The new auction will start soon

Auction 98. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
14063

1947 pojedyncza frankatura na liście z Tarnobrzega 1.8.47 do Jarosławia.

Fi.418
Mi.454 
10 PLN
14064

1947 wydanie przedrukowe, parka ciętych znaczków za 5/6 zł., gwarancja Scmutz.

Fi.418 nz
Mi.454 U
400 PLN
14065

1947 list z Warszawy do Jarosławia, znaczek z nadrukiem w kolorze pomarańczowym.

Fi.418b
Mi.454 
10 PLN
14066

1947 wydanie przedrukowe, marginesowy znaczek za 5/6 zł. z rozlanym nadrukiem w kolorze pomarańczowym, gwarancja.

Fi.418b B
Mi.454 
80 PLN
14067

1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.418nz
Mi.451U
350 PLN
14068

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U
1 000 PLN
14069

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U 
900 PLN
14070

1947 wydanie przedrukowe, narożny nieząbkowany czworoblok, gwarancja Wiatrowski.

Fi.418nz
Mi.454U 
1 000 PLN
14071

1947 Emil Zegadłowicz, znaczek z błędem "kreska pod LSKA", gwarancja.

Fi.419 B
Mi.453 
40 PLN
14072

1947 Emil Zegadłowicz, czworoblok znaczków za 5+15 zł. lewy górny z błędem "kreska w prawej 5", gwarancja Falkowski.

Fi.419 B
Mi.453 
60 PLN
14073

1947 Kultura Polska I wydanie, Malarstwo - nieząbkowane znaczki za 1 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.420A
Mi.455B
50 PLN
14074

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B 
20 PLN
14075

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420B
Mi.455A 
25 PLN
14076

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420B
Mi.455A 
20 PLN
14077

1947 Kultura Polska I wydanie, Malarstwo - ząbkowane znaczki za 1 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, usterka perforacji pionowej - przeząbkowano zagięty narożnik arkusza, po rozprostowaniu powstała perforacja "ukośna"; czyste, dobry stan zachowania.

Fi.420B B
Mi.455A
100 PLN
14078

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.421A
Mi.456B
30 PLN
14079

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.421A
Mi.456B 
20 PLN
14080

1947 Kultura Polska, czworoblok znaczków z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
25 PLN
14081

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A 
15 PLN
14082

1947 Kultura Polska I wydanie, Fryderyk Chopin - nieząbkowane znaczki za 3 zł, czworoblok legitymacyjny oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.422A
Mi.457B
100 PLN
14083

1947 Kultura Polska, parka znaczków z numerem walca na marginesie.

Fi.422A
Mi.457B
30 PLN
14084

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.422B
Mi.457A
10 PLN
14085

1947 kultura polska, blok legitymacyjny.

Fi.423A
Mi.458B 
20 PLN
14086

1947 Kultura Polska I wydanie, Teatr - znaczek za 5 zł., rzadszy blok legitymacyjny N.1.W.I.

Fi.423A
Mi.458B 
50 PLN
14087

1947 Kultura Polska I wydanie, Teatr - ząbkowane znaczki za 5 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.423B
Mi.458A
50 PLN
14088

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.423B
Mi.458A
10 PLN
14089

1947 miejscowy list polecony z Gdyni 9.8.47, prowizoryczna erka, słaba perforacja - stąd znaczki musiano wyciąć z arkusza.

Fi.423B
Mi.458A 
40 PLN
14090

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
80 PLN
14091

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.424A
Mi.459B
25 PLN
14092

1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.424B
Mi.459A
25 PLN
14093

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.426A
Mi.451B
10 PLN
14094

1947 Kultura polska I wydanie, Poezja - znaczek za 15 zł., blok legitymacyjny N.1.W.I.

Fi.426A
Mi.461B 
40 PLN
14095

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.426B
Mi.461A
10 PLN
14096

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.427A
Mi.452B
10 PLN
14097

1947 Kultura polska I wydanie, Adam Mickiewicz 20 zł - frankatura wielokrotna, lotniczy list polecony wysłany 29.6 z Niepołomic do Milwaukee w USA, na odwrocie ramkowy stempelek "Kontrola dewizowa przeprowadzona", datowniki: tranzytowy Nowy Jork z 6.VII i odbiorcze z 7 i 8 lipca; walor w dobrym stanie zachowania, widoczne na skanie przebarwienia w rzeczywistości są znacznie mniej widoczne.

Fi.427A
Mi.462B
80 PLN
14098

1947 Kultura polska I wydanie, Adam Mickiewicz - znaczek za 20 zł., blok legitymacyjny N.1.W.I.

Fi.427A
Mi.462B 
50 PLN
14099

1947 Kultura Polska, narożnikowa parka prób znaczka za 20 zł w kolorze czarnym z charakterystycznym dla tej próby numerem walca N.2.W.I., na odwrocie bez wtórnej odbitki maszynowej, w tej postaci z numerem walca unikalne, gwarancja Schmutz.

Fi.427A P1
Mi.462P
5 000 PLN
14100

1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.427B
Mi.462A
25 PLN
14101

1947 front poleconego listu lotniczego z Strzelec Krajeńskich do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.427B, 434A, 442b
40 PLN
14102

1947 wydanie z dopłatą na Polski czerwony Krzyż, znaczek stemplowany grzecznościowo na całostce, na odwrocie gwarancja Walocha.

Fi.428
Mi.471
50 PLN