23036 |
1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3"; na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia"; na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa" (Fi.1850.-). | Fi.403 B1, B2, B3, B4, B5, B Mi.436 |
| 1 450 PLN | |
23037 |
1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na ilustrowanej karcie wydanej staraniem Ligi Morskiej z IV serii z ilustracją "BITWA POD OLIWĄ 1627 R." ostemplowany 3.5 w Bytomiu stemplem okolicznościowym "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1945" (Myślicki 46 012). | Fi.404 Mi.437 |
| 40 PLN | |
23038 |
1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na kopercie skasowany 19 V na Górze św. Anny stemplem okolicznościowym "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1945" (Myślicki 46 010). | Fi.404 Mi.437 |
| 40 PLN | |
23039 |
1946 kartka do Torunia z kasownikiem okolicznościowym z Góry Św. Anny z okazji 25-lecia III Powstania Śląskiego, ciekawa widokówka nawiązująca do stempla okolicznościowego. | Fi.404 Mi.437 |
| 80 PLN | |
23040 |
1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, dwa narożne czworobloki znaczków za 3+7 zł. z różnym ząbkowaniem liniowym - ZL 10,75 i bardzo rzadkim ZL 11. | Fi.404 Mi.437 |
| 400 PLN | |
23041 |
| 340 PLN | |
23042 |
1946 list z Gliwic 16.7.46 do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3233 i stempel i zalepka cenzury brytyjskiej. | Fi.405 Mi.438 |
| 80 PLN | |
23043 |
1946 1 rocznica zwycięstwa, parka znaczków ciętych za 3 zł., gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.405 nz Mi.438 U |
| 1 200 PLN | |
23044 |
| 65 PLN | |
23045 |
1946 Święto Morza, arkusz sprzedażny, wyrwany fragment górnego marginesu po zszywaczu, w arkuszu znaczek z błędem "kropka po T". | Fi.406 Mi.406 ark. (406B1) |
| 750 PLN | |
23046 |
1946 Święto Morza, kartka z Gdyni do Warszawy ze stemplem okolicznościowym "WŁASNE OKRĘTY PODNIOSĄ DOBROBYT NARODU" | Fi.406 Mi.440 |
| 40 PLN | |
23047 |
1946 Święto Morza, oryginalnie kasowany na wycinku znaczek za 3+7 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.406 Mi.440 |
| 70 PLN | |
23048 |
1946 Święto Morza, narożny czworoblok znaczków ciętych za 3+7 zł. z oznaczeniem walca pod 91 znaczkiem, piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.406 nz Mi.440 U |
| 2 400 PLN | |
23049 |
1946 Święto Morza, znaczek z błędem "kropka po T". | Fi.406B1 |
| 50 PLN | |
23050 |
1946 święto morza, nie zaakceptowany projekt esej autorstwa J. Wilczyka wykonany w PWPW drukowany w 1949 roku razem z innymi projektami w dwunastoznaczkowych arkusikach w barwach; brązowej, szaroczerwonej i szaroróżowej na papierze szarobiałym gumowanym, opisane w "Podręcznik specjalizowany polskich znaczków pocztowych 1944 -1999" autorstwa A. Kiełbasa - Schoeni i S. Fołty, esej w barwie brązowej i szaroróżowej nie wymieniony. | Fi.406Es Mi.440 |
| 420 PLN | |
23051 |
1946 rocznica manifestu lipcowego, oryginalnie kasowany w Żywcu znaczek za 3 zł., gwarancja Krawczyk. | Fi.407 Mi.439 |
| 60 PLN | |
23052 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, narożny czworoblok. | Fi.407 Mi.439 |
| 20 PLN | |
23053 |
1946 rocznica manifestu lipcowego, narożny cięty znaczek za 3 zł., gwarancja Schmutz. | Fi.407 nz Mi.439 U |
| 700 PLN | |
23054 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek z błędem "ukośna kreska nad literą K w wyrazie POLSKA". | Fi.407B1 |
| 25 PLN | |
23055 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, gwarancja Mikstein. | Fi.407nz Mi.439U |
| 750 PLN | |
23056 |
1946 2. rocznica manifestu Lipcowego, cięty marginesowy czworoblok z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja Mikstein,. | Fi.407nz Mi.439U |
| 1 400 PLN | |
23057 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, gwarancja Walisch. Wycena Fischera 2x550=1100 | Fi.407nz Mi.439U |
| 750 PLN | |
23058 |
1946 "BISKUPIN WYKOPALISKA" Gąsawa, kasownik okolicznościowy według Myślickiego stosowany od XII.1946 na liście wysłanym 4.11 do miejscowości Czerwińsk nad Odrą, a więc miesiąc wcześniej!!! bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 46 087). | Fi.408a Mi.441a |
| 40 PLN | |
23059 |
1946 list z Zielonej Góry do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3049. | Fi.408a Mi.441a |
| 40 PLN | |
23060 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem najrzadszego walca, którym drukowano ten znaczek N.1.W.V. (4080 arkuszy) - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania. | Fi.408a Mi.441a |
| 600 PLN | |
23061 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.IX. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.408a Mi.441a |
| 60 PLN SOLD | |
23062 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.VI. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.408a Mi. Mi.441a |
| 60 PLN SOLD | |
23063 |
1946 kartka z Żagania 5.10.46 do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3045. | Fi.408a, Cp95 |
| 50 PLN | |
23064 |
1946 Będzin, mieszana frankatura znaczków w kolorze oliwkowym i brązowym na liście poleconym z Warszawy do Norwegii. | Fi.408a, b Mi.441a, b |
| 40 PLN | |
23065 |
| 110 PLN | |
23066 |
1946 Będzin, odmiany kolorów, papierów. | Fi.408a, b Mi.441a, b |
| 25 PLN | |
23067 |
| 600 PLN | |
23068 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł. w kolorze brązowym, blok legitymacyjny N.2.W.I. | Fi.408b Mi.441b |
| 30 PLN | |
23069 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.II. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania. | Fi.408b Mi.441b |
| 50 PLN | |
23070 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.III. - znajdujący się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.408b Mi.441b |
| 40 PLN | |
23071 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XVIII. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania. | Fi.408b Mi.441b |
| 100 PLN | |
23072 |
1946 płyta nagrobna ks. Henryka IV Probusa, znaczek z przesuniętą w poziomie perforacją na krawędź rysunku. | Fi.409 Mi.442 |
| 30 PLN | |
23073 |
1946 Henryk IV Probus, parka z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.409 Mi.442 |
| 50 PLN | |
23074 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Lanckoronie, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czysty, na dolnym marginesie mała podlepka (z dala od znaczka). | Fi.410 Mi.443 |
| 40 PLN | |
23075 |
1946 zamek w Lanckoronie, dwie odmiany znaczka na różnych papierach. | Fi.410 Mi.443 |
| 10 PLN | |