14063 |
1947 pojedyncza frankatura na liście z Tarnobrzega 1.8.47 do Jarosławia. | Fi.418 Mi.454 |
| 10 PLN | |
14064 |
1947 wydanie przedrukowe, parka ciętych znaczków za 5/6 zł., gwarancja Scmutz. | Fi.418 nz Mi.454 U |
| 400 PLN | |
14065 |
1947 list z Warszawy do Jarosławia, znaczek z nadrukiem w kolorze pomarańczowym. | Fi.418b Mi.454 |
| 10 PLN | |
14066 |
1947 wydanie przedrukowe, marginesowy znaczek za 5/6 zł. z rozlanym nadrukiem w kolorze pomarańczowym, gwarancja. | Fi.418b B Mi.454 |
| 80 PLN | |
14067 |
| 350 PLN | |
14068 |
| 1 000 PLN | |
14069 |
| 900 PLN | |
14070 |
| 1 000 PLN | |
14071 |
1947 Emil Zegadłowicz, znaczek z błędem "kreska pod LSKA", gwarancja. | Fi.419 B Mi.453 |
| 40 PLN | |
14072 |
1947 Emil Zegadłowicz, czworoblok znaczków za 5+15 zł. lewy górny z błędem "kreska w prawej 5", gwarancja Falkowski. | Fi.419 B Mi.453 |
| 60 PLN | |
14073 |
1947 Kultura Polska I wydanie, Malarstwo - nieząbkowane znaczki za 1 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.420A Mi.455B |
| 50 PLN | |
14074 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420A Mi.455B |
| 20 PLN | |
14075 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.420B Mi.455A |
| 25 PLN | |
14076 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420B Mi.455A |
| 20 PLN | |
14077 |
1947 Kultura Polska I wydanie, Malarstwo - ząbkowane znaczki za 1 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, usterka perforacji pionowej - przeząbkowano zagięty narożnik arkusza, po rozprostowaniu powstała perforacja "ukośna"; czyste, dobry stan zachowania. | Fi.420B B Mi.455A |
| 100 PLN | |
14078 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.421A Mi.456B |
| 30 PLN | |
14079 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421A Mi.456B |
| 20 PLN | |
14080 |
| 25 PLN | |
14081 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421B Mi.456A |
| 15 PLN | |
14082 |
1947 Kultura Polska I wydanie, Fryderyk Chopin - nieząbkowane znaczki za 3 zł, czworoblok legitymacyjny oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.422A Mi.457B |
| 100 PLN | |
14083 |
1947 Kultura Polska, parka znaczków z numerem walca na marginesie. | Fi.422A Mi.457B |
| 30 PLN | |
14084 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.422B Mi.457A |
| 10 PLN | |
14085 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | Fi.423A Mi.458B |
| 20 PLN | |
14086 |
1947 Kultura Polska I wydanie, Teatr - znaczek za 5 zł., rzadszy blok legitymacyjny N.1.W.I. | Fi.423A Mi.458B |
| 50 PLN | |
14087 |
1947 Kultura Polska I wydanie, Teatr - ząbkowane znaczki za 5 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.423B Mi.458A |
| 50 PLN | |
14088 |
| 10 PLN | |
14089 |
1947 miejscowy list polecony z Gdyni 9.8.47, prowizoryczna erka, słaba perforacja - stąd znaczki musiano wyciąć z arkusza. | Fi.423B Mi.458A |
| 40 PLN | |
14090 |
| 80 PLN | |
14091 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.424A Mi.459B |
| 25 PLN | |
14092 |
1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.424B Mi.459A |
| 25 PLN | |
14093 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.426A Mi.451B |
| 10 PLN | |
14094 |
1947 Kultura polska I wydanie, Poezja - znaczek za 15 zł., blok legitymacyjny N.1.W.I. | Fi.426A Mi.461B |
| 40 PLN | |
14095 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.426B Mi.461A |
| 10 PLN | |
14096 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.427A Mi.452B |
| 10 PLN | |
14097 |
1947 Kultura polska I wydanie, Adam Mickiewicz 20 zł - frankatura wielokrotna, lotniczy list polecony wysłany 29.6 z Niepołomic do Milwaukee w USA, na odwrocie ramkowy stempelek "Kontrola dewizowa przeprowadzona", datowniki: tranzytowy Nowy Jork z 6.VII i odbiorcze z 7 i 8 lipca; walor w dobrym stanie zachowania, widoczne na skanie przebarwienia w rzeczywistości są znacznie mniej widoczne. | Fi.427A Mi.462B |
| 80 PLN | |
14098 |
1947 Kultura polska I wydanie, Adam Mickiewicz - znaczek za 20 zł., blok legitymacyjny N.1.W.I. | Fi.427A Mi.462B |
| 50 PLN | |
14099 |
| 5 000 PLN | |
14100 |
1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.427B Mi.462A |
| 25 PLN | |
14101 |
| 40 PLN | |
14102 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski czerwony Krzyż, znaczek stemplowany grzecznościowo na całostce, na odwrocie gwarancja Walocha. | Fi.428 Mi.471 |
| 50 PLN | |