The new auction will start soon

Auction 98. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
13943

1946 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 5 zł bez numeru kontrolnego w czworobloku, ząbkowanie ZL 10¾, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.395II
Mi.428I
245 PLN
SOLD
13944

1946 wydanie lotnicze - Dakota nad Warszawą, marginesowa próba znaczka za 10 zł. w kolorze niebieskim, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu (Fi.2000.-), gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.396 P2
Mi.429
2 000 PLN
13945

1946 wydanie lotnicze, pasek znaczków z obiegu pocztowego z silnie przesuniętą górną perforacją poziomą, gwarancja Wysocki.

Fi.396MK
Mi.429
60 PLN
13946

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty z marginesem, gwarancja Jendroszek.

Fi.396nz
Mi.429U
300 PLN
13947

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.397nz
Mi.430U 
380 PLN
13948

1946 list polecony z Łasina do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel urzędu cenzury nr 3029, stempel tranzytowy i odbiorczy na odwrocie.

Fi.398
Mi.431
20 PLN
SOLD
13949

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 26.4 z Bielska do Nowego Jorku, koperta lotnicza z sygnaturą "P.P.T.iT.-nr.310-X.45-50.000", na odwrocie nietypowy datownik przejściowy Katowice 2 i odręczna adnotacja niebieską kredką "Kontr. dewiz przepro" - zapewne z tym należy łączyć znajdujący się na froncie jednowierszowy stempelek z numeratorem i datą (tu 05618 i 27.4.46) z dopisaną tą samą kredką literą "K" (kontrola?); okrągły stempelek cenzury zagranicznej z literami "R.P. i U.C." 3215; na odwrocie odbiorcze datowniki amerykańskie; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.398, 362I, 385
Mi.431, 393I,419
500 PLN
13950

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł podwójna perforacja pozioma doskonale widoczna na dole znaczka - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 1.10 z Lublina do Anglii, stempelek cenzury zagranicznej 3274, ręczny dopisek czerwoną kredką "Par Avion", kasownik odbiorczy 11.OCT; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (koperta uszkodzona podczas otwierania przez cenzurę i minimalnie przycięta z lewej strony).

Fi.398, 380, 381
Mi.431, 414, 415
150 PLN
13951

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, list lotniczy wysłany 27.9.46 z miejscowości Przedecz do Chicago, dobry stan zachowania.

Fi.398, 408a
Mi.431, 441a
30 PLN
13952

1946 samolot nad Warszawą, 25 zł - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 20.5.47 z Warszawy do Londynu, na odwrocie stempelek "Kontrola przeprowadzona".

Fi.399
Mi.432 
50 PLN
13953

1946 wydanie lotnicze, parka znaczków ciętych, podlepka między znaczkami, gwarancja Schmutz.

Fi.399nz
Mi.432U
310 PLN
SOLD
13954

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - parka znaczków z nakładu WI z poz.10/20, górny z błędem na poz.10 "plamka na usterzeniu samolotu" (opisane przez L.Schmutza "Filatelista" 10/2018) - frankatura wielokrotna, polecony list lotniczy wysłany 7.1.47 z Zaklikowa do USA, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki), stempelek polecenia i odręczne oznaczenie "Lotniczy par avion"; na odwrocie datowniki: nowojorski przejściowy i odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.400
Mi.433
300 PLN
13955

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura mieszana (Fi.150.-), polecony list lotniczy wysłany 20.VII z Warszawy do Chicago, kasowniki odbiorcze; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.400, 377, 395, 396
Mi.430, 410, 428, 429
80 PLN
13956

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł + 15 zł - frankatura dwukolorowa, polecony list lotniczy wysłany 11.XII.47 z Zaklikowa do USA, stempelek polecenia i "LOTNICZA/ PAR AVION"; na odwrocie stempel prowizoryczny - datownik okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki) i datowniki: nowojorski przejściowy i odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.150.-).

Fi.400, 397
Mi.430, 433
100 PLN
13957

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek skasowany 14.4 w urzędzie Szczecin 1 na okolicznościowej karcie, fioletowym stemplem "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 006).

Fi.401
Mi.434
80 PLN
13958

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii.

Fi.401
Mi.434
10 PLN
13959

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, czworoblok.

Fi.401
Mi.434
40 PLN
13960

1946 lotniczy list polecony z Janowic do Szwecji, znaczki unieważniono stemplem prowizorycznym urzędu pocztowego w Janowicach, stempel urzędu cenzury nr 3222.

Fi.401
Mi.434
250 PLN
13961

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii.

Fi.401
Mi.434 
10 PLN
13962

1946 Polacy w Hiszpanii, znaczek na specjalnej karcie skasowany 14.4 w Szczecinie datownikiem okolicznościowym "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 008).

Fi.401
Mi.434 
70 PLN
13963

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, narożnikowy znaczek z błędem "szabla", gwarancja i oznaczenie.

Fi.401B1
Mi.434
70 PLN
13964

1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem nakładu i walca (był tylko jeden), w tym znaczek z błędem B1 tzw. "plama poza obrazem".

Fi.402 ark. (402 B1)
Mi.435 
550 PLN
13965

1946 600-lecie Bydgoszczy, list z Bydgoszczy do Warszawy ze znaczkiem i wirnikiem okolicznościowym 600-lecia Bydgoszczy.

Fi.403
Mi.435
100 PLN
SOLD
13966

1946 obóz śmierci w Majdanku.

Fi.403
Mi.436
30 PLN
13967

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3"; na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia"; na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa" (Fi.1850.-).

Fi.403 B1, B2, B3, B4, B5, B
Mi.436
1 450 PLN
13968

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, kasowany znaczek za 3+7 zł. na wycinku, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.404
Mi.437
30 PLN
13969

1946 kartka do Torunia z kasownikiem okolicznościowym z Góry Św. Anny z okazji 25-lecia III Powstania Śląskiego, ciekawa widokówka nawiązująca do stempla okolicznościowego.

Fi.404
Mi.437
80 PLN
13970

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na widokówce (Grudziądz) skasowany 19.V stemplem okolicznościowym (Myślicki 46 010).

Fi.404
Mi.437 
40 PLN
13971

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, pełny arkusz sprzedażny w ładnym stanie.

Fi.404 ark.
Mi.437
340 PLN
13972

1946 list z Radości koło Warszawy do Gdyni.

Fi.405
Mi.438
70 PLN
13973

1946 FDC "1. rocznica zwycięstwa" znaczek na kopercie skasowany 9.5 w urzędzie Wrocław 1 kasownikiem okolicznościowym "ROCZNICA OSWOBODZENIA WROCŁAWIA" (Myślicki 46 017) - stosowanym wyłącznie tego dnia! rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.405
Mi.438
100 PLN
SOLD
13974

1946 "21-22 LIPIEC 1946 KRAJOWY ZLOT MŁODZIEŻY ZWM" Warszawa 1, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 22.7, odbitka kasownika w kolorze czerwonym (Myślicki 46 046).

Fi.405
Mi.438 
25 PLN
13975

1946 1. rocznica zwycięstwa - frankatura wielokrotna, list lotniczy wysłany 27.V z Płocka do Londynu, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym (P111 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); cenzura zagraniczna nr.3265; zgrabna mała kopertka w dobrym stanie zachowania (minimalne punktowe przebarwienia na końcach kilku ząbków).

Fi.405
Mi.438 
160 PLN
13976

1946 1. rocznica zwycięstwa, piękny narożny czworoblok znaczków ciętych za 3 zł., gwarancja Schmutz.

Fi.405 nz
Mi.438 U
2 600 PLN
13977

1946 1. rocznica zwycięstwa, makulaturowy znaczek z silnie przesunięta perforacją pionową - brak części rysunku znaczka, gwarancja i oznaczenie "Mk" Walocha.

Fi.405MK
Mi.438 
65 PLN
13978

1946 600 lecie Bydgoszczy - znaczek za 3+2 zł na karcie pocztowej ostemplowany 29.4 wirnikiem okolicznościowym "1346 1946 600-LECIE BYDGOSZCZY" Bydgoszcz 1 (Myślicki 46 101); znaczek w bardzo dobrym stanie zachowania, karta pionowo złamana.

Fi.402
Mi.435
60 PLN
13979

1946 Święto Morza, kartka z Gdyni do Warszawy ze stemplem okolicznościowym "WŁASNE OKRĘTY PODNIOSĄ DOBROBYT NARODU"

Fi.406
Mi.440
40 PLN
13980

1946 Święto Morza, kartka okolicznościowa ze stemplem "Nadano w samochodowym kiosku poczt. / podczas uroczystości "Święta Morza".

Fi.406
Mi.440
25 PLN
13981

1946 Święto Morza, oryginalnie kasowany na wycinku znaczek za 3+7 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.406
Mi.440
70 PLN
13982

1946 Święto Morza, parka znaczków ciętych za 3+7 zł., piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.406 nz
Mi.440 U 
1 000 PLN