN
23073

1946 Henryk IV Probus, parka z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.409
Mi.442
50 PLN
23074

Fi.410
Mi.443
40 PLN
23075

1946 zamek w Lanckoronie, dwie odmiany znaczka na różnych papierach.

Fi.410
Mi.443
10 PLN