Auction 98. Communist Poland 1945-1952

13823

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze jasno brązowoczerwonym na liście okolicznościowym I Wystawy i Targów Przemysłu Lubelszczyzny, znaczek z charakterystyczną usterką w postaci uszkodzonej belki z prawej strony, gwarancja i opis przy znaczku Walocha.

Fi.376c typ 2, 376a, 360, 377
Mi.409
1 200 PLN
13824

Fi.376d t1+2
Mi.409b
1 400 PLN
13825

Fi.377
Mi.410
90 PLN
13826

Fi.377, 385
Mi.410, 419
250 PLN
13827

1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty.

Fi.377nz
Mi.410U
60 PLN
13828

1945 zabytki Gdańska, dziesięcioblok znaczków ciętych.

Fi.377nz
Mi.410U
240 PLN
13829

1945 zabytki Gdańska, list polecony z Łodzi do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.378
Mi.411
60 PLN
13830

Fi.379B
Mi.412A
30 PLN
13831

Fi.380
Mi.414
30 PLN
13832

Fi.380d
Mi.414
80 PLN
13833

1945 Warszawa oskarża, znaczek w kolorze brązowawokarminowym na papierze y3, gwarancja i opis Walocha.

Fi.380d
Mi.414
261 PLN
13834

Fi.381
Mi.415
45 PLN
13835

1945 Warszawa oskarża, znaczek z lekkim abklaczem.

Fi.381
Mi.415
50 PLN
13836

Fi.381B1
Mi.415
30 PLN
13837

1945 Warszawa oskarża, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415
20 PLN
13838

1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 15/III 46 z Lublina do Grudziądza, znaczek skasowany datownikiem gumowym LUBLIN 1 z wyróżnikiem "*b*" i datą wpisywaną ręcznie; prowizoryczny stempelek polecenia; datownik odbiorczy na odwrocie; koperta firmowa "KLinika Dermatologiczna Uniw. M.Curie-Skłodowskiej (Szpital Św. Józefa) Lublin, ul.Radziwiłłowska 11"; dobry stan zachowania (koperta rozerwana).

Fi.383
Mi.417
50 PLN
13839

Fi.384
Mi.418
60 PLN
13840

Fi.385 P1, 385 P1 FFi
Mi.419
3 200 PLN
13841

Fi.385, 377
Mi.419, 410
100 PLN
13842

1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów.

Fi.386
Mi.413
100 PLN
13843

1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

Fi.386
Mi.413
60 PLN
13844

1945 Kongres Związków Zawodowych, kartka FDC z pierwszego dnia obiegu.

Fi.386
Mi.413
35 PLN
13845

1945 Kongres Związków Zawodowych, znaczek na kopercie 21.11 skasowany stemplem okolicznościowym "(VII) I KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH" stosowanym w dniach 18-21 listopada; doskonały stan zachowania (Myślicki 45 014).

Fi.386
Mi.413
120 PLN
13846

Fi.386
Mi.413
60 PLN
13847

1945 Powstanie Listopadowe, kasowany znaczek za 10 zł.

Fi.387
Mi.420
30 PLN
13848

Fi.395, 398
Mi.428, 431
70 PLN
13849

1945 list z Pabianic do Niemiec w rosyjskiej strefie.

Fi.408a
40 PLN
13850

1945 kartka bez wydrukowanego znaku opłaty z Łodzi do Kielc z stempelkiem "Opłata pocztowa / opłacona gotówką", stempel cenzury wojskowej nr 833.

Fi.CfkVIII
80 PLN
13851

1945 kartka bez wydrukowanego znaku opłaty z stempelkiem "Opłata pocztowa / opłacona gotówką" i kwotą pobrania 50 w trójkącie (50 gr.) wysłana z Łodzi do Lublina, stempel cenzury wojskowej nr 259.

Fi.CfkVIII
80 PLN
13852

1945 kartka z Lublina do Łodzi, stempel cenzury wojskowej nr 312, całostka z hasłem propagandowym nr 4.

Fi.Cp91I
140 PLN
13853

Fi.Cp92
30 PLN
13854

1945 kartka z Katowic 7.7.45 do Radomia, stempel opłaty gotówkowej i cenzury wojskowej nr 1671.

120 PLN
13855

1945 list urzędowy z Komendy MO w Krakowie 23.4.45 do Tarnowa, stempel cenzury wojskowej nr 536.

50 PLN
13856

1945 list urzędowy z Tarnowa 29.9.45 do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 556.

70 PLN
13857

1945 zwrotne poświadczenie odbioru z sądu rejonowego w Łańcucie do Rakszawy, prowizoryczny kasownik z Łańcuta.

70 PLN
13858

1945 list z Głuchołaz 6.11.45 do Torunia, prowizoryczny stempel Głuchołaz, opłata gotówkowa, koperta przycięta z lewej strony.

85 PLN
13859

1945 list z Niemiec z alianckiej strefy okupacyjnej do Gogolina, stempel polskiego urzędu cenzury nr 3227, gwarancja.

80 PLN
13860

1945 zwrotne poświadczenie odbioru listu sądowego z Tarnowa do Zawady, stempel cenzury wojskowej nr 557.

50 PLN
13861

1945 list z Niemiec ze strefy amerykańskiej do Gogolina, stempel cenzury i zalepka amerykańskiej cenzury, stempel urzędu cenzury nr 3244 , gwarancja.

90 PLN
13862

1945 list z Niemiec z radzieckiej strefy okupacyjnej do Gogolina, stempel urzędu cenzury nr 3211, gwarancja.

40 PLN