The auction will start on 19.04.2024

Auction 98. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
13623

1945 wyzwolenie miast, znaczek z III walca z nadrukiem z po. 33 z powtarzalną usterka w części nakładu w postaci "uszkodzonego I", dodatkowo usterka "uszkodzona litera a", gwarancja i oznaczenie.

Fi.357 B
Mi.390X
60 PLN
13624

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.90 "zalana litera a i cyfra 4", gwarancja.

Fi.357 B
Mi.390X 
70 PLN
13625

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr. ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem, lekkim abklatschem i niekatalogowanym błędem na poz.41 "wcięcie w literze o", gwarancja i opis.

Fi. 357 B
Mi.390X
200 PLN
13626

1945 wyzwolenie miast, znaczek poz. 100 z błędem znaczka podstawowego "kropka przy A w POCZTA", dodatkowo błąd nadruku "zalana cyfra 4", silny abklacz.

Fi.357 B (342 B1)
Mi.390X
80 PLN
13627

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 28 "uszkodzona cyfra 4", abklacz.

Fi.357 B4
Mi.390X
70 PLN
SOLD
13628

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 28 z błędem "uszkodzone 4", podlepka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.357 B4
Mi.390X 
25 PLN
13629

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.8 "litera e zamknięta" i lekkim abklatschem, gwarancja i opis.

Fi.357 B10
Mi.390X
80 PLN
13630

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 9 "drugie a uszkodzone", abklacz, gwarancja Petriuk.

Fi.357 B11
Mi.390X
80 PLN
SOLD
13631

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z zaawansowanym błędem na poz.9/59 "cała góra litery a uszkodzona" (Fi.80.-), widoczne na skanie poziome złamanie, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.357 B11
Mi.390X
30 PLN
13632

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z zaawansowanym błędem na poz.9/59 "cała góra litery a uszkodzona" (Fi.80.-), piękny stan zachowania, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.357 B11
Mi.390X
70 PLN
13633

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 59 - 60, lewy znaczek z błędem "uszkodzone prawe a", gwarancja i oznaczenie.

Fi.357 B11
Mi.390X
80 PLN
13634

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 9 z błędem "uszkodzone a", podlepka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.357 B11
Mi.390X 
25 PLN
13635

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 59 z błędem "uszkodzone drugie a", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.357 B11
Mi.390X 
50 PLN
13636

1945 wyzwolenie miast, czworoblok z spektakularnie przesuniętym nadrukiem w pionie i poziomie, dodatkowo silny abklacz.

Fi.357 MK
Mi.390X
600 PLN
13637

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym w górę nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja.

Fi.357 MK3
Mi.390X
150 PLN
13638

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem z dolnego rzędu - brak nominału znaczka, gwarancja.

Fi.357 MK3
Mi.390X
180 PLN
13639

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 24 z błędem "brak haczyka w 1" i "uszkodzone o", ślady przywarcia, gwarancja i opis Walocha.

Fi.357B3
Mi.390X
25 PLN
13640

1945 wyzwolenie miast, znaczek z druku z III walca z nadrukiem z poz. 95 z błędem "ścięta lewa belka", gwarancja i opis Walocha.

Fi.357B5
Mi.390X
50 PLN
13641

1945 wyzwolenie miast, parka z poz. 83 i 93 w arkuszu z silnie przesuniętym nadrukiem w górę, górny znaczek z nominałem na dole z dolnego znaczka, dolny znaczek bez nominału, gwarancja z oznaczeniem Schmutz Krawczyk.

Fi.357MK3 B6
Mi.390X
550 PLN
SOLD
13642

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem z poz. 90 z nadrukiem nominału na dole znaczka i abklaczem, gwarancja Wiatrowski.

Fi.357t
Mi.390X
200 PLN
13643

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem z poz. 9 z nadrukiem nominału na dole i na marginesie, na marginesie podlepka, znaczek z błędem "drugie a uszkodzone", gwarancja i oznaczenie.

Fi.357t B11
Mi.390X
150 PLN
13644

1945 wydanie łódzkie, odmiany kolorów i papieru.

Fi.358
Mi.391
15 PLN
13645

1945 wydanie łódzkie, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.358
Mi.391
30 PLN
13646

1945 wydanie łódzkie, pasek znaczków z przesuniętą perforacją.

Fi.358
Mi.391
60 PLN
13647

1945 list z Łodzi 2.8.45 do Tomaszowa Mazowieckiego, stempel cenzury wojskowej nr 1031, narożny znaczek z numerem kontrolnym na marginesie.

Fi.358
Mi.391
50 PLN
SOLD
13648

1945 list z Gliwic do Czerwonego Krzyża w Szwajcarii, prowizoryczne kasowanie stempelkiem z datą "-7.4.", zalepka brytyjskiej cenzury wojskowej w Niemczech.

Fi.358
Mi.391
160 PLN
13649

1945 I OGÓLNOPOLSKI ZJAZD PRACOWNIKÓW POCZTY I TELEKOMUNIKACJI w POZNANIU, znaczek ostemplowany okolicznościowo 16.6 w Poznaniu (Myślicki 45 002 + 201) na okupacyjnej kopercie Dyrekcji Poczty w Poznaniu.

Fi.358
Mi.391 
40 PLN
13650

1945 list z Bytomia do Rudy, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym "Obwodowy Urząd Poczt, Bytom 1", stempel cenzury wojskowej nr 1979.

Fi.358
280 PLN
13651

1945 "ŚWIĘTO LUDOWE 19-20.V.1945" Warszawa, pierwszy powojenny kasownik okolicznościowy odbity na kopercie (Myślicki 45 001).

Fi.358
25 PLN
13652

1945 wydanie łódzkie, pasek znaczków z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.358 MK
Mi.391
70 PLN
13653

1945 wydanie łódzkie, znaczek za 1 zł. z napisem POCZTA POLSKA na górze znaczka, gwarancja i opis MK Schmutz.

Fi.358 MK3
Mi.391
200 PLN
13654

1945 list polecony z Ostrowa Wielkopolskiego 21.6.45 do Dyrekcji Poczt i Telegrafów w Poznaniu, prowizoryczna erka Ostrowa i stempel cenzury wojskowej 2167, dekoracyjna całość.

Fi.358, 364
Mi.391, 395 
140 PLN
13655

1945 całostka znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego nadrukowany na formularzu kartkowym bez poddruku, z napisem "ŁÓDŹ", hasło propagandowe 4 - "PAMIĘTAJMY O ŻOŁNIERZU"; dofrankowana znaczkami wydania łódzkiego po 1 zł i jako polecona wysłana 3.4 z Bydgoszczy do Krakowa, prowizoryczna, okupacyjna nalepka polecenia z wyciętym numerem i nazwą urzędu; stempelek cenzury wojskowej z dopisaną literką "A", datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.358, Cp91II
Mi.391 
300 PLN
13656

1945 wydanie łódzkie, seria z odmianami papierów (biały i szary), oraz odmianami ząbkowań.

Fi.358-60
Mi.391-2, 404
200 PLN
SOLD
13657

1945 wydanie łódzkie, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją pozioma już na sąsiedni znaczek, gwarancja.

Fi.358MK
Mi.391
40 PLN
13658

1945 wydanie łódzkie, znaczek z przesuniętą perforacja pionową wchodzącą na obrazek znaczka oraz liczby rozrachunkowe na marginesie.

Fi.358MK
Mi.391
35 PLN
13659

1945 wydanie łódzkie, czworoblok znaczków ciętych.

Fi.358nz
Mi.391U
240 PLN
13660

1945 wydanie łódzkie, pasek znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.358nz
Mi.391U
140 PLN
13661

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków bez perforacji poziomej na marginesie.

Fi.358s
Mi.391
80 PLN
13662

1945 wydanie łódzkie, znaczek z podwójny ząbkowanie poziomym na dolnym marginesie.

Fi.358t
Mi.391
70 PLN